پسر من چه می خورد تا او را اینقدر بزرگ کند؟

متوجه شدم که پسرم واقعاً شکمش را روی چربی های اطرافش جمع می کند. بعد متوجه شدم دست ها و پاهایش بزرگ شده اند. پسر من 12 سال دارد و 195 پوند وزن دارد. من نگران شدم و شروع به تحقیق آنلاین کردم که چه چیزی می تواند باعث این افزایش وزن شود. از یافته ها شوکه شدم. به طور سیستماتیک، غذاهایی که مضر هستند یا ارزش غذایی نداشتند از خانواده و رژیم غذایی ما حذف شدند. به خصوص غذاهایی که حاوی شربت ذرت با فروکتوز بالا هستند.

شربت ذرت با فروکتوز بالا (HFCS) از شربت های ذرت تشکیل شده است که توسط آن گلوکز این شربت ها جمع آوری می شود تا با روشی به نام فرآوری آنزیمی به فروکتوز تبدیل شود. سپس با 100% گلوکز (شربت ذرت خالص) مخلوط می شود تا به سطوح صحیح شیرینی دست یابد. ایالات متحده تنها کشوری نیست که از این فرآیند استفاده می کند. کانادا و بریتانیا نیز نسخه های خود را از این ماده فرآوری شده دارند. استفاده از این ماده در اکثر غذاهایی که از خواربارفروشی می‌خرید، به یک روش معمول تبدیل شده است. غذاهایی مانند ماست، نوشابه ها (نوشابه)، سس سالاد، کلوچه ها، غلات بچه گانه، نان های صنعتی، سس گوجه فرنگی، و سوپ ها را می توان نام برد. در زمان نگارش این مقاله، من می‌دانم که سس گوجه‌فرنگی Hunt، که در ایالات متحده فروخته می‌شود، روی برچسب‌های خود “شربت ذرت بدون فروکتوز بالا” نوشته است که نشان‌دهنده حساسیت به برخی از گزارش‌های علمی در مورد HFCS است.

مجله آمریکایی تغذیه بالینی، جلد 79، شماره. 4، 537-543، آوریل 2004. مصرف شربت ذرت با فروکتوز بالا در نوشیدنی ها ممکن است در اپیدمی چاقی نقش داشته باشد – جورج A Bray، Samara Joy Nielsen و Barry M Popkin. این یکی از چندین گزارشی است که این ماده را به چاقی مرتبط می کند. جای تعجب نیست که گزارش های دیگری وجود دارد که می گویند ارتباط بین چاقی و HFCS قطعی نیست و شواهد کافی وجود ندارد. پوچ تر این است که آنها سعی می کنند HFCS را در برابر شکر گرانول سفید (شکر سفره) توجیه کنند و بیان کنند که در مقایسه با شکر دانه ای که زمانی در همان محصولات خریداری شده از فروشگاه استفاده می شد، مضر نیست. من حدس می‌زنم که آنها فکر نمی‌کنند مصرف‌کنندگان بدانند که شکر سفره نیز یک قند فرآوری شده است که می‌تواند چربی را در بدن ما جمع کند. من هرگز مقاله ای را نخوانده ام که از HFCS پشتیبانی کند و جایگزین سالمی مانند عسل یا استویا به عنوان شیرین کننده ارائه دهد. طرفداران شربت ذرت با فروکتوز بالا نیز این واقعیت را پنهان می کنند که هیچ ارزش غذایی یا مفیدی در آن وجود ندارد. آیا ویتامین، آنتی اکسیدان، مواد گیاهی یا پروتئین مفیدی وجود دارد که برای بدن مفید باشد؟ نه

قبل از صنعتی شدن و مدرن شدن، زن و مرد شکارچی گردآورنده بودند. ما عادت داشتیم گوشت خود را از جانوران پرسه زن رایگان در طبیعت شکار کنیم. در حال حاضر، ما گوشت خود را از گاوها و پرندگانی می گیریم که تقریباً ساکن هستند و با غذای مملو از هورمون های رشد و آنتی بیوتیک تغذیه می شوند. ما میوه، غلات و سایر مواد مغذی گیاهی را بدون ترس از آفت‌کش‌ها جمع‌آوری می‌کردیم یا نمی‌دانستیم که آیا این گیاه به طریقی اصلاح شده است یا خیر. من واقعاً شک دارم که شکارچیان در زمان خود اپیدمی چاقی را دیده باشند. غذاهای طبیعی بهترین مواد غذایی برای سلامتی و تندرستی ما هستند.

بر روی مماس آنجا پیاده شدم. بگذارید به داستان پسرم برگردم. خوب، ما از شر غلات شیرین خلاص شدیم، به شیر کم چرب یا 2 درصد روی آوردیم، دیگر نوشابه ننوشیدیم، فقط اساساً خوردن غذاهای فرآوری شده را متوقف کردیم. ما شروع به خوردن غذاهایی کردیم که می تواند متابولیسم را افزایش دهد. این غذاها سرشار از ویتامین ها و مواد مغذی هستند و خوردن آنها در وعده های کوچک در طول روز ما را راضی نگه می دارد. در عرض دو هفته پسرم از وزن 195 پوندی رفت. تا 180 پوند، و چربی اطراف ناحیه معده به میزان قابل توجهی ذوب شده بود. ما غذای سالم خود را همزمان شروع کردیم. من 48 ساله هستم و 10 پوند وزن کم کردم. در دو هفته (من 200 پوند وزن کردم و 5 فوت، 11 اینچ ایستادم). حدس می زنم پسرم که کوچکتر بود متابولیسم بهتری داشت. ناگفته نماند که خوشحالم که در حال کاهش وزن و تغذیه سالم هستیم. از این به بعد، این سبک زندگی جدید ماست.