"چه اتفاقی افتاده ، بریتانی مورفی؟"  جزئیات سرد کننده جدیدی را ارائه می دهد

“چه اتفاقی افتاده ، بریتانی مورفی؟” جزئیات سرد کننده جدیدی را ارائه می دهد


یک روز صبح یکشنبه در دسامبر 2009 ، بریتانی مورفی ناگهان در حمام خانه غربی هالیوود که با همسرش سیمون مونجاک مشترک است سقوط کرد. صبح همان روز ، بازیگر چشم کوچک به مرکز پزشکی Cedars-Sinai منتقل شد ، جایی که به زودی مرگ وی اعلام شد. مقامات در ابتدا گفتند که این زن 32 ساله به دلیل ترکیبی کشنده از ذات الریه و داروهای تجویز شده درگذشت ، اما یک مستند دو قسمتی جدید به بررسی شرایط اسرارآمیز و پلید در مورد مرگ غم انگیز او و رابطه پریشان او با منجاک می پردازد.

پخش 14 اکتبر در HBO Max ، “چه اتفاقی افتاد ، بریتانی مورفی؟” نگاهی بیاندازید که چگونه مورفی از یکی از آینده دارترین ستاره های نسل خود ، با تغییراتی فراموش نشدنی در فیلم هایی مانند “بدون سرنخ” و “دختر ، وقفه” ، به یکی از سیاه ترین تراژدی های هالیوود تبدیل شد.

در این مستند ، خبرنگار امبر رایلند به یاد می آورد که مصاحبه ای اختصاصی با منجاک مدت کوتاهی پس از مرگ مورفی داشته است. در ذهن من بود ، او می گوید: “آیا من با یک قاتل نشسته ام؟” “آیا او می تواند همسرش را بکشد؟”

مستندی جدید از شبکه HBO ، رابطه نگران کننده بریتانی مورفی با همسرش سیمون مونجاک و مرگ های ترسناک آنها را مورد بررسی قرار می دهد.
آنتونی دیکسون وین

بریتانی مورفی در سال 1977 در آتلانتا متولد شد. پدرش در زندان بود و خارج از زندان بود و مادرش شارون مورفی او را بزرگ کرد. او در سن پنج سالگی شروع به مطالعه اجرا و رقص کرد. در نوجوانی ، او یک بازیگر موفق کار می کرد و در سریال های “مورفی براون” ، “خواهر ، خواهر” ، “پسر با جهان ملاقات می کند” و بسیاری از برنامه های تلویزیونی دیگر آن زمان بازی کرد.

موفقیت مورفی در فیلم 1995 بدون سرنخ رخ داد ، جایی که او نقش جانشین خنده دار آلیشیا سیلورستون را بازی کرد. پس از آن نقشهای مشهوری در فیلمهایی مانند “دختر ، وقفه” ، “8 مایل” و “شهر گناه” – مانند فیلمهای عاشقانه قابل توجه با موسیقی دانان امینم و فرد دورست ، بازیگر اشتون کوچر و تهیه کننده جف کواتینتز ، دنبال شد. اما آینده درخشان او هنگامی که با منجاک ، فیلمنامه نویس سخت کوش هفت سال از او بزرگتر بود که مشکلات مالی ، عاشقانه های گذشته و روابط مشکل دار با قانون و مقامات مهاجرت داشت ، از بین رفت.

بریتانی مورفی با سیمون مونجک یک ماه پس از ازدواجشان در آوریل 2007.
بریتانی مورفی با سیمون مونجاک یک ماه پس از ازدواجشان در آوریل 2007. این رابطه سمی بود که به پایان غم انگیز آن کمک کرد ، به گفته دوستان و خانواده در یک مستند جدید.
دیو آلوکا / استارباکس / شاتر استوک

گفته می شود که این دو در سال 2006 با یکدیگر آشنا شدند و همه چیز به سرعت جدی شد. دوستان و آشنایان معتقدند که بازیگر زن – ضعیف ، بسیار مطمئن و مشتاق آرامش – توسط یک هنرمند کلاهبردار فریب خورده است.

سیمون مونجاک در نوجوانی با کت و شلوار روی پیاده رو ایستاده بود.
آیا سیمون منجاک هنرمند کلاهبردار بود؟ مستند جدید HBO بریتانی مورفی به بررسی گذشته خود می پردازد.

“[People] ترسیدند و ترسیدند. مثلاً این پسر کی بود و چه خبر بود؟ کتی نجمی ، بازیگر “پادشاه تپه” مورفی در سند به یاد می آورد. او می خواست با او ازدواج کند ، و من گفتم: “عزیزم ، به اندازه کافی طولانی نشده است.”

کارگردان آلیسون برنت اولین برخورد خود با مونژاک را در یک مهمانی شام در سال 1999 به خاطر می آورد که در آن به خاطر دارا بودن 17 فراری ، آشنایی با مدونا و زنده ماندن از سرطان مغز به خاطر درمان تجربی باله کوسه دروغ گفت. برنت می گوید واضح بود که او از زنی که در آن زمان با او ملاقات کرده بود برای پول او استفاده می کرد. سالها بعد ، وقتی برنت دید که با مورفی درگیر است ، وحشت کرد.

کارگردان این نمایش می گوید: “من نمی توانستم باور کنم که این سوسیوپات تغذیه کننده پایین در واقع به زنجیره غذایی راه پیدا کرد و تبدیل به فردی شد که در واقع یک هنرمند قانونی است.”

برنت تا آنجا پیش رفت که با آژانس او ​​تماس گرفت و سعی کرد آنها را به مورفی متقاعد کند که مونجاک یک دروغگوی اجباری است ، اما به گفته او ، “کلمه ای که برگشت این بود که مدیرش تلاش کرد [doing that] در نتیجه او اخراج شد. ”

مورفی علیرغم چندین نفر درگیر ، در سال 2007 با مونجاک ازدواج کرد. گفته می شود که مونجک تلاش زیادی کرده است تا گذشته مبهم خود را از عروس جدیدش پنهان کند.

بریتانی مورفی ، ستاره مطرح هالیوودی در سال 2006.
بریتانی مورفی ، ستاره در حال ظهور هالیوود در سال 2006 ، سالی که رابطه نامناسب خود را با سیمون مونجاک داشت.
تریسی نیرمی/EPA/Shutterstock

الیزابت راگلند قبل از اینکه با مورفی درگیر شود با او نامزد کرده بود و می گوید او را دستکاری کرده و منزوی کرده است و ادعا می کند که او تا زمان بارداری سرطان داشته است ، و سپس در صورت نیاز از کمک پزشکی او خودداری کرد. در مستند ، راگلند می گوید او تهدید کرد که اگر پسر آنها به مورفی فاش شود ، او را خواهد برد.

او می گوید: “این سهام بسیار بیشتر از ازدواج با بریتانی بود.” “او نیازی نداشت کسی بداند که من با پسرش آنجا هستم. من می دانم چرا بریتانی سیمون را انتخاب کرد. او طلسم خود را روی او کار کرد و من نیز مانند او عاشق او شدم.”

شغل پر رونق مورفی پس از ازدواج کند شد ، زیرا شایعات در شهر پخش شد مبنی بر اینکه مونجاک کار با او را دشوار کرده است.

الکس میرکین ، که مورفی را در سال 2009 در فیلم آنسوی تالار کارگردانی کرد ، در پرچم های سند به عنوان مونجک که “خارج از او” به نظر می رسد صحبت می کند و مورفی رفتار “جکیل و هاید” را نشان می دهد.

او می گوید: “بریتانی برای راه اندازی وارد مکان واقعاً خوبی می شد ، و سپس او را با سیمون می دیدم.” وقتی برگشت ، احساس تغییر شدیدی در روحیه اش کرد. »

دیگران مورفی را به یاد می آورند ، زمانی که به خاطر ویژگی های گرد و زیباش که باریک تر و کشیده تر به نظر می رسید ، مشهور بود.

بریتانی مورفی جوان با نقش آفرینی خود در فیلم Clueless در سال 1995 بینندگان را به خود جلب کرد ، جایی که او بازیگر خنده دار خنده دار آلیسا سیلورستون تال بود.
بریتانی مورفی جوان با نقش آفرینی خود در فیلم 1995 بدون علامت ، در نقش تماشاگران خنده دار آلیشیا سیلورستون تماشاگران را مجذوب خود کرد.

آرایشگر تریستا جردن ، کارگر آخرین فیلم مورفی ، “چیزی شریر” ، گفت: “او یکسان نبود. او خیلی درد داشت.”[Her eyes] او بسیار غرق شده بود ، بسیار غمگین به نظر می رسید. “

نجیمی می افزاید: “من دیگر او را نمی شناسم.” “بریتانی ابری بود و رفت.”

راگلند می گوید کاهش وزن ممکن است دلیلی برای منجاک باشد ، که “زنان مبتلا به بی اشتهایی را دوست دارد”.

اد وینتر ، پزشکی قانونی که پرونده مورفی را اداره می کرد و معاینه کننده پزشکی لیزا شاینین حدس می زنند که اگر فردی مورفی را در روزهای منتهی به مرگ به بیمارستان منتقل می کرد ، می توانست از این فاجعه جلوگیری شود.

بریتانی مورفی جلوی یک دیوار سفید ایستاده است و لباس سفید پوشیده و دستش را روی سرش گذاشته است و ظاهری باشکوه دارد.
مستند جدید HBO Max مرگ غم انگیز و تکان دهنده و زندگی بریتانی مورفی را بررسی می کند.
تریسی نیرمی/EPA/Shutterstock

وینتر می گوید: “علت مرگ یک راز نیست. رمز و راز این است که چرا کسی او را نگرفت؟ اگر چند روز زودتر او را نزد پزشک می بردند ، او هنوز زنده بود.” اطلاعاتی دریافت کرد که منجاک از مورفی برای بیدار نگه داشتن شب استفاده می کرد.

او می گوید: “او به اندازه کافی استراحت نمی کرد و سیستم دفاعی بدن او در حال افت بود.”

راگلند معتقد است شوهر سابقش گناهکار است.

او می گوید: “حتی اگر بریتانی مورفی را نکشت ، او را به مرگ کشاند زیرا او را نزد پزشک نبرد و از او کمک نخواست.”

بریتانی مورفی جوان لبخند می زند و برای دوربین دست تکان می دهد.
موفقیت اولیه بریتانی مورفی در نمایش هایی مانند “خواهر خواهر” و “پسر با جهان ملاقات می کند” حضور داشت. دوستان و هم بازیگران می گویند این فیلم حباب دار و زیبا بود.

پس از مرگ مورفی ، همه چیز عجیب تر شد. منجک سعی کرد از کالبد شکافی جلوگیری کند و از آشنایان مرحوم همسرش هزاران دلار برای “بنیاد” به افتخار وی درخواست کرد.

مادر مورفی شارون با این زوج زندگی می کرد و پس از مرگ دخترش به زندگی با منجاک ادامه داد. وقتی رایلند از خانه دیدن کرد ، به نظر می رسید که هر دوی آنها در تختخواب مشترک بودند و زن مسن رفتارهای عجیبی داشته است.

“من مطیع او بودم ، که متوجه آن شدم ، و او آکورد زد. [I wondered] “وقتی کسی اینجا نیست چه اتفاقی می افتد ، وقتی هیچ کس نیست چگونه رفتار می کنند؟” شما به یاد دارید.

بریتانی مورفی بلوند در حالی که صورت خود را روی دستانش قرار می دهد ، به دوربین نگاه می کند.
بریتانی مورفی وقتی سعی کرد خودش را به خواسته هالیوود در اوایل دهه 2000 برساند ، بر اساس یک مستند جدید درباره زندگی و مرگ این ستاره ، بلوند شد.
کلیف واتس / trunkarchive.com

سپس ، در ماه مه 2010 ، تنها پنج ماه پس از مرگ مورفی ، منجاک در 40 سالگی درگذشت ، همچنین ظاهراً به دلیل ذات الریه – و احتمالاً مواد مخدر.

وینتر در تحقیقات بعدی یادآوری می کند: “در سمت پیشخوان سیمون ، نزدیک به 90 بطری دارویی با نام های مختلف پیدا کردیم که بسیار غیر معمول است.” ما همچنین بطری های دارو با نام بریتانی و لولا مانیلو پیدا کردیم ، [which was] شاید اسم مستعار. ”

نظریه های توطئه فراوان است. آنجلو برتولوتی ، پدر بیگانه مورفی ، ادعا کرد که دخترش مسموم شده است. در آن زمان ، شارون علت مرگ دو مرد جوان را در عمارت آنها عنوان کرد. اما معاینه پزشکی شنین گفت که هیچ مدرکی در این مورد مشاهده نکرده است.

راگلند فکر می کند ممکن است مونجاک مرگ را بر افشای حقیقت ترجیح داده باشد.

او می گوید: “او ترجیح می داد بمیرد تا این که به عنوان هنرمند کلاهبردار شناخته شود.”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *