پس از تهدیدهای اخیر تایوان ، جو بایدن باید در مقابل چین بایستد

پس از تهدیدهای اخیر تایوان ، جو بایدن باید در مقابل چین بایستد


چین تعداد بی سابقه ای هواپیمای نظامی برای تهدید تایوان ارسال می کند و در مورد “احتمال وقوع جنگ در هر زمان” هشدار می دهد و از متحدان دموکراتیک جزیره می پرسد که آیا آنها می خواهند “به غذای توپ تبدیل شوند”.

پاسخ تیم بایدن: صحبت های خوشحال کننده درباره اینکه رئیس جمهور مادام العمر چین یک ماه پیش قول داد که صلح را حفظ خواهد کرد و تغییر پنتاگون از “رقابت قدرت بزرگ” ترامپ به یک “رقابت استراتژیک” که “مانع و نباید از همکاری با او جلوگیری کند” چین. “

آخ. صحبت از “صلح در زمان ما” دقیقاً پاسخ غلط به پیام چین است “ما برای بازدارندگی آماده ایم”. واشنگتن اکنون باید اقدام کند تا پکن عقب نشینی کند.

در 1 اکتبر ، روز ملی کمونیست چین ، پکن 38 هواپیما را از طریق منطقه شناسایی پدافند هوایی تایوان پرواز کرد ، رکوردی – تا 39 هواپیما در روز بعد پرواز کردند. در طول چهار روز ، ارتش آزادیبخش خلق 150 فروند جنگنده ، بمب افکن هسته ای ، هواپیماهای ضد زیردریایی و دیگر جنگنده های جنگی را به روی ملتی آزاد فرستاد که نذر می کند “هرگز اجازه جدا شدن از آنها را نخواهد داد”.

بایدن در پاسخ به وزارت خارجه گفت: ایالات متحده عمیقا نگران است.
تطبیق. این پروازها فقط ارعاب نیستند: آنها آموزش هدف ، آموزش برای نیروی هوایی چین و راهی برای خسته کردن نیروهای کوچک و قدیمی تایوانی هستند.

تهدیدهای بیشتر: “وضعیت در سراسر تنگه تایوان تقریباً هیچ فضایی برای مانور در آستانه رویارویی از دست داده است و باعث ایجاد احساس فوریتی می شود که در هر زمان ممکن است جنگ شروع شود” ، هشدار داد – متعلق به Global Times.

سخنگوی پکن همچنین تاکید کرد که “افکار عمومی غالب در سرزمین اصلی چین” خواهان “آمادگی جدی بر اساس احتمال نبرد” است و به تایوان و متحدانش گفت: “بازی با آتش را ادامه ندهید.”

علاوه بر این توییت: “با آماده شدن مقامات تایوان برای جنگ ، بیایید ببینیم آیا استرالیا مایل به همراهی رژیم تجزیه طلب در تایوان برای تبدیل شدن به علوفه توپ است.”

فقط برای روشن تر شدن: به هیچ وجه جزیره ای نمی تواند جنگی را با کشوری آغاز کند که نه تنها ارتش ، نیروی دریایی و نیروی هوایی بسیار بیشتری دارد – بلکه سلاح های هسته ای نیز دارد.

چیو کو-چنگ ، ​​وزیر دفاع تایوان و ژنرال بازنشسته ، این وضعیت را “خطرناک ترین وضعیت در 40 سال گذشته از زمان اعزام به خدمت” توصیف کرد. وی پیش بینی می کند که چین می تواند ظرف چهار سال به این کشور حمله کند.

با این حال ، رئیس جمهور بایدن ، مدیرعامل جدید هواوی که مظنون به فعال شدن جنگ الکترونیکی در پکن است ، هنوز نگران نیست. او روز سه شنبه خبرنگاران را به تماس تلفنی خود در 9 سپتامبر با رئیس جمهور شی جین پینگ ارجاع داد: “ما موافقیم که به توافق تایوان پایبند خواهیم بود. این جایی است که ما هستیم.”

وزیر دفاع تایوان ، چیو کوچینگ ، وضعیت چین را “خطرناک ترین وضعیت در 40 سال گذشته از زمان اعزام به خدمت” توصیف کرد.
SAM YEH / AFP از طریق گتی ایماژ

تایوان در حال نوسازی نیروهای خود است و هزینه های دفاعی را تا 5.6 ​​میلیارد دلار در پنج سال آینده افزایش می دهد. اما این کشور با 23.6 میلیون نفر جمعیت به کمک نیاز دارد تا یکی از 1.4 میلیارد نفر جمعیت خود را کنار بگذارد. وال استریت ژورنال پنجشنبه گزارش داد که یگان عملیات ویژه ایالات متحده و برخی از تفنگداران دریایی به طور مخفیانه نیروهای تایوانی را به مدت یک سال آموزش می دهند – اما این نیروها حداقل ، حدود دوجین سرباز است.

واشنگتن باید با شکستن تایوان با دفاع هوایی و سایبری قوی تر ، موشک های بیشتر و مین های ضد کشتی-و تجهیزات لازم برای مقاومت در برابر محاصره ، به تایوان کمک کند.

بایدن باید در برابر دیکتاتوری ایستادگی کند که نه تنها کنترل جزیره مستقل بلکه جهان را هدف گرفته است. پکن برای بیدار کردن او چه باید بکند؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *