پاسخ سرمربی تیم ملی به استانداردسازی سالن های والیبال/ مشارکت: سلامت بازیکنان مهم است


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، بهروز عطایی درباره استانداردسازی سالن های مسابقات لیگ برتر گفت: استانداردسازی در والیبال باید از مقطعی شروع می شد و خوشحالیم که این اتفاق افتاد و سلامت بازیکنان پوشش داده شد. راه بهتر. در رده باشگاهی سلامت بازیکنان بهتر خواهد شد و در رده ملی با بازیکنان سالم اردو را آغاز خواهیم کرد.

وی افزود: ممکن است برخی از شهرها سالن های کافی برای میزبانی مسابقات نداشته باشند و به همین دلیل نگران این باشند که نتوانند زمین را گسترش دهند و از آن برای سایر رشته های ورزشی استفاده کنند. در واقع این طبقه جوابگوی نیازهای ورزشی این شهر نیست، بنابراین به نظر من باید به برخی از این شهرها فرصت داده شود، اما به طور کلی سلامت بازیکنان برای فدراسیون مهم است و ما هم می خواهیم. اجازه دادن به تیم ها برای شرکت در مسابقات لیگ به صورت استاندارد. استقبال می کنیم.

عطایی با تاکید بر اینکه در لیگ برتر بازی های سخت و سخت تری خواهند داشت، گفت: سیستم برگزاری تغییری نکرده و بازیکنان تقریباً در همان تیم های قبلی خود هستند. بازیکنان زیادی از خارج از کشور یا ایران در ترکیب تیم ها حضور ندارند و کیفیت لیگ تا این حد تغییر نخواهد کرد. امیدوارم تیم ها شرایط بدنی خوبی داشته باشند و در طول لیگ به گونه ای بازی کنند که بتوانیم بازیکنان بهتری برای تیم ملی داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی در خصوص انتخاب بازیکنان لژیونر و لیگ برتری برای حضور در تیم ملی گفت: عملکرد همه بازیکنان لژیونر و لیگ برتری را دنبال می کنیم. من خودم حضور دارم و لیگ برتر را از نزدیک دنبال می کنم. به سایر مربیان تیم ملی که در حال حاضر در باشگاهی فعال نیستند، ماموریت می‌دهم که تیم‌های لیگ‌ها را دنبال کنند تا بهتر بتوانیم بازیکنان تیم‌ها را زیر نظر بگیریم و جوانان و در حال رشد را بهتر بررسی کنیم.

وی افزود: در خصوص لژیونرها جدای از ارسال اطلاعات آنها، در صورت امکان به کشورهای آنها سفر خواهم کرد و بازیکنانی مانند میلاد آبادی پور، مرتضی شریفی، جواد معنوی نژاد و … را در تیم هایشان خواهم دید.

عطایی در خصوص شروع اردوهای تیم ملی بعد از مسابقات لیگ برتر گفت: قطعا اردوهای تیم ملی بعد از پایان مسابقات برگزار می شود اما باید ببینیم لیگ چه زمانی تمام می شود زیرا این مجموعه «بحث ها ادامه دارد. لیگ در شرایط مناسب تری قرار دارد مگر اینکه بازیکنان از نظر آمادگی آماده باشند و این مسابقات به رقابت های اروپایی نزدیک تر شود. روند و این به تیم ملی کمک خواهد کرد.پایان مسابقات قبل از سال نو و استراحت بازیکنان در زمان استراحت تا تعطیلات آغاز سال خطر آسیب دیدگی و این حرفه را افزایش می دهد.خیلی با چارچوب استانداردهای حرفه ای سازگار نیست.ما یک اردوی 25 روزه قبل از مسابقات برای ورود به مسابقات خواهد داشت.

سی و ششمین دوره مسابقات والیبال برترین های باشگاهی مردان ایران از روز چهارشنبه 15 مهرماه آغاز می شود و این رقابت ها را 28 روز زودتر از سال گذشته به ارمغان می آورد و از شدت رقابت ها تا حدودی کاسته است.

لیگ برتر مردان در سال 1401 با حضور 14 تیم پاس گرگان، نیان الکترونیک خراسان، سایپا تهران، ریاب ملی مریوان، شهداب یزد، هورسان رامسر، مس رفسینجان، فولاد سرجان ایرانی، هراز آمل دری، ایفا ساروم آردا پسند، اصفهان، پیکان، تهران، شهرداری ارومیه و شهرداری گنبد در یک گروه اولیه آغاز خواهند شد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.