پیشرفت در دادگاه پاسخگویی نتایج خود را در گزارش کاهش بودجه نشان داد.


جبار کوچینی نژاد عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به ارائه گزارش کاهش بودجه 6 ماه زودتر از موعد مقرر، اظهار داشت: کاهش بودجه یک است. معیار موفقیت دولت در اجرای بودجه سالانه.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: این گزارش بررسی شفاف بودجه سالانه کشور است. بر اساس این گزارش، انحرافات و اقدامات مثبت نهادها مشخص شده و مجلس را نیز به بازنگری در بودجه سال آینده هدایت می کند.

وی افزود: این گزارش به غیر از دولت به مجلس برای هماهنگی و هماهنگی و اجرای قانون بودجه نیز کمک می کند.

کوچینی نژاد درباره تاثیر انتشار دیرهنگام گزارش تفکیک در سال های گذشته گفت: در سال‌های گذشته که بعداً این گزارش منتشر شد، عملا اهمیت خود را از دست داد، دیگر کمکی به دولت و مجلس نکرد و مجلس نتوانست از آن به عنوان شاخصی برای ارزیابی عملکرد دولت استفاده کند.

یکی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: در گذشته گزارش تفکیک پس از سه یا چهار سال منتشر می شد اما با تغییراتی که در دیوان محاسبات به عنوان چشم و گوش مجلس صورت گرفت، گزارش تفکیک تکمیل شد. جلوتر از برنامه. این کار سختی است چرا که باید در اسرع وقت عملکرد دستگاه ها را از آنها بگیرند و بر اساس شاخص ها ارزیابی کنند و در نهایت گزارش کاهش بودجه را دریافت کنند. خوشبختانه دادگاه پاسخگویی توانسته این وظیفه دشوار را انجام دهد.

به گزارش فارس، مهرداد بذرپاش رئیس دادگاه پاسخگویی در صفحه شخصی خود اعلام کرد که این دادگاه 6 ماه زودتر از موعد مقرر گزارش کاهش بودجه را منتشر می کند.

کاهش بودجه، بررسی اسناد و حساب‌های سازمان‌های دولتی و نحوه هزینه‌کردن آن‌ها توسط دستگاه‌ها و پیشرفت پروژه‌ها سالانه براساس قانون بودجه بررسی می‌شود که به عهده دیوان محاسبات کشور است.

آخرین مهلت قانونی برای انتشار گزارش کاهش بودجه ژانویه هر سال است.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.