چهارمین نشست مدیران شهری و شرکت های دانش بنیان برگزار شد.


به گزارش خبرگزاری فارس از تهران، چهارمین نشست مدیران ارشد شهرستان با شرکت های دانش، خلاق و نوآور فعال در حوزه های آب، پاک، تجدیدپذیر و انرژی های نو برگزار شد. مدیران ارشد شهری در حوزه‌های تخصصی و مدیران عامل شرکت‌های دانش‌بنیان به همت مرکز تهران هوشمند.

در این جلسه که با حضور صدیق زاده رئیس مرکز هوشمند شهر تهران، سید مهدی پورهاشمی مدیرعامل شرکت خاکریز آب، سید محمد فیاض مدیرکل هماهنگی فنی و عمرانی سازمان ها و مناطق شهرداری تهران در این خصوص برگزار شد. بحث شد. نحوه تعامل با شرکت های دانش بنیان و استفاده از توانمندی های آنها برای حل مشکلات شهری در حوزه آب، انرژی های تجدیدپذیر و نو.

در جلسه صمیمانه شهردار تهران با شرکت های برگاد دانمارکی که در 29 اردیبهشت 1401 برگزار شد، ایشان با اصرار بر ادامه این جلسات با موضوعاتی که مربوط به نیازهای شهرداری تهران بود، اولین جلسه را در این خصوص برگزار کرد. دومین نشست 2 تیرماه با عنوان «حمل و نقل و ترافیک هوشمند» در 23 شهریور با عنوان «فضای سبز و محیط هوشمند» و سومین نشست با عنوان «پسماند» در 19 مهرماه برگزار شد.

ایمان صدیق زاده رئیس مرکز تهران هوشمند در چهارمین نشست «آب، پاک، تجدیدپذیر و انرژی های نو» که در 8 آبان 1401 برگزار شد، گفت: تأسیس «سازمان فناوری های نوین و نوآوری های شهری» فواید بسیاری دارد. مشکلات و موانع وجود دارد همکاری شرکت های دانش بنیان و شهرداری تهران افزایش می یابد.

رئیس مرکز تهران هوشمند گزارش مختصری از جلسات گذشته ارائه کرد و خاطرنشان کرد: در 3 جلسه گذشته در مجموع 75 شرکت در جلسات شرکت کردند و 38 طرح ارائه کردند. مرحله اول ارزیابی تمامی پروژه های ارسالی به پایان رسیده و 5 گروه همکاری خود را با شهرداری آغاز کرده اند و جلسات کارشناسی 11 پروژه دیگر نیز به پایان رسیده و نتایج ارزیابی به زودی اعلام می شود. پروژه‌های باقی‌مانده توسط کارشناسان و متولیان بخش‌های مربوطه برای امکان‌سنجی در دست بررسی است.

صدیق زاده تاکید کرد: شرکت ها پس از برگزاری 2 تا 4 هفته فرصت دارند تا با توجه به نیاز خود پیشنهادات خود را ارائه کنند. علاوه بر رویکرد فنی، پیشنهادها باید به مدل درآمد پیشنهادی نیز اشاره داشته باشند.

در ادامه این جلسه سید مهدی پورفشمی مدیرعامل شرکت خاکرزاب به تشریح ماموریت شرکت خاکرزاب در زمینه فراهم کردن بستر پروژه های زیربنایی از جمله برداشت آب های سطحی و مترو پرداخت.

وی افزود: توسعه زیرساخت ها از جمله احداث تونل، تعمیر و نگهداری کانال های موجود شهری و کنترل سیلاب و حفاظت از رودخانه ها نیز از جمله اهداف این شرکت است.

مدیرکل هماهنگی فنی و ساختمانی سازمان ها و مناطق شهرداری تهران، سید محمد فیاض ضمن بیان مسئولیت این اداره کل که سیاست گذاری و برنامه ریزی برای مسائل عمرانی مناطق و سازمان ها را بر عهده دارد، تاکید کرد: امید است که این نشست ها عنصری در بهره برداری از توانمندی های شرکت های دانش بنیان خواهد بود.

حسینی مدیرکل شهرسازی و توسعه امور فنی و عمرانی نیز مشکلات سازه ای شهرداری را عدم استفاده از تجهیزات دانست و تاکید کرد: اقدامات عمرانی باید متناسب با نیاز شهر باشد و امیدواریم اقدامات علمی باشد. خواهد بود.

در ادامه جلسه، مباحث نیازها و چالش هایی که قبلا در قالب فرم هایی به شرکت ها ارائه شده بود، این بار به تفصیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت. ابتدا خاکریز دارای 10 نیازمندی فنی شرکت شامل دبی سنج و رسوب‌سنج راداری، سیستم‌های تحلیل و پایش شبکه باران‌سنج، پهپادهای نظارتی شبکه سطحی، ربات‌های نظارت مجازی زیرسطحی، اسکنرهای لیزری (BIM -GIS)، افزودن بتن است. (افزایش) دوام)، فتوولتائیک، نیروگاه های برق آبی (مینی و میکرو) و امکان سنجی ساخت مزارع مدل مورد بحث قرار گرفت.

پس از آن الزامات فنی اداره کل هماهنگی فنی و عمرانی سازمان ها و مناطق شهرداری تهران شامل روسازی هوشمند جهت تولید انرژی، استفاده از فناوری های نوین برای افزایش نفوذپذیری آب در لایه های زیرزمینی مانند آسفالت متخلخل، تمیز شامل انجام و استفاده می باشد. آب از طریق سیستم های برداشت آب جمع آوری شد و تولید سطح و انرژی از جریان آب کانال شهری مورد بحث قرار گرفت.

در نهایت مدیران شرکت های دانش بنیان به معرفی شرکت خود، ارائه پیشنهادات، معرفی محصولات و دستاوردهای دانش بنیان و ارائه راهکارهایی برای بهبود روش های تعامل با مجموعه مدیریت شهری پرداختند. به گفته برگزارکنندگان این نشست، پس از ارسال به موقع طرح، بررسی شده و در صورت تایید فنی، همکاری های متقابل آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.