پرتره های تاریخی ورود اوباما به موزه بروکلین


پرتره های رسمی فوراً نمادین باراک اوباما ، رئیس جمهور سابق و میشل اوباما ، بانوی اول سابق – به ترتیب توسط Kehinde Wiley و Amy Sherald نقاشی شده اند – از زمان رونمایی در سال 2018 در گالری ملی پرتره اسمیتسونین در واشنگتن زندگی می کنند. اما اکنون نقاشی ها بروید او در سراسر کشور گشت می زند و این فرصت را خواهد داشت که آنها را به طور حضوری در موزه بروکلین تا دو ماه آینده ببیند.

عکسی از پرتره رسمی میشل اوباما بانوی اول سابق در گالری پرتره ملی اسمیتسونین

پرتره ای از میشل اوباما بانوی اول سابق در گالری پرتره ملی اسمیتسونین

فلش

پرتره ای از میشل اوباما بانوی اول سابق در گالری پرتره ملی اسمیتسونین

خوزه لوئیس ماگانا / AP / Shutterstock

تور پرتره اوباماکه در پنج شهر توقف دارد ، از 27 آگوست تا 24 اکتبر به موزه بروکلین می رسد. این پس از توقف در موسسه هنر شیکاگو رخ می دهد. بعد از بروکلین ، نقاشی ها تا شش ماه آینده به موزه هنر لس آنجلس ، موزه هنرهای آتلانتا و موزه هنرهای زیبا هوستون می روند.

کیم ساجت گفت: “از زمان ارائه این دو پرتره اوباما ، گالری پرتره تعداد بی سابقه ای از بازدیدکنندگان را تجربه کرده است ، نه تنها برای دیدن حضوری این آثار ، بلکه برای بخشی از تجربه جامعه در یک لحظه خاص در زمان.” مدیر گالری پرتره ملی گفت: “این تور فرصتی است برای مخاطبان از نقاط مختلف کشور تا ببینند چگونه پرتره می تواند مردم را در زیبایی گفتگو و تجربیات مشترک به اشتراک بگذارد.”

عکس نقاش Kehinde Wiley ، باراک اوباما رئیس جمهور سابق ، میشل اوباما بانوی اول سابق و امی شرالد نقاش (D to D)

نقاش Kehinde Wiley ، رئیس جمهور سابق باراک اوباما ، بانوی اول سابق میشل اوباما و نقاش Amy Sherald (D to R)

فلش

نقاش Kehinde Wiley ، رئیس جمهور سابق باراک اوباما ، بانوی اول سابق میشل اوباما و نقاش Amy Sherald (D to R)

Shawn Thew / EPA-EFE / Shutterstock

ویلی و شرالد مستقر در نیویورک اولین هنرمندان آفریقایی-آمریکایی بودند که از سوی گالری پرتره ملی به منظور نقاشی یک زوج ریاست جمهوری ماموریت یافتند.

پرتره ویلی بر روی بوم رئیس جمهور سابق از پس زمینه ای از برگها و گلها استفاده می کند که نمادی از پیشینه اوباما هستند ، شامل یاسمن برای اشاره به هاوایی (محل تولد اوباما) ، نیلوفرهای آبی آفریقایی برای نمایندگی کنیا (محل تولد پدر اوباما) و گل داودی نمایندگی شیکاگو (جایی که فعالیت سیاسی خود را در آنجا آغاز کرد).

ویلی در سال 2018 پس از افشای این پرتره به NPR گفت: “او از من در مورد رابطه من با قدرت پرسید که چگونه می توانم پرتره ای بسازم که متفاوت از قدرت فعلی من باشد.” “او واقعاً مجبور شد بگوید:” خوب ، Kehinde ، تو واقعاً نوعی تحول را انجام می دهی. این افراد را از زندگی روزمره خارج می کند و آن را به درجه ای از وقار و جشن می رساند. وقتی سر جهان آزاد را نقاشی می کنید چه اتفاقی می افتد؟ وقتی با باراک اوباما به عنوان سوژه این نقاشی رفتار می کنید ، در زبان شما به عنوان یک هنرمند چه اتفاقی می افتد؟ “”

ویلی قطعات مهم دیگری در نیویورک دارد: او سه دست شیشه ای به نام دست را نقاشی کرد وای در ورودی خیابان 33 غربی به سالن قطار موینیهان ، او مجسمه ای برنزی روی سنگ آهک با عنوان “شایعات جنگ” در میدان تایمز در سال 2019 و نقاشی رنگ روغن خود نصب کرد ناپلئون رهبری ارتش بر فراز کوه های آلپ (2005) ، که در آن مرد سیاه پوست سوار بر اسب معروف ژاک لویی دیوید حضور دارد عبور بناپارت از آلپ (1800)، همچنین در موزه بروکلین به نمایش گذاشته شده است.

پرتره شرل از میشل اوباما با یک لباس سفید چشمگیر با “الگویی که به نظر می رسد به هنر هندسی پیت موندریان اشاره می کند” ظاهر می شود.

شرلد به NPR گفت: “میشل اوباما فوق العاده است ، اما او همچنین زنی است که به گونه ای وجود دارد که صد در صد با همه افراد ، همه جنس ها در سراسر جهان مرتبط است.” “و به همین دلیل است که او به طور نمادین در جهان احساس می کند که من می خواهم تصاویر من نشسته باشد. آنها خودشان هستند. و این واقعیت که خود او بود یک جمله عمیق بود که واقعاً همه ما را به این دلیل گیر کرد زیرا در دسترس است و من فکر می کنم در حالت ایده آل یکسان است مانند مواردی که قبلاً داشتم. “

تور پرتره اوباما از 27 آگوست تا 24 اکتبر در موزه بروکلین (200 Pkwy شرقی) است. شما می توانید آن را دریافت کنید اطلاعات بیشتر در مورد بلیط ها در اینجابه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *