چاشنی ها و رژیم غذایی کاندیدا

آیا می توانید تصور کنید که بدون سس گوجه فرنگی یک برگر ، هات داگ یا نان مادر آینده بخورید؟ خوب ، حتی اگر سس گوجه فرنگی مال شما نباشد ، اکثر ما از غذاهای مورد علاقه خود با نوعی چاشنی لذت می بریم. من هات داگ هایی را دیدم که با خردل ، سس گوجه فرنگی ، سس مایونز ، سس سویا و طعم انباشته شده بود. برای من کمی مضحک است ، اما مطمئنم برای خیلی ها بسیار خوشمزه است. استفاده از چاشنی ها بسیار دشوار است ، اما بسیاری از ما که سعی می کنیم رژیم کاندیدا را رعایت کنیم ، این چالش را داریم.

رژیم غذایی کاندیدا یک رژیم غذایی است که برای درمان کاندیدیازیس ، رشد بیش از حد مخمر (کاندیدا) در سیستم روده استفاده می شود. رژیم غذایی پیشنهاد می کند که انواع غذاها و ترکیباتی که این وضعیت را تشدید می کنند حذف یا کاهش دهید. چاشنی ها در این رژیم حذف می شوند زیرا معمولاً حاوی مواد مختلفی هستند که توسط رژیم کاندیدا ممنوع شده است. بزرگترین جرم سرکه است ، اما شربت ذرت ، شکر ، نمک ، اسید سیتریک ، گلوتامات مونو سدیم و طعم دهنده های مصنوعی از ترکیبات رایج چاشنی ها هستند. همه این مواد با تغذیه کاندیدا به تشدید کاندیدیسم کمک می کنند. شکر و مواد افزودنی منابع غذایی رایج کاندیدا هستند. به همین دلیل است که چاشنی های تجاری موجود در رژیم غذایی کاندیدا مجاز نیستند. اگرچه ما هیچ رژیم غذایی کاندیدا را در رژیم غذایی کاندیدا قرار نمی دهیم ، اما غذاهایی وجود دارد که می توانیم آنها را به عنوان نان گوشتی بدون مخمر تهیه کنیم که ممکن است بخواهیم در آنها از چاشنی استفاده کنیم. بنابراین آیا چاشنی های تجاری موجود وجود دارد که بتوانیم در رژیم غذایی کاندیدا استفاده کنیم؟ صادقانه بگویم ، من بسیاری از آنها را پیدا نکردم ، اما اگر ایده های زیر را برای چاشنی ها مطرح کردم.

من یک دوست بزرگ غذاهای چینی هستم ، بنابراین مجبور شدم آن را پیدا کنم من بید هستم جایگزین برای استفاده با غذای بدون مخمر چینی که من ایجاد کردم. سس سویای سنتی حاوی نمک و شربت ذرت است که برای رژیم غذایی مشکل ساز است. خوشبختانه ، Bragg Liquid Aminos یک جایگزین عالی برای سس سویای تخمیر نشده است. فقط حاوی سویا و آب تصفیه شده است. علاوه بر این ، فاقد گلوتن و فاقد مواد نگهدارنده است.

یافتن مخمر رایگان دشوار است سس گوجه فرنگی جایگزین. سس گوجه فرنگی شامل انواع مواد تشکیل دهنده و ادویه جات ترشی جات است و وقتی به طعم هاینز عادت کرده اید ، عادت کردن به چیزهای دیگر بسیار دشوار است. من جایگزین سس گوجه فرنگی خودم را با استفاده از رب گوجه فرنگی با آب لیمو تهیه می کنم. به نظر می رسد این برای من کار می کند. من به دنبال یک جایگزین سرکه تجاری بودم اما نتوانستم آن را پیدا کنم ، زیرا حتی انواع ارگانیک سس گوجه فرنگی در فروشگاه حاوی سرکه است.

مایونز این چاشنی دیگری است که بدون سرکه پیدا نکردم. سس مایونز بسیار آسان است و طعم سس مایونز خانگی بسیار بهتر از آنهایی است که در فروشگاه خریداری می شود.

گرچه من هرگز انجام ندادم خردل همچنین می توان آن را در خانه تهیه کرد و مطمئن هستم که با رژیم غذایی کاندیدا سازگار می شوم. به دانه خردل و پودر نیاز دارد و می تواند آب لیمو را جایگزین سرکه کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *