ویرایش بیانیه مطبوعاتی خود: 9 نکته برای درست کار کردن

ویرایش بیانیه مطبوعاتی خود: 9 نکته برای درست کار کردن


لوئیز بروکس ، بازیگر و نویسنده ، که کار خود را به عنوان یک پیانیست عصر جاز آغاز کرد و به عنوان مقاله نویس مشهور به پایان رسید ، روند نگارش خود را اینگونه توصیف کرد:

“نوشتن 1٪ الهام بخش – و 99٪ محرومیت است.”

هر نوشته ای – حتی بهترین نوشته – نیاز به ویرایش دارد. در سالهای من به عنوان روزنامه نگار و مدیر روابط عمومی شرکت و در حال حاضر صاحب آژانس ، من کشف کرده ام که مهمترین اصلاحاتی است که ما روی آن انجام می دهیم پادشاه قبل از تحویل به مدیربه

بیایید برای مثال بیانیه های مطبوعاتی را در نظر بگیریم. من نمی توانم به شما بگویم که در طول این سالها چند نسخه را مجبور به تجدید نظر شدید به زیردستان کرده ام ، در حالی که در اکثر موارد نویسنده کاملاً قادر به انجام این کار بوده است ، اگر وقت گذاشته بود تا آثار آنها را با نگاه انتقادی مشاهده کند. به با عجله برای بیرون آوردن محصول از درب منزل ، بسیاری از ما کنترل کیفیت را فراموش می کنیم.

برای اطمینان از اینکه پیش نویس بیانیه مطبوعاتی که برای مدیر یا مشتری خود ارسال می کنید برای استفاده در زمان اولیه آماده است ، در اینجا 9 نکته برای درست کار کردن آورده شده است:

  1. ابتدا برای ویرایش وقت بگذارید. بیانیه مطبوعاتی خود را به عنوان یک صندلی سه پا در نظر بگیرید که در آن هر دو پا-تحقیق ، نوشتن و ویرایش-به همان اندازه مهم هستند. این بدان معناست که همه آنها مستحق زمان و توجه یکسانی هستند. بسیاری از ما منتظر تکمیل نوشتن حتی کمی قبل از مهلت هستیم ، بنابراین روند ویرایش را کوتاه می کنیم. اگر با به تعویق انداختن مشكل دارید ، خود را مجبور كنید كه به سرعت به هر آنچه می خواهید بگویید برسید – آن را “پیش نویس استفراغ” بنامید – بنابراین زمان زیادی برای ویرایش دارید.
  2. از ابتدا تا انتها یک کتاب تازه به او بدهید. پس از جمع آوری پیش نویس که از آن راضی هستید ، اگر می توانید آن را برای چند ساعت یا یک روز کنار بگذارید. سپس برگردید و آن را با چشمانی جدید بخوانید. اگر وقت ندارید که نسخه قبل از مهلت خود را کنار بگذارید ، از ترفندهای دیگر برای بیدار کردن ذهن خود و ایجاد دیدگاه جدید استفاده کنید: فونت را به Comic Sans تغییر دهید ، رنگ متن را به قرمز مایل به قرمز تغییر دهید ، آن را چاپ کرده و با مداد آبی علامت گذاری کنید – هر کاری که لازم باشد.
  3. تکلیف اصلی را دوباره مرور کنید. قبل از اینکه نگران دقت و دستور زبان پیش نویس باشید ، ابتدا بررسی کنید که آیا به هدفی که برای رسیدن به آن تعیین کرده اید ، می رسد یا خیر. مرور وظیفه یا خلاصه پروژه ؛ آیا انتشار شما پیام را به گوش شما می رساند و داستانی را که تصمیم گرفته اید بگویید بیان می کند؟ آیا به طور منطقی موردی را که می خواهید ایجاد کنید ایجاد می کند؟ اگر نه ، مشخص کنید که کجا از مسیر خارج شده اید و آن را اصلاح کنید. یکی از رایج ترین دلایلی که برنامه های مطبوعاتی از دست می دهند این است که در جزئیات فنی یا حقایق جانبی غرق می شوند. نسخه را به اصول اولیه برسانید و آن را از ابتدا بازسازی کنید.
  4. کلمات راسو و دریچه های دفن شده را بیابیدبه کلمات کلاهبردارآیا کلماتی استفاده می شود که در ادعاهای مبهم استفاده می شود – مانند “می توان گفت” ، “کارشناسان می گویند” و “ارائه های تحقیقاتی”. منابع خود را ذکر کنید یا ادعاها را اصلاح کنید. به همین ترتیب ، مقدمه را در داستان خود دفن نکنید ، به خصوص اگر خبر بدی باشد. بیانیه ای ارسال نکنید که با تجدید ساختار استراتژیک شرکت شما در پاراگراف اول ، به عنوان مثال – سپس 2000 نفر را در هفتمین دفن دفن کنید. باور کنید ، خبرنگار متوجه خواهد شد.
  5. لحن ، صدا و سبک را مرور کنید. اگر در یک آژانس روابط عمومی کار می کنید و هر مطبوعاتی که می نویسید یکسان به نظر می رسد ، در حال انجام یک کار اشتباه هستید. هر نام تجاری متفاوت است و هر داستان متفاوت است. نوشته شما باید نشان دهنده این تفاوت ها باشد. یک برند مصرف کننده ممکن است بخواهد نسخه های آن معمولی و سرگرم کننده به نظر برسد ، در حالی که یک شرکت B2B ممکن است رویکرد رسمی تری را اتخاذ کند. نسخه ای که این جایزه را جشن می گیرد باید حال و هوای جشن داشته باشد ، در حالی که نسخه ای که اخراج شرکت را اعلام می کند باید هوشیار و احساسی باشد. نباید مطبوعات را طوری بخوانید که گویی توسط یک روبات نوشته شده است. اگر چنین کردید ، آنچه را که روزنامه نگاران به آن “نوشتن” می گویند ، انجام دهید و مقاله خود را مرور کنید ، در حالی که نحوه خواندن آن را به زبانی متناسب با لحن مورد نظر به روز می کنید ، روایت اصلی را یکسان نگه دارید.
  6. استفاده از اصطلاحات را بررسی کنید. هنگام نوشتن بیانیه های مطبوعاتی به راحتی وارد اصطلاحات اصطلاحاتی می شوید ، زیرا معمولاً بر اساس آنها است مصاحبه با مشاغل کوچک و متوسط متخصصان موضوعی که موضوعی را عمیقا درک می کنند اما همیشه نمی دانند چگونه آن را به سادگی توضیح دهند. این کار شماست. نقش شما به عنوان یک ارتباط دهنده این است که آن صحبت بیس بال را برای مخاطب خارجی ترجمه کنید. حتی اگر شما در صدد آزادی خود در مشاغل صنعتی هستید ، روزنامه نگاران هنوز نمی خواهند اصطلاحات اصطلاحاتی و کلمات مهم را بخوانند. آن را با انگلیسی ساده جایگزین کنید.
  7. برچسبهای اضافی را کوتاه کنید مردم به آنچه دیگران در مورد شما می گویند بیشتر از آنچه شما در مورد خود می گویند اعتماد می کنند-پس چرا باید خود را تحسین کنید که خوانندگان آنها را حذف یا رد می کنند؟ فوق العاده ها را برای مشتریان و تحلیلگرانی که در نسخه خود ذکر کرده اید بگذارید. اگر این به طور عینی درست باشد ، می توانید بگویید “بزرگترین” ابزار ساز هستید – اما نگویید که شما “پیشرو” هستید مگر اینکه بتوانید با داده ها از آن پشتیبان تهیه کنید. به حقایق پایبند باشید و بقیه را ویرایش کنید.
  8. حقایق خود را بررسی کنید – همه آنها. هیچ چیز به اندازه درج اطلاعات نادرست در بیانیه مطبوعاتی ، اعتبار شما را نزد روزنامه نگاران از بین نمی برد. این قسمت از فرایند ویرایش را به عنوان بررسی پاسخ های خود در یک آزمون در نظر بگیرید. هر جمله را مرور کنید و در جایی که گزاره ای از واقعیت ارائه شده است ، به منبع اصلی برگردید و مطمئن شوید که آن را به درستی درک کرده اید. این امر به ویژه در مورد نام و نام خانوادگی صادق است. بیش از یک شرکت روابط عمومی مشتری خود را از دست داده است زیرا نام مدیرعامل را در بیانیه ای اشتباه نوشته است.
  9. به آن تصحیح زبان بدهید – تصحیح انسانی. ابزارهای املایی و دستور زبان ابزارهای فوق العاده ای هستند (و همیشه بهتر می شوند) ، اما هنوز جایگزینی برای تصحیح دستی نیستند. فقط به این دلیل که نسخه شما املا را حذف می کند به این معنی نیست که درست است. به عنوان مثال ، وقتی قصد نوشتن “بودن” را داشتید ، اما به جای آن “زنبور” نوشتید ، این شخصیت اضافی را دریافت نمی کند. وقتی اشتباهات بی دقتی مرتکب می شوید ، این باعث می شود که خواننده با خود فکر کند که آیا شما در داستان و حقایق خود نیز اشتباه کرده اید.

من بیش از دو دهه مشتری Business Wire بوده ام. یک چیزی که من همیشه دوست داشتم این است که چگونه قیمت ها هنگام فشار دادن مطبوعات شما بالا می روند انتشار طولانی تر می شود. این شما را مجبور می کند با دقت فکر کنید که آیا واقعاً به همه این کلمات احتیاج دارید یا خیر. یک اصلاح جامع به شما در پاسخ به این س helpال کمک می کند. رهایی جزوه های شما جهت اطمینان از ساختار واضح ، زبان واضح و پشتیبانی از حقایق.


اسکات پارادل مدیر عامل شرکت است ایده گروو، روابط عمومی واحد و نمایندگی بازاریابی در دالاسبه برای بیش از 15 سال ، اسکات یک رهبر فکری در آینده روابط عمومی بوده است. اسکات در حال تکمیل اولین کتاب خود است ، “علائم اعتماد: ایجاد یک نام تجاری در دنیای پسا حقیقت، “توسط LionCrest منتشر می شود. اسکات دارای مجوز روابط عمومی (APR) PRSA است و در روابط عمومی و موضوعات بازاریابی در رویدادهای صنعت در سراسر کشور صحبت می کند.


جدیدترین نکات روابط عمومی ، رسانه ، بازاریابی و رسانه را در وبلاگ Business Wire دریافت کنید. امروز مشترک شوید!دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *