پرواز هواپیماهای «اف 35» ایتالیا با جت های «ادیر» رژیم صهیونیستی


به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری فارس، منابع خبری رژیم صهیونیستی از رزمایش نیروی هوایی این دولت با نیروی هوایی ایتالیا بعدازظهر یکشنبه به وقت تهران خبر دادند.

به گزارش روزنامه «جروزالم پست»، نیروهای دفاعی اسرائیل در توییتی اعلام کردند که نیروی هوایی اسرائیل و نیروی هوایی ایتالیا رزمایش «سپر صاعقه» را از روز یکشنبه آغاز کردند.

این رزمایش توسط جنگنده های اف-35 ادایر رژیم صهیونیستی انجام می شود و جنگنده های اف-35 ایتالیا و تل آویو نقش میزبانی رزمایش هوایی را دارند. دولت اسرائیل به دلایل امنیتی اهداف رزمایش هوایی و تعداد جت های شرکت کننده را فاش نکرده است.

پیش از این نیروی هوایی رژیم صهیونیستی از برگزاری رزمایش هوایی هواپیماهای ترابری دولت در حریم هوایی رومانی و در ارتفاعات کم خبر داده بود.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که این رزمایش با هدف آموزش هواپیماهای ترابری C-130 و C-130J نیروی هوایی این کشور برای پرواز بر فراز مناطق ناآشنا و در ارتفاعات کم انجام شده است.

در حالی که F-35 به عنوان یک جنگنده رادارگریز معرفی شد، رادار “رزونانس” اکنون می تواند جنگنده های رادارگریز F-35 را شناسایی کند، گفته می شود رادار “قدیر” ایران نیز این توانایی را دارد.

رادار قدیر از نوع فازی متشکل از تعداد زیادی فرستنده و گیرنده به صورت چهار طرفه، بدون چرخش و حرکت مکانیکی، دارای پوشش 360 درجه و برد 1000 کیلومتر است. شناسایی هواپیماهای رادارگریز، قابلیت جنگ الکترونیک، مقرون به صرفه بودن و تولید بومی از ویژگی های بارز این رادار است.

قابلیت عملیات با سه نیروی انسانی از دیگر ویژگی های این رادار بومی است و ایران در ارائه انواع رادارهای جستجو و کشف خودکفا بوده و در بین 20 کشور برتر تولید کننده رادار در جهان در این زمینه قرار دارد. .

یک نشریه ویژه امور نظامی نیز قبلا به تلاش برخی کشورهای منطقه برای خرید نوعی رادار پیشرفته ساخت روسیه و موفقیت ایران در ساخت انواع ایستگاه های راداری اشاره کرده است.

جینز دیفنس نوشت: ایران تاکنون چندین ایستگاه راداری مشابه رزونانس NA رونمایی کرده است. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/.
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.