چه ژنهایی بیشتر در ایجاد سرطان شایع هستند؟  دانشمندان سالک کشف کردند

چه ژنهایی بیشتر در ایجاد سرطان شایع هستند؟ دانشمندان سالک کشف کردند


شایع ترین ژن های جهش یافته در سرطان کدامند؟ این یک سوال اساسی است ، شاید شگفت آور ، که با وجود پانزده سال گذشته در زمینه ژنومیک سرطان ، پاسخ داده نشده است. در حال حاضر ، تیمی از دانشمندان کامپیوتر در موسسه مطالعات بیولوژیکی سالک اطلاعات جهش ژنتیکی را با داده های شیوع سرطان ترکیب کرده اند تا پایه ژنتیکی سرطان را در همه بیماران سرطانی در ایالات متحده نشان دهند. این کار نشان می دهد که چگونه هر ژن در ژنوم در بین بیماران سرطانی جهش یافته است ، و یافته ها می تواند به تحقیقات ژنتیکی برای توسعه درمانهای م moreثرتر از آنچه در حال حاضر کمک می کند ، کمک کند.

این مطالعه با عنوان “فراوانی جهش ژن سرطان برای جمعیت ایالات متحده” در منتشر شد ارتباطات طبیعتبه

“این مقاله به یک س veryال اساسی پاسخ می دهد: ژن هایی که بیشتر در سرطان انسان جهش یافته اند؟” ادوارد استیتس ، دکتری ، استادیار در آزمایشگاه زیست شناسی یکپارچه در سالک گفت. تعجب آور است که به این سال پاسخ داده نشده است. »

جهش های ژنی نقش اساسی در توسعه و رشد سرطان ها دارند و همچنین می توانند برای درمان موثر مورد هدف قرار گیرند. در حالی که بسیاری از مطالعات جهش های دخیل در برخی از سرطان ها را مشخص کرده اند ، هیچکس تا به حال این داده ها را به گونه ای ترکیب نکرده است که بتواند جهش هایی را که بیشتر در همه بیماران سرطانی شایع است ، آشکار کند.

در مطالعه جدید ، تیم Stets مجموعه داده های مطالعات سرطان ژنومی و اپیدمیولوژیکی را برای تعیین درصد همه بیماران سرطانی که دارای ژن جهش یافته هستند ، ترکیب کرد. اگرچه این کار در ابتدا ساده به نظر می رسید ، اما آنها به زودی دریافتند که در مطالعات ژنتیکی و اپیدمیولوژیکی از سیستم نامگذاری مشترک برای سرطان های مختلف استفاده نشده است. به عنوان مثال ، برخی از محققان سرطان ها را بر اساس مکان در بدن طبقه بندی کرده اند ، در حالی که برخی دیگر آنها را بر اساس نوع تومور طبقه بندی کرده اند و بسیاری از آنها ترکیبی از این دو را استفاده کرده اند. این امر تراز کردن داده ها را دشوار می کند ، که برای تعیین میزان شایع بودن جهش های مختلف بسیار مهم است.

برای غلبه بر این چالش ، دانشمندان بیش از 200 مطالعه را با دقت مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند و هر سرطان را به صورت جداگانه با توجه به یک سیستم نامگذاری مشخص بررسی و طبقه بندی مجدد کردند. سپس آنها با در نظر گرفتن این واقعیت که برخی از انواع سرطان شایع تر از انواع دیگر هستند ، مجموعه داده ها را مقایسه کردند.

به طور کلی ، این تیم دریافتند که “ژنتیک سرطان کمتر با ژنهای فرکانس بالا و شخصی ایجاد کننده سرطان کنترل می شود تا مطالعات محدود به زیرمجموعه سرطانهایی که آنها پیشنهاد کردند.”

تیم تخمین زد که KRAS تنها در 11٪ از همه سرطانها جهش یافته ، کمتر از PIK3CA (13٪) و تا حدی بیشتر از BRAF (8٪) بوده است. TP53 شایع ترین جهش یافته (35٪) است و KMT2C ، KMT2D و ARID1A از جمله ده ژن متداول جهش یافته هستند که نقش اختلال تنظیم اپی ژنتیکی در سرطان را برجسته می کند. علاوه بر این ، نویسندگان خاطرنشان می کنند که “تجزیه و تحلیل زیر طبقه بندی های اصلی سرطان وابستگی های متفاوتی را به عوامل محرک سرطان نشان می دهد.”

هنگامی که آنها داده ها را تجزیه و تحلیل کردند ، متوجه شدند که برخی از باورهای گسترده نادرست است. به عنوان مثال ، KRAS یک ژن مهم در پیشبرد سرطان است که اعتقاد بر این است که در 25 درصد از همه سرطان ها جهش یافته است. در عوض ، مشخص شده است که تنها در حدود 11 all از تمام سرطان ها دخیل است. این بخشی از روندی بود که در آن جهش های تک ژنی کمتر از آنچه تصور می شد یافت شد.

استیتس گفت: “این یافته ها به ضرورت ارزیابی مجدد اشاره می کند زیرا مردم زمان ، توجه و منابع خود را متمرکز کرده اند.” “ما باید تلاش های تحقیقاتی را در زمینه علل ژنتیکی مختلف سرطان به طور مساوی متوازن کنیم و باید توسعه درمان های جدید سرطان را به طور مساوی در استراتژی های مختلف اصلی درمان متعادل کنیم ، زیرا مفهوم هدف قرار دادن جهش های خاص کمتر از آنچه تصور می شود تأثیرگذار خواهد بود. . “

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *