پنتاگون: رزمایش با سئول و توکیو پاسخی به آزمایش موشکی کره شمالی بود.


به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری فارس، در ادامه تنش ها در منطقه شرق آسیا پس از آزمایش های متعدد موشکی کره شمالی، پنتاگون از برگزاری رزمایش با نیروهای مسلح ژاپن و کره جنوبی خبر داد.

پت رایدر سخنگوی وزارت دفاع آمریکا شامگاه پنجشنبه گفت: ناو هواپیمابر ریگان تمرینات متقابل موشک بالستیک را با نیروهای ژاپنی و کره جنوبی انجام داد.

به گزارش رسانه های آمریکایی، رایدر طی یک کنفرانس مطبوعاتی در پنتاگون توضیح داد: رزمایش های انجام شده توسط ناو هواپیمابر ریگان در پاسخ به آزمایش های موشکی اخیر کره شمالی انجام شد.

وی افزود: رفتار کره شمالی مخرب و غیرمسئولانه است، اما ما به همکاری با آنها برای نشان دادن تعهد خود به دفاع از متحدانمان (ژاپن و کره جنوبی) ادامه خواهیم داد.

همچنین روز پنجشنبه نیروی هوایی کره شمالی 12 هواپیمای جنگی این کشور شامل هشت جنگنده و 4 بمب افکن را در یک آرایش ویژه برای انجام حملات آموزشی هوا به سطح در حریم هوایی بین دو کره به پرواز درآورد.

صبح پنجشنبه بود که ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد که ارتش پیونگ یانگ یک بار دیگر موشک بالستیک به سمت دریای شرقی (دریای ژاپن) شلیک کرده است.

وزارت خارجه کره شمالی سپس اقدام آمریکا برای استقرار مجدد یک ناو هواپیمابر در آب های شرقی کره جنوبی را محکوم کرد و گفت پرتاب موشک های چند روز گذشته در پاسخ به رزمایش های آمریکا بوده است. در منطقه. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.