چارچوب هماهنگی: ما از هر مسیر قانونی برای حل بحران عراق حمایت می کنیم.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، کمیته هماهنگی گروه های شیعه عراق موسوم به «چارچوب هماهنگی» بامداد جمعه شرایط خود را برای برگزاری انتخابات زودهنگام در این کشور اعلام کرد.

این کمیته در بیانیه ای رسمی حمایت خود را از برگزاری انتخابات زودهنگام پس از ایجاد اجماع ملی و فضای امن برای آن اعلام کرد.

شبکه «الجزیره» نیز با استناد به منبعی در چارچوب هماهنگی گزارش داد: انحلال یا عدم انحلال پارلمان عراق رویه ای در چارچوب آشتی ملی و در چارچوب قانونی و قانون اساسی است.

کمیته هماهنگی احزاب شیعه عراق گفت: ما به نامزدی سودان برای ریاست دولت متعهد هستیم که خود را برای انتخابات زودهنگام آماده می کند. این چارچوب گفت وگوی ما با نیروهای سیاسی برای تشکیل دولت است و ادامه دارد.

این منبع به الجزیره گفت: برای برگزاری انتخابات زودهنگام در عراق به بحث و توافق با نیروهای ملی نیاز است. ما آماده مذاکره با پیشنهادات برای حل بحران در چارچوب قانون اساسی و قانونی هستیم.

این بیانیه در حالی مطرح شد که «سید مقتدی صدر» رهبر جنبش صدر خواستار انحلال پارلمان عراق و برگزاری انتخابات زودهنگام شامگاه چهارشنبه در این کشور و همچنین حامیان خود شد. تظاهرات تا زمان پذیرش مطالبات ادامه خواهد داشت.

«فالح الفیاض»، رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق، گفت که برگزاری انتخابات زودهنگام تنها برای جنبش رئیس جمهور نیست و همه گروه های عراقی باید در مورد آن به توافق برسند، و افزود که «چارچوب هماهنگی» هنوز به طور رسمی مشخص نشده است. اعلام کرد.اما هیچ موضعی در این مورد اتخاذ نکرد. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.