پس از تصویب نهایی FAA ، سهام Virgin Galactic افزایش یافت

پس از تصویب نهایی FAA ، سهام Virgin Galactic افزایش یافت


پس از آنکه اداره هوانوردی فدرال اعلام کرد تحقیقات خود را در مورد “تصادف ناخوشایند” در پرواز 11 جولای این شرکت که باعث شد ریچارد برانسون بنیانگذار میلیاردر آن به فضا برود – پایان می دهد ، سهام شرکت Virgin Galactic تقریباً ده درصد افزایش یافت – که به شرکت اجازه می دهد پس از تقریباً شروع به کار کند. تعلیق آن به مدت یک ماه

ویرجین گالاکتیک در اوایل ماه جاری میلادی پس از گزارش رسانه ها مبنی بر انحراف فضاپیمای این شرکت در طول پرواز تحت نظارت گسترده که برانسون و پنج خدمه دیگر را به فضا برد ، از سوی آژانس فدرال زمین گیر شد.

در اخبار مربوط به پایان تحقیقات ، سهام سهام Virgin Galactic در معاملات روز پنجشنبه بیش از 9 درصد افزایش یافت و به 24.60 دلار در هر سهم رسید.

نماینده تنظیم کننده فدرال عصر چهارشنبه گفت: “تحقیقات نشان داد که Virgin Galactic SpaceShipTwo هنگام فرود از فضا از حریم هوایی تعیین شده خود خارج شد. FAA همچنین دریافت که Virgin Galactic نتوانست انحراف را در صورت لزوم به FAA اعلام کند.”

“FAA از ویرجین گلکسی درخواست کرده است تا نحوه برقراری ارتباط با FAA را در حین انجام پروازها برای حفظ امنیت عموم اعمال کند. ویرجین گالاکتیک تغییرات مورد نیاز را اعمال کرده و می تواند به پروازها بازگردد.”

خدمه واحد 22 در 11 ژوئیه با مرکز ریچارد برانسون به فضا می آیند.
کهکشان باکره

در حقیقت ، اخباری مبنی بر پرتاب پرشور برانسون به فضا به همان آسانی که در پخش زنده روی صفحه نمایش داده شد ، انجام نشد و پوشش رسانه ای این پرتاب برای مشارکت کنندگان به سختی قابل جذب بود.

پس از تحقیقات FAA ، که مانع از راه اندازی بیشتر این شرکت تا پایان تحقیقات شد ، سهام Virgin Galactic در معاملات روزانه حدود ده درصد کاهش یافت.

مایکل کولگازیر ، مدیرعامل Virgin Galactic روز چهارشنبه در بیانیه ای گفت: “ما از بررسی کامل FAA در مورد این تحقیق قدردانی می کنیم. برنامه پروازهای آزمایشی ما به طور خاص برای بهبود مستمر عملیات و رویه های ما طراحی شده است. به روز رسانی پروتکل های حریم هوایی و اعلام ماموریت.” همزمان با نزدیک شدن به راه اندازی تجاری تجربه پرواز فضایی ، آماده سازی آن در زمان واقعی انجام می شود.

اعلام FAA به Virgin Galactic اجازه می دهد تا در اواسط ماه اکتبر ، همانطور که قبلاً اعلام شده بود ، “Unity 23” را با نیروی هوایی ایتالیا آغاز کند.

موشک SpaceShipTwo Virgin Galactic's SpaceShipTwo
تحقیقات FAA این شرکت را از راه اندازی بیشتر تا پایان تحقیقات باز داشت
عکس: جین بلوینز/رویترز

در حالی که به نظر می رسید پرواز 11 جولای با برانسون بدون مانع انجام شده است ، گزارش نیویورکر در ابتدا نشان داد که خلبانان با مشکل جدی روبرو شده اند که حتی زنگ خطر را نیز به صدا درآورده است.

نیویورکر با استناد به هشت نفر آشنا با برنامه پروازهای فضایی ویرجین گالتیک ، گزارش داد که کشتی نتوانست به اندازه کافی شدید به فضا صعود کند و در نتیجه چراغ هشدار زرد روی کنسول خلبانان در حالی که کشتی دو برابر سرعت به فضا حرکت می کرد ، ظاهر شد. از صدا به

بر اساس این گزارش ، چراغ زرد و مسیر خارج از کشتی ، ماموریت را به خطر می اندازد و شانس زنده ماندن کشتی در محدوده هوایی تعیین شده توسط FAA را به خطر می اندازد.

به گزارش نیویورکر ، چراغ زرد با چراغ قرمز فشرده تری جایگزین شد ، که یکی از خلبانان هواپیما ، مایک ماسوچی ، خلبان بازنشسته نیروی هوایی ، قبلا “باید ترس شما را بترساند.”

در این گزارش آمده است که خلبانان یا می توانند اقدامات اصلاحی فوری انجام دهند یا موتور موشک را متوقف کنند و ادعا می کنند که مطمئن ترین گزینه سقط جنین است.

در زمان گزارش ، نماینده ویرجین گالاکتیک اهمیت سیگنال های هشداردهنده را نادیده گرفت و افزود که کشتی “از هیچ مرکز جمعیتی عبور نکرده و خطری برای عموم مردم ایجاد نکرده است.”

ریچارد برانسون ، بنیانگذار ویرجین کهکشان
هضم اخبار مبنی بر اخراج ریچارد برانسون آنطور که به نظر می رسید برای سهامداران سخت بود.
عکس AP / آندرس لیتون ، پرونده

نماینده در آن زمان افزود: “نمایندگان FAA در طول پرواز و در جلسه اطلاع رسانی پس از پرواز در اتاق کنترل ما حضور داشتند.”

وقتی خودرو با وزش باد در ارتفاعات مواجه شد که مسیر آن را تغییر داد ، خلبانان و سیستم ها مسیر را زیر نظر گرفتند تا اطمینان حاصل شود که در پارامترهای ماموریت باقی می ماند.

“خلبانان ما دقیقاً همانطور که آموزش دیده اند و مطابق با روشهای تعیین شده ما به این شرایط تغییر پرواز واکنش نشان داده اند.”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *