چگونه برای داوطلبان کنکور سراسری انتخاب رشته کنیم؟


علی رضا کریمیان مشاور رئیس سازمان سنجش آموزشی کشور در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، اظهار کرد: نتایج اولیه داوطلبان آزمون سراسری 1401 بر روی سنجش آموزشی کشور قرار گرفت. سایت سازمان و داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند و آخرین مهلت انتخاب رشته تا 22 مرداد ماه ادامه خواهد داشت.

وی افزود: ویژه نامه انتخاب رشته «پیک سنسینگ» و سامانه انتخاب رشته مجازی نیز در سایت سازمان سنجش فعال شده است.

* نحوه استفاده از سیستم انتخاب فیلد مجازی.

مشاور رئیس سازمان سنجش آموزشی کشور درباره استفاده از سامانه انتخاب رشته مجازی گفت: داوطلبان می توانند با پرداخت 19 هزار و 600 تومان برای هر گروه آزمایشی که در آن انتخاب می شوند، دانشگاه خود را بر اساس علاقه انتخاب کنند.مجاز. مهم این است که توانایی ها و شرایط اجتماعی-اقتصادی و فرهنگی خود را انتخاب کنند.

وی ادامه داد: با استفاده از سامانه مجازی انتخاب رشته، اطلاعات داوطلبان امسال، ضوابط رشته های سال قبل بر اساس شرایط و ضوابط و رشته هایی که داوطلب شانس قبولی در آن ها را داشته است، در صورت انتخاب اعلام می شود. زمینه سال گذشته

کریمیان گفت: البته سامانه انتخاب رشته مجازی تنها به عنوان مشاور و راهنما عمل می کند و رشته هایی را که داوطلب احتمال قبولی در آنها بالاست را اعلام می کند.

به گفته مشاور رئیس سازمان سنجش آموزشی کشور، سامانه حداکثر 300 کد رشته محل را بر اساس وضعیت تحصیلی داوطلب اعلام می کند.

* نحوه انتخاب رشته

وی گفت: داوطلبان واجد شرایط باید کد رشته های مورد نظر خود را به ترتیب اولویت بر اساس ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته در فرم آنلاین انتخاب رشته وارد کنند.

مدیر کل روابط عمومی سازمان سنجش آموزشی کشور با بیان اینکه شماره 15 رقمی پس از تایید نهایی آیین نامه انتخابات به داوطلبان ارائه می شود، گفت: داوطلبان این فیش را نزد خود نگه دارند.

انتهای پیام/




این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.