چهارمین نشست مدیران شهری و شرکت های دانش بنیان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تهران، چهارمین نشست مدیران ارشد شهرستان با شرکت های دانش، خلاق و نوآور فعال در حوزه آب، پاک، انرژی پذیر و انرژی نو برگزار می شود. مدیران ارشد شهری عامل در حوزه‌های تخصصی و مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان به همت مرکز تهران هوشمند.

در این جلسه که با حضور صدیق زاده رئیس مرکز هوشمند شهر تهران، سید مهدی پورهاشمی مدیرعامل شرکت خاکریز آب، سید محمد فیاض مدیرکل هماهنگی فنی و عمرانی سازمان ها و مناطق شهرداری تهران در این خصوص برگزار شد. بحث شد. نحوه شرکت با شرکت های دانش بنیان و استفاده از آنها برای حل مشکلات شهری در حوزه آب، انرژی های انرژی پذیر و نو.

در جلسه صمیمی شهردار تهران با شرکت های برگاد دانمارکی که در 29 اردیبهشت 1401 برگزار شد، ایشان با حضور در ادامه این جلسات با موضوعاتی که مربوط به نیازهای شهرداری تهران بود، اولین جلسه در این خصوص برگزار شد. دومین نشست 2 تیرماه با عنوان «حمل و نقل و انتقال و ترافیک هوشمند» در 23 شهریور با عنوان «فضای سبز و محیط هوشمند» و سومین نشست با عنوان «پسماند» در 19 مهرماه برگزار شد.

ایمان صدیق زاده رئیس مرکز تهران هوشمند در چهارمین نشست «آب، پاک، انرژی پذیر و انرژی نو» که در 8 آبان 1401 برگزار شد، گفت: «سازمان فناوری های نوین و نوآوری های شهری» فواید بسیار دارد. مشکلات و مشکلات وجود دارد، همکاری شرکت های دانش بنیان و شهرداری تهران افزایش می یابد.

مرکز تهران هوشمند گزارش مختصری از رئیس جلسه ارائه کرد و پیشنهادان کرد: در 3 جلسه گذشته در مجموع 75 شرکت در جلسات شرکت کردند و 38 طرح ارائه کردند. مرحله اول ارزیابی پروژه های ارسالی به پایان رسیده و 5 گروه همکاری خود را با شهرداری آغاز کرده اند و جلسات کارشناسی 11 پروژه دیگر نیز به پایان رسیده و نتایج به زودی اعلام می شود. پروژه‌های باقیمانده توسط پژوهشگران و متولیان بخش‌های مربوط به امکان‌سنجی در دست بررسی است.

صدیق زاده تاکید کرد: شرکت ها پس از برگزاری 2 تا 4 هفته فرصت دارند تا با توجه به نیاز خود پیشنهادات خود را ارائه دهند. علاوه بر فنی، پیشنهادها باید به مدل پیشنهادی اشاره داشته باشند.

در ادامه این جلسه سید مهدی پورفشمی مدیرعامل شرکت خاکرزاب به تشریح ماموریت شرکت خاکرزاب در زمینه ارائه پروژه های بستر زیربنایی از جمله برداشت آب های سطحی و مترو پرداخت.

وی افزود: توسعه زیرساخت ها از احداث ساختمان تونل، تعمیر و نگهداری کانال های موجود شهری و کنترل سیلاب و حفاظت از رودخانه ها نیز از جمله مهم این شرکت است.

مدیرکل هماهنگی فنی و ساختمانی سازمان ها و مناطق شهرداری تهران، سید محمد فیاض ضمن بیان مسئولیت این اداره کل که سیاست گذاری و برنامه ریزی برای مسائل مناطق و سازمان ها را بر عمر می گذارد، تاکید کرد: امید است که این اولین نقطه در نظر باشد. بررسی از توانمندی های شرکت های دانش بنیان خواهد بود.

حسینی مدیرکل شهرسازی و توسعه امور فنی و عمرانی نیز مشکلات شهرداری را از اطلاعات دانسته و تاکید کرد: نیاز به عمرانی با شهر باشد و امیدواریم علمی باشد. خواهد بود.

در ادامه جلسه، مباحث نیازها و چالش هایی که در قالب فرم هایی به شرکت ارائه شده بود، این بار به تفصیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت. ابتدا خاکریز دارای 10 شرکت فنی نیازمند شامل دبی سنج و رسوبسنج راداری، سیستم های تحلیل و پایش شبکه بارانسنج، پهپادهای نظارت شبکه های سطحی، ربات های نظارت مجازی زیرسطحی، اسکنرهای لیزری (BIM -GIS)، افزودن بتن است. (افزایش) دوام)، فتوولتائیک، نیروگاه های برق آبی (مینی و میکرو) و امکان سنجی ساخت مزارع مدل مورد بحث قرار گرفت.

پس از آن الزامات فنی اداره کل هماهنگی فنی و عمرانی سازمان ها و مناطق شهرداری تهران شامل روسازی هوشمند جهت تولید انرژی، استفاده از فناوری های نوین برای افزایش نفوذپذیری آب در لایه های زیرزمینی مانند آسفالت متخلخل، تمیز کردن شامل انجام و استفاده می باشد. آب از طریق سیستم های برداشت آب جمع آوری و تولید سطح و انرژی از جریان آب کانال شهری مورد بحث قرار گرفت.

در نهایت شرکت های مدیران به معرفی شرکت خود، پیشنهادات، معرفی محصولات و مجموعه های دانش بنیان و ارائه راهکارهایی برای بهبود روش های مختلف با مدیریت شهری پرداختند. به گفته این نشست، پس از ارسال به موقع طرح، بررسی و تایید فنی، همکاری های متقابل آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.

The post چهارمین نشست مدیران شهری و شرکت های دانش بنیان برگزار شد. اولین بار در سایت سلامت پدیدار شد.

The post چهارمین نشست مدیران شهری و شرکت های دانش بنیان برگزار شد. اولین بار در سایت سلامت پدیدار شد.