چرا تمرینات تمرینی مداری بسیار محبوب هستند؟

تمرینات تمرینی دایره ای برای تقویت هسته بدن با ترکیبی از تمرینات وزنه برداری و تمرینات قلبی که در تکرارها و چرخش ها انجام می شود طراحی شده اند. تمرینات کلی بدن نیز یک ابزار تمرین مداری ضروری است که توسط مربیان شخصی، غیر ورزشکاران و ورزشکاران استفاده می شود. با استفاده از مقاومت وزنه های مختلف و تعداد از پیش تعیین شده تکرار آن وزنه ها، بدن قادر به ایجاد قدرت و استقامت است. تمرینات آموزشی دایره ای وجود دارد که متناسب با نیازهای مردان، زنان و کودکان و همچنین برای افراد مسن طراحی شده است.

چرا محبوبیت آن در حال افزایش است

محبوبیت تمرینات تمرینی مداری در دهه گذشته رو به افزایش بوده است، تنها به این دلیل که یک برنامه ورزشی نسبتاً ارزان برای شروع است. افرادی که توانایی پرداخت عضویت در باشگاه را ندارند، فضایی برای ست های وزنه و ایستگاه های تمرینی ندارند، می توانند از دمبل، طناب پرش، تشک، نوارهای مقاومتی، و توپ های دارویی و پایداری استفاده کنند. سهولتی که در آن هر برنامه تمرینی تمرینی دایره ای می تواند به طور خاص برای فرد طراحی شود، دلیل دیگری است که چرا تمرینات تمرینی دایره ای به طور پیوسته در محبوبیت افزایش یافته است.

چندین مجموعه هدف از تمرینات تمرینی دایره ای وجود دارد که به خوبی شناخته شده و برای نواحی مختلف بدن استفاده می شود. این تمرینات تمرینی مداری برای کل بدن، بالاتنه، پایین تنه و ناحیه مرکزی بدن دسته بندی می شوند. به طور معمول، این تمرینات در روزهای مختلف هفته انجام می شود تا به عضلات خاصی از بدن اجازه دهد که در حین کار سایر عضلات استراحت کنند. از آنجایی که فرد از این تمرینات برای هدف قرار دادن نواحی روی بدن خود استفاده می کند که می خواهد تقویت شود، نتایج بهینه با تمرینات قلبی که به هر تمرین اضافه می شود دریافت می کند.

نحوه استفاده مربیان شخصی از آنها

بسیاری از مربیان شخصی از این نوع تمرینات در روتین هایی که بر اساس نیازهای مشتریان خود تنظیم می کنند، استفاده می کنند. مربیان شخصی قبل از شروع تمرینات بالاتنه، یک تمرین کاردیو را برای افزایش دمای مرکزی بدن شروع می‌کنند، که با استفاده از زنگ‌های گنگ برای بلند کردن جانبی، پرس متناوب شانه، اکستنشن عضلات سه سر، ردیف بازوهای تک بازو و بالا بردن جلو، وزنه‌ها را تکرار می‌کند. این تمرینات بالاتنه می‌توانند در فشارهای فشاری و نیمکت‌نشینی برای تکمیل موفقیت‌آمیز جلسه تمرین قلبی عروقی و بالاتنه انجام شوند.

تمرینات قلبی را می توان درست قبل از شروع تمرینات پایین تنه توسط مربی یا فرد مورد استفاده قرار داد. چند دقیقه صرف حرکات کششی و پیاده روی یا آهسته دویدن روی تردمیل می تواند دمای مرکزی بدن و ضربان قلب را به میزان قابل توجهی افزایش دهد تا نتایج موثری در تمرینات بدنی پایین تر داشته باشد. این تمرین‌ها شامل استفاده از وزنه‌هایی مانند زنگ‌های گنگ برای تکرار تمرین‌هایی مانند اسکات، لگد زدن، پرتاب‌ها و گام‌های باکس با اضافه کردن حرکت زانو است. از آنجایی که این تمرینات برای هدف قرار دادن قسمت پایین تنه طراحی شده اند، بسیاری از افراد از این تمرینات برای تسکین درد مفاصل و تقویت عضلات پشت و پا استفاده می کنند.

تمرینات کل بدن

افراد و مربیان همچنین در روزی کار می کنند که در آن کل تمرینات بدن برای نتایج بهینه کلی بدن متمرکز است. این تمرینات شامل استفاده از تجهیزات قلبی عروقی مانند تردمیل، دوچرخه ثابت، ترامپولین، تمرینات هوازی، آهسته دویدن، طناب پرش و دستگاه های قایقرانی است. سپس تمرینات از پیش تعیین شده برای بالاتنه، پایین تنه و نواحی مرکزی بدن انجام می شود. این تمرینات کل بدن می توانند از هر تمرین تمرینی دایره ای استفاده کنند، یا با استفاده از تمرینات خاصی که برای نیازهای فرد طراحی شده اند، طراحی شوند.

تمریناتی که نواحی مرکزی بدن را هدف قرار می دهند، تقریباً برای هر غیر ورزشکار و ورزشکاری برای تمرینات قدرتی استفاده می شود. عامل کلیدی در این تمرینات نحوه اجرا و بر اساس فرم و تکرار است. این گونه تمرینات اصلی به بخشی برجسته از تمرینات تمرینی دایره ای تبدیل شده اند و با وزنه های سبک به سادگی قابل اجرا هستند.