وی به عنوان رئیس کمیته پدافند غیرعامل شهرداری تهران منصوب شد.


به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، علیرضا زاکانی شهردار تهران طی حکمی علی نصری رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران را به عنوان معاون شهردار در امور پدافند غیر عامل و رئیس سازمان مردم نهاد منصوب کرد. کمیته پدافند عملیاتی شهرداری تهران

در متن تصمیم علیرضا زاکانی شهردار تهران خطاب به علی نصری آمده است: با توجه به اهمیت و حساسیت شهر تهران از نظر سیاسی، امنیتی، دفاعی، اقتصادی و تاثیر کلی، تهران کشور غیر موارد دفاعی عملیاتی و رسیدگی به آنها در کمیته فرعی شهرداری مورد انتظار است.

در ادامه متن این دستور، نیاز به هماهنگی با ستادهای بالاتر و سازمان های همکار و پشتیبان جهت اقدام در خصوص تداوم برگزاری جلسات کمیته پدافند غیرعامل شهرداری تهران و پیگیری جهت رفع آن ضروری است. . تشکیل دبیرخانه کمیته پدافند غیر عامل شهرداری تهران در محل رسیدگی به امور جاری، سازمان پیشگیری و مدیریت بحران، صدور دستورات با بهره گیری از توان نخبگان و کارشناسان درون و برون شهرداری تهران. دبیران کمیته پدافند غیر عامل شهر تهران با تدوین سیاست های کلان در حوزه پدافند غیرعامل شهرداری تهران، سیاست ها و مصوبات کمیته عالی نظارت بر فعالیت های شهرداری تهران در حوزه پدافند غیرعامل را ابلاغ کردند. چهارچوب، در شهرداری کسب اطلاعات از گروه های فعال در خصوص کمیته پدافند غیر عامل شهرداری تهران و ایجاد هماهنگی لازم بین آنها و سامانه ارزیابی و نظارت بر اجرای طرح های پدافند غیر عامل. و بررسی زیرساخت های شهرداری تهران مورد تاکید است.

در پایان نیز آمده است: بدیهی است که این مهم با مشارکت و همکاری تمامی مراجع محلی محقق خواهد شد و تمامی معاونت ها، سازمان ها، مناطق، نواحی و مراکز تابعه شهرداری تهران موظف به حمایت از آن خواهند بود. همکاری کامل با سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.