ویدئویی که برای هزاران کودک مفید واقع شده است.


گروه زندگی: بچه ها این روزها خیلی شلوغ هستند. مشغول بسته بندی و تهیه اسباب بازی هایی که هزاران کودک ایرانی به مناسبت عید غدیر خم در گودال بزرگ میدان ولیصر انداختند. این عکس زیبا را ببینید پشت هر کدام از این عروسک ها و اسباب بازی ها دنیایی از کلمات است.

* فرزندان ما به این سادگی نعمت داشتند!

ساده بود. کلیپی پخش شد. آنها از بچه ها دعوت کردند که از بین همه اسباب بازی های کوچک و بزرگشان یک اسباب بازی انتخاب کنند. آن را تمیز کنید و در عید غدیر به کودکان هم سن و سال خود که فقر و مشکلات مالی هرگز اجازه نداشت اسباب بازی داشته باشند یا به کودکان سرطانی روی تخت بیمارستان هدیه دهید.

کلیپ کمپین اهدای اسباب بازی از شبکه های مختلف پخش شد و کودکان مخاطبان آن بودند. هر کسی که بچه در خانه داشته باشد متوجه شده است که پس از پایان کلیپ، بچه ها به کمد خود رفتند و یک اسباب بازی را برای تهیه و هدیه به مرکز آوردند. عید غدیر امسال به فرزندان ما ختم شد. با دعوتنامه … با آهنگ … بعد از دیدن کلیپ که میخونه “دوستت دارم هر چی هستی میخوای کار کنی که ازت راضی باشه…حتی اگه کار کوچیکی باشه. هدیه اسباب بازی …

* ما مد را خریدیم.

هزاران کودک دست والدین خود را گرفتند و به خیابان ولیاسر بردند و در حالی که از صمیم قلب به شعر هدیه اسباب بازی گوش می دادند، اسباب بازی های خود را وسط گودال گرد بزرگ انداختند و به آنها هدیه دادند. فرزندان. هم سن

* سه کامیون دلسوزی

مدیر روابط عمومی مرکز رسانه «ماوا» راوی صحنه های ناب شرکت کودکان در مراسم هدیه اسباب بازی است. روزی که بر هزاران فرزند ایرانی اسلام مبارک باد. «محمد جواد تسلی‌زاده» می‌گوید: «آن روز باید چشم‌های هر بچه‌ای را قاب می‌کردیم، دل بچه‌های سرزمینمان خریدنی نبود. مشارکت بچه‌ها در این کار خوب فراتر از تصور ما بود. کامیون اول آمد. و اسباب بازی ها را بار کرد کامیون پر بود خیلی اسباب بازی مانده بود کامیون دوم آمد اسباب بازی های بیشتری روی هم جمع کردند اما باز هم جا نشد و خلاصه زمین ما سه تا کامیون اسباب بازی از گودال بزرگ مهربانی کودکان گرد هم آمدند. عید فطر پس از پایان عید غدیر، کامیون ها مملو از عشق کودکانی شد که با عشق و اخلاص خیرخواه بودند.

*نکته ای برای همه حامیان فرهنگی

کمپین اهدای اسباب بازی با همه حال و هوای خوبی که دارد، شوک بزرگی برای همه فرهنگیان عرصه کودک و نوجوان است که سال هاست در خواب عمیق زمستانی به سر می برند. نماهنگی روحیه کنشگری مذهبی و اجتماعی را در بین کودکان کشورمان بیدار کرد و آنها را به میدان ایثار کشاند و نشان داد که چقدر برای فرزندانمان کم مانده است. ما از آنها الگوبرداری نکردیم. ما شغلی با فرهنگ و تمیز به آنها ندادیم. این نشان داد که کودکان نسبت به بزرگسالان ابتدایی تر هستند. بعد از عید غدیر مسئولیت متولیان فرهنگی ده برابر قبل شد. باشد که پیام عید غدیر امسال را بفهمند.

* عروسک را ببوس

عشق و ارادت به امام زمان (عج) با سلام فرمانده وارد جان و دل فرزندانمان شد. با فیلم هدیه اسباب بازی، فرزندان سرزمینمان امام علی (ع) را در بخشش و بخشیدن آنچه دوست داشتند الگو گرفتند. این حرف ما نیست. اینها سخنان تمام والدینی است که دیدند چگونه فرزندانشان توسط اسباب بازی هایی که آنها را به دنیای فانتزی دوران کودکی وصل می کردند غلبه کردند. سخنان توسل زاده; مدیر روابط عمومی مرکز رسانه ای ماوا از روز برگزاری مراسم اهدای اسباب بازی شنیده است. “بچه ها از کنار هم می دویدند تا اسباب بازی هایشان را بدهند. معلوم بود که از چیزهای مورد علاقه شان بدشان می آید. من آن روز چشمان بچه ها را دنبال می کردم. خیلی ها عروسک هایشان را می بوسیدند و به گودال می رفتند. آنها را وسط می انداختند. این حس تحسین برانگیز است، سهم فرزندان ما در فرهنگ چقدر است، چقدر قهرمان ساخته ایم، بچه های ما نه در تلویزیون غذا دارند، نه در تئاتر، نه در سینما و موسیقی. ادبیات، اما ما قهرمانی برای کودکان خلق نکرده ایم.»

* آخرین گل

داستان هنوز تمام نشده است. کمپین اهدای اسباب بازی هنوز به نقطه عطف نرسیده است. سهم کودکان در این کمپین از صفر تا صد است. چرا می پرسی؟ سخنان توسال زاده مؤید این ادعاست. این کمپین قرار است توسط بچه ها تکمیل شود، از روز اول که به فکر راه اندازی کمپین افتادیم و مقدمات را شروع کردیم، بحث آموزش و حرکت دانش آموزی را مطرح کردیم و قرار شد دانش آموزان امام علی (ع) باشند. کمپین تا آخر به عشق .) چند روزی است که گروهی از جوانان مشتاق از روز سه شنبه مشغول دسته بندی اسباب بازی ها هستند که هدیه اسباب بازی ها در بسته بندی های شیک و زیبا با پیام کمپین حفاظت به دست کودکان می رسد. و برخی از آنها به بیمارستان های کودکان منتقل می شوند تا لبخند بر لبان کودکانی که بار رنج هستند نشان دهند درد ناشی از بیماری در بیمارستان ها امروز عشق و دوستی است و خیال است و میل وجود دارد که بین بچه های زمین ما به بهانه هدیه دادن اسباب بازی رد و بدل می شود.

* که از بچگی افتاد…

ماجراجویی‌ها نباید فقط برای بزرگسالان باشد، بچه‌ها برای قلب‌های بزرگ و ذهن‌های فعال و کنجکاو خود به تلاش‌های متناسب با فرهنگ نیاز دارند. می توان به آنها آموزش داد که چگونه در جامعه و محیط خود مهربان تر و مسئولیت پذیرتر باشند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.