چهار نفر از هر ده بزرگسال مبتلا به COVID-19 در مراقبت های ویژه چاق هستند

چهار نفر از هر ده بزرگسال مبتلا به COVID-19 در مراقبت های ویژه چاق هستند


خبرساز-افراد مبتلا به چاقی در میان بزرگسالان سوئدی که در اولین موج همه گیری از مراقبت های ویژه برای COVID-19 استفاده می کردند بیش از حد نمایان شدند. کمی بیشتر از 39 درصد چاق هستند ، در حالی که حدود 16 درصد از جمعیت این کشور چاق هستند. مطالعه ای از دانشگاه گوتنبرگ نشان داد که خطر بستری شدن طولانی مدت و مرگ در بخش های مراقبت ویژه برای بیماران چاق نیز بیشتر است.

هدف از این مطالعه در مجله منتشر شده است به علاوه یک، برای ارزیابی اینکه آیا شاخص توده بدنی بالا (BMI) بر خطر مرگ یا بستری طولانی مدت در بیماران مبتلا به COVID-19 در مراقبت های ویژه در سوئد تأثیر می گذارد یا خیر.

با استفاده از ثبت مراقبت های ویژه سوئد (SIR) ، محققان تمام بیماران مبتلا به COVID-19 را که در اولین موج اپیدمی ، در بهار و تابستان 2020 در بخش مراقبت های ویژه در سوئد بستری شده بودند ، شناسایی کردند. با این حال ، قد و وزن آنها همیشه در SIR گزارش نمی شود

برای افرادی که جزئیات قد و وزن آنها در SIR وجود نداشت ، اطلاعات موجود ، اول ، مستقیماً از بخش مراقبت های ویژه و دوم ، از طریق ثبت نام گذرنامه در سراسر کشور تکمیل شد. البته مورد دوم شامل جزئیات ارتفاع است. بنابراین BMI فعلی برای همه افراد درگیر در مطالعه تأیید شد.

بر این اساس ، این مطالعه بر اساس داده هایی است که قبلاً در دسترس نبود. اگرچه افراد چاق در اوایل به عنوان گروهی در معرض خطر قرار گرفتند که به شدت تحت تأثیر COVID-19 قرار گرفته بودند ، اما اکنون تصویر جدید و مفصل تری در حال ظهور است.

ضعف بیشتر همراه با چاقی

در مجموع 1649 نفر مبتلا به COVID-19 از بخش مراقبت های ویژه (ICU) در دانشگاه ، شهرستان و بیمارستان های محلی در سراسر سوئد گنجانده شده اند. همه شرکت کنندگان 18 سال یا بیشتر بودند. سه چهارم آنها مرد هستند. زنان باردار حذف شدند.

نتایج نشان داد که شاخص چربی بدن بیماران چاق 30 کیلوگرم در متر مربع است2 یا بیشتر ، در بین افرادی که مبتلا به COVID-19 تحت مراقبت های ویژه در سوئد هستند ، بیش از حد نمایان شد. نسبت مورد مطالعه 39.4 درصد بود ، در حالی که رقم مربوطه برای جمعیت حدود 16 درصد است.

BMI بالاتر با ماندن طولانی مدت در مراقبت های ویژه و مرگ ، خطرات بیماری جدی را افزایش می دهد. ارتباط بین BMI بیش از 30 و 50 درصد افزایش خطر مرگ و میر در مقایسه با گروه وزن معمولی یافت شد. در میان کسانی که زنده ماندند ، BMI بیش از 35 با خطر مراقبت های ویژه بیش از 14 روز مرتبط بود که دو برابر خطر برای بیماران با وزن طبیعی است. این تجزیه و تحلیل ها بر اساس سن ، جنسیت ، بیماری همراه و سلامت ضعیف بیمار هنگام ورود به بخش مراقبت های ویژه تنظیم شد.

نظارت هوشیارانه حیاتی است

لوویزا سوگرن ، محقق آکادمی سالرنسکا ، دانشگاه گوتنبرگ ، و پزشک متخصص اطفال در بیمارستان دانشگاهی سالگرنسکا و بیمارستان هالند ، اولین نویسنده این مطالعه است.

برای افراد مبتلا به COVID-19 که تحت مراقبت های ویژه هستند ، چاقی به معنای افزایش خطر مرگ است و در بین بازماندگان ، چاقی خطر مراقبت های ویژه را بیش از 14 روز افزایش می دهد. بر اساس نتایج ما ، چاقی باید به عنوان یک عامل خطر مهم برای COVID-19 لحاظ شود. بیماران چاق مبتلا به COVID-19 باید تحت نظارت دقیق قرار گیرند. “

این مطالعه بر اساس ثبت مراقبت های ویژه سوئد انجام شده است و شوگرن خاطرنشان می کند که سوابق با کیفیت بالا پیش شرط امکان مطالعه از این نوع است.

Jenny M Kindblom ، دانشیار آکادمی Sahlgrenska ، دانشگاه گوتنبرگ ، و افسر ارشد پزشکی در بیمارستان دانشگاه Sahlgrenska ، نویسنده اصلی این مطالعه است.

برخی از مطالعات بین المللی ارتباط بین BMI بالاتر و خطر بیماری شدید با COVID-19 را نشان داده است. ما اکنون می توانیم این را در زمینه سوئدی نشان دهیم ، با این امتیاز که BMI کاملاً به روز شده برای هر بیمار وجود دارد.

در اوایل اپیدمی ، محققانی که این مطالعه را انجام دادند با HOBS ، سازمان سوئدی بیماران مبتلا به اضافه وزن و چاق ، در تماس بودند. چندین عضو نگران بودند که BMI بالا ممکن است خطر بیماری جدی ناشی از عفونت SARS-CoV-2 را افزایش دهد.

“در آن زمان ، هیچ نشریه ای در این زمینه وجود نداشت ، و این مطالعه آغاز شد تا ما بتوانیم به س questionsالات بیماران پاسخ دهیم. در حال حاضر ما امیدواریم که هرچه بیشتر افراد از این فرصت برای واکسیناسیون استفاده کنند و خدمات بهداشتی شامل BMI باشد. به عنوان یک عامل خطر-و ممکن است ما احتیاط را انتخاب کنیم. به ویژه در نظارت بر بیماران چاق مبتلا به COVID-19 ، “Kindblom می گوید.دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *