پیگیری راه اندازی دانشکده توانبخشی در همدان


به گزارش خبرگزاری فارس از حمدان، محمدمهدی مجذوبی عصر امروز در همایش خانواده ام اس در استان حمدان اظهار داشت: همه ما یک روز به دنیا می آییم و به فرمان خداوند باید با مال، خانواده، جان خود امتحان شویم. اراده و غیره امیدواریم در این مرحله و تصویر زیبایی از زندگی خود بسازیم.

وی با اشاره به اینکه جلسات متعددی در خصوص مسائل و مشکلات مختلف بیماران ام اس برگزار کرده ایم، گفت: با شهرداری حمدان در زمینه بیماران ام اس با استفاده از امکانات عمومی کار کرده ایم و جلساتی را برای تسهیل امور برگزار کردیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با اشاره به اینکه عمده مشکلات مربوط به کمبود دارو برای بیماران بوده و تنها یکی دو مورد پس از پیگیری تهیه می شود، افزود: در حال حاضر داروهای ام اس ارائه می شود. استانی که داروخانه دانشگاه نیز در آن تغییر خواهد کرد تا شرایط مردم استان بهتر شود.

وی خاطرنشان کرد: امروز علاوه بر مرکز استان برای بیماران ام اس در شهرهای مالیر، تسارکان و نهاوند نیز دارو تهیه می شود و در چند ماه آینده این تسهیلات فراهم می شود تا بیماران مناطق شمالی استان بتوانند می توانند خدمات دریافت کنند و به مرکز مراجعه کنند. در استان سفر نکنید.

مجذوبی با اشاره به اینکه برخی از بیماران استان های همجوار سهمیه داروهای بیماران استان را مصرف می کنند، از انجمن بیماران ام اس استان درخواست کردیم تا آمار بیماران استان را واقعی و از این مشکل جلوگیری کند، گفت: یکی از ما است. اهداف جدی توانبخشی برای تقویت هیئت علمی است که نه تنها برای بیماران ام اس بلکه به دلیل اینکه به سمت سالمندی پیش می رویم نیاز مبرم استان است.

وی با اشاره به اینکه مایل است حداقل چهار مرکز توانبخشی در استان راه اندازی شود، گفت: در تلاش هستیم مراکز مراقبت در منزل را تقویت کنیم تا بیماران و سالمندان بتوانند تا حد امکان از خدمات در منزل برخوردار شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا درباره گرانی دارو نیز گفت: کشور وارد شرایط اقتصادی خاصی شده و تصمیماتی در این زمینه گرفته شده است، اما جای استقبال این است که در زمینه داروها گام های تدریجی برداشته می شود. و بیمه مابه التفاوت قیمت داروی دیگری را می پردازد و فشار زیادی وجود دارد که بر روی بیماران نخواهد بود.

وی گفت: در حال حاضر به سمت قیمت تمام شده واقعی فرآورده های دارویی کشور رفته ایم اما در مورد داروهای خارجی این اتفاق نیفتاده است که امیدواریم محقق شود.

نماینده مردم حمدان و فامینین در شورای اسلامی نیز با بیان اینکه جامعه پزشکی ما باید روزی به بلوغ فکری برسد تا بتواند مشکلات جامعه را حل کند، گفت: این طرح را در بودجه سال 1401 آغاز کرده ام که پیشنهاد شد. . صندوقی برای بیماران لاعلاج تا هیچ بیماری در کشور نیاز به درمان نداشته باشد.

حمیدرضا حاجی بابایی با بیان اینکه 5 میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض و 20 میلیارد تومان وام با سود 4 درصد در این صندوق نگه داشته ایم، گفت: این طرح در سال جاری تصویب شد و قانون است و در صورت اجرا نشدن، در حال حاضر دولت در تلاش است تا پیش نویس قانون صندوق

وی با بیان اینکه این صندوق هر ساله افتتاح می شود و به هر بیمار مبتلا به مشکل مالی 100 میلیون تومان اعطا می شود، افزود: برای اولین بار 7 میلیون نفر را که بیمه ندارند بیمه رایگان کرده ایم که مصوب شده است و به همین ترتیب. تاکنون 30 هزار نفر در این راه بیمه شده اند.

نماینده مردم حمدان و فامینین در مجلس با بیان اینکه من متعهد به کار برای مردم هستم و تاکنون در پوشش نمایندگی ولایت چیزی به خود، خانواده و اطرافیانم نداده ام گفت. : برای همه بیماران جهان آرزوی شفای عاجل دارم.

انتهای پیام/89026/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.