چهار حقیقت در مورد بازیابی وزن پس از جراحی کاهش وزن

من با بیماری چاقی متولد شده بودم و وقتی دانشگاه را ترک کردم ، قبلاً به چاقی مریض مبتلا شده بودم. در سن 33 سالگی ، بیماری من با جراحی بای پس معده درمان شد که بر کاهش وزن که منجر به بهبود بیماری من ، چاقی مریض شد ، تأثیر گذاشت. سه سال بعد من با افزایش وزن 20 پوند دچار عود بیماری شدم. با رعایت رژیم غذایی و شیوه زندگی ، به عنوان یک فرد مبتلا به بیماری قلبی که عود می کند ، من توانستم بیماری خود ، چاقی را برطرف کنم. من همیشه به بیماری چاقی مریض مبتلا خواهم بود و خوش شانس هستم که توانستم از سنین پایین با بهترین گزینه از نظر پزشکی درمان شوم.

حقایق:

 • چاقی یک بیماری است.
 • کاهش وزن باعث بهبود بیماری می شود.
 • افزایش وزن باعث عود بیماری می شود.
 • مانند بسیاری از بیماریها ، قربانیان چاقی مسئول ایجاد تغییراتی در رژیم غذایی و شیوه زندگی خود هستند که با درمان دارویی کار می کند تا بیماری در بهبودی باقی بماند.
 • مانند بسیاری از بیماریها ، عودها نیز رخ می دهد ، چاقی عود افزایش وزن را نشان می دهد.
 • ما بیماری نیستیم ، ما بیماری داریم.

چهار حقیقت من:

 1. بازیابی به احتمال زیاد: به طور کلی اعتقاد بر این است که 80 درصد از افرادی که تحت عمل جراحی کاهش وزن (WLS) قرار می گیرند ، بسته به کاهش وزن اولیه ، بین 10 تا 30 پوند افزایش وزن (عود) را تجربه خواهند کرد. علاوه بر این اعتقاد بر این است که 20 these از این وزن بر وزن قبلی خود می افتد و احتمالاً با پیشرفت بیماری چاقی مفرط بیشتر افزایش می یابد. این عود ممکن است در نتیجه شکست جراحی معده (جراحی به اشتباه انجام شده یا دستگاه پزشکی خراب شده باشد) باشد. بیمار که رعایت نمی کند و عادات غذایی و ورزشی خود را تغییر نمی دهد. روده فعال در جذب کالری کارآمدتر می شود. و کشش احتمالی کیسه معده. دکتر آنیتا کورکولاس ، رئیس جراحی عمومی چاقی و حداقل تهاجم در مرکز پزشکی دانشگاه پیتسبورگ ، می گوید: “بازیابی وزن در طول مسیر یک پدیده رایج برای بیماران مبتلا به کاهش وزن است. این بیماران در صورت نیاز به آموزش و آمادگی برای آن نیاز دارند. اتفاق می افتد. “
 2. صد در صد محکومیت: تجربه من این است که 100 patients از بیمارانی که برای درمان بیماری خود به میز عمل می آیند می گویند: “من جزو بیماران نخواهم بود. آن دسته از مردم که بعد از جراحی وزن اضافه می کنند. “شما می توانید در مزرعه شرط بندی کنید ، من این را گفتم و شرم و خجالت خود را در زمانی تصور کنید که در واقع من یکی از آنها شدم آن دسته از مردمبه در آن زمان من نمی فهمیدم که بیماری من عود کرده است ، تا حدی به این دلیل که عادات غذایی و ورزشی را کنار گذاشته بودم ، اما همچنین به این دلیل است که بدن من دارای بیماری است که می خواهد چربی اضافی را ذخیره کند. من فکر می کردم که وزنم افزایش یافته است زیرا در جراحی شکست خورده ام.
 3. باز هم شکست خوردم. من در احساس کاهش وزن تنها نیستم. دکتر کورکولاس گفت: “اینها افرادی هستند که احساس می کنند در همه چیزهایی که در زندگی خود تجربه کرده اند شکست خورده اند. اگر احساس کنند در جراحی شکست خورده اند ، شرمنده هستند و نمی خواهند دوباره درخواست کمک کنند.” چقدر برای ما غم انگیز است. وقتی یک بیمار سرطانی دچار عود بیماری می شود ، آیا آن را به عنوان یک شکست شخصی تلقی می کنند؟ مطمئناً امیدوارم نه. رسانه های مشهور این باور را افزایش می دهند که افزایش وزن برابر با شکست است. افراد مشهور WLS برای بازیابی وزن خود با رسانه ها و روزنامه های غرفه دار یکسان هستند. اما سلبریتی مبتلا به سرطان که دچار عود بیماری می شود؟ مزایای خیریه به نام وی ثبت می شود و شجاعت او مورد ستایش قرار می گیرد. با عود چاقی ، سلبریتی به عنوان شوخی برای کمدین های آخر شب تبدیل می شود. جای تعجب نیست که ما نمی خواهیم به یکی از آنها تبدیل شویم آن دسته از مردم اما آمار با ما نیست
 4. من چاق نیستم. از مهد کودک کلمه “چاق” مرا تعریف می کرد و من واقعاً فکر می کردم همان کسی هستم که “شما چاق هستید” و “من چاق هستم” عبارت های ثابت در دنیای من بودند. در حدود 40 سالگی متوجه شدم که چاق نیستم. من چاقی دارم ، یک بیماری. آیا شنیده اید که بیمار مبتلا به حمله قلبی می گوید: “من یک بیماری قلبی هستم” یا یک بیمار مبتلا به سرطان خون می گوید: “من یک سرطان هستم”؟ ما بیماری نیستیم! ما یک بیماری داریم که بخشی از کل فرد است و ما را به یک فرد فوق العاده منحصر به فرد و قدرتمند تبدیل می کند.

عود بهبودی: مانند سایر بیماریها ، عود چاقی نیز قابل رفع است. امید هست! همانطور که در بالا ذکر شد ، (حداقل) چهار دلیل برای عود وجود دارد ، از جمله: یک عمل جراحی معده ناموفق. بیمار که رعایت نمی کند و عادات غذایی و ورزشی خود را تغییر نمی دهد. روده فعال در جذب کالری کارآمدتر می شود. و کشش احتمالی کیسه معده. با توجه به این که به احتمال زیاد وزن خود را از نظر آمادگی مجدد افزایش می دهید ، شکست خورده نیستید و بیماری نیستید ، می توانید به طور عملگرایانه طرحی را برای مبارزه با عود خود دنبال کنید.

 • به دنبال کمک و درمان پزشکی باشید: شما در حال مبارزه با یک بیماری کشنده هستید
 • رژیم غذایی و ورزش خود را ارزیابی کرده و به شیوه زندگی تجویز شده در زمان جراحی بازگردید
 • خود را در مورد تغذیه ، سلامت جسمی و روحی آموزش دهید تا بتوانند هماهنگ برای بهبود بدن شما کار کنند
 • به دنبال حمایت ، خانواده ، دوستان ، اجتماع و سایر بیماران باشید تا بتوانید انگیزه شخصی خود را حفظ کنید
 • به دیگران آموزش دهید تا جلوی جهل و سرزنش را بگیرند و درک این بیماری را که ما با آن مبارزه می کنیم ، ارتقا دهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *