چگونه فرمول بندی و آماده سازی سوال بر آگاهی از بیماری مزمن کلیه تأثیر می گذارد


بیش از 30 میلیون بزرگسال در ایالات متحده از بیماری مزمن کلیه رنج می برند ، اما مطالعات طی 10 تا 15 سال گذشته نشان می دهد که آگاهی از بیماری مزمن کلیوی در حد مطلوب نیست. چو ، MD ، Mass: “آگاهی بیمار از بیماری مزمن کلیوی اولین گام اساسی در جهت مشارکت در درمان پزشکی و مراقبت از خود برای به تاخیر انداختن پیشرفت بیماری و جلوگیری از عوارض است.” متأسفانه ، تحقیقات قبلی در مورد آگاهی از بیماری مزمن کلیوی از س questionsالات متفاوتی برای توصیف بیماری کلیوی در هنگام آگاهی استفاده کرده است ، مانند پرسیدن در مورد “مشکل کلیه” ، “بیماری کلیوی” ، یا “نارسایی یا نارسایی کلیه”. همچنین ، این مطالعات انجام شده است. در نقاط مختلف بستگی به جمعیت یا مراقبت های بهداشتی دارد. ”

برای مطالعه منتشر شده در نفرولوژیژو و همکارانش وضعیت فعلی هوشیاری را برای بیماری مزمن کلیوی بررسی کردند و تأثیر عبارت پرسش و وضعیت بیمار بر هوشیاری را بررسی کردند. دکتر ژو می گوید: “ما به طور سیستماتیک کارهای قبلی را برای برآورد آگاهی از بیماری مزمن کلیه در شرایط مختلف بررسی کرده ایم و بررسی کرده ایم که چگونه س questionsالات مختلف می تواند منجر به برآورد متفاوتی از آگاهی از بیماری مزمن کلیه شود.” اگر بزرگسالان مبتلا به CKD که همودیالیز دریافت نکرده اند و آگاهی از CKD را ارزیابی کرده اند ، وضعیت CKD خود را با معیارهای آزمایشگاهی مشخص کرده اند ، و عبارت دقیق س questionال مورد استفاده برای اطمینان از آگاهی را ارائه کرده اند ، مطالعات در بررسی سیستماتیک و متاآنالیز گنجانده شده است. (ظاهر)به

آگاهی از بیماری مزمن کلیه هنوز پایین است

دکتر ژو می گوید: “علیرغم مطالعاتی که آگاهی از بیماری مزمن کلیه را در محیط های مختلف بررسی کرده و از پرسش های متفاوتی استفاده کرده بودیم ، تحقیقات ما نشان داد که آگاهی از بیماری مزمن کلیه در اکثر این تجزیه و تحلیل ها بسیار کمتر از 50 was بود.” “شاید تعجب آور نباشد ، استثناء قابل توجه این بود که مطالعات انجام شده در کلینیک نفرولوژی نشان داد که اکثر بیماران با بیماری کلیه آشنا هستند.” در حقیقت ، میزان آگاهی از بیماری مزمن کلیوی در بین بیماران مبتلا به نفرولوژی 86.2 درصد بود ، اما برای عموم مردم تنها 7.3 درصد بود. به گفته دکتر چو ، س questionsالات متفاوتی نیز ممکن است منجر به برآورد بسیار متفاوتی از آگاهی از بیماری مزمن کلیه شود. وی می افزاید: “پس از بررسی حساسیت فرمولاسیون برای آگاهی از بیماری مزمن کلیه ، مطالعه ما نشان داد که” مشکل کلیه “حساس ترین فرمول برای تعیین اینکه آیا به بیماران گفته شده است که مبتلا به CKD هستند یا خیر.” “کلیه های ضعیف یا از کار افتاده” – جمله ای که در حال حاضر در بسیاری از نظرسنجی های جمعیتی استفاده می شود – ممکن است در مقایسه حساسیت کمتری داشته باشد.

دکتر چو خاطرنشان می کند که هنوز مشخص نیست که روند آگاهی از بیماری مزمن کلیه در کجا در حال فروپاشی است. وی می گوید: “اگر پزشکان از این که بیمار مبتلا به بیماری کلیوی است مطلع نباشند ، نمی توانند آن را در اختیار بیماران قرار دهند.” “اگر تشخیص CKD و اثرات آن به اندازه کافی اعلام نشود ، ممکن است بیماران از وضعیت CKD خود بی اطلاع باشند.”

نیاز فوری به برچسب CKD سازگار

به گفته دکتر چو ، تفاوت در اصطلاحات مورد استفاده برای توصیف بیماری مزمن کلیه بیماران ممکن است به کاهش هوشیاری کمک کند. او توضیح می دهد: “ممکن است فرصت هایی برای افزایش آگاهی از بیماری مزمن کلیوی با استفاده از اصطلاحات سازگار وجود داشته باشد که در زمینه های مراقبت بالینی ، آموزش بیماران و کمپین های آگاهی عمومی سازگار باشد.” “برای پزشکان ، آگاهی کم در مورد بیماری مزمن کلیوی بر ضرورت گنجاندن سلامت کلیه در زمینه عوامل خطرساز قلبی عروقی ، مانند فشار خون بالا و دیابت تاکید می کند. اکثر بیماران مبتلا به این بیماری می دانند که این بیماری را دارند. هدف ما باید این باشد برای اطمینان از همین اتفاق در مورد افراد مبتلا به بیماری مزمن کلیوی. ”

تحقیقات بیشتری برای تعیین اهمیت نسبی مشارکت کنندگان مختلف در کاهش آگاهی ، مانند عدم تشخیص یا ارتباط ناکافی ، و درک نحوه برخورد موثر با این موانع مورد نیاز است. دکتر ژو می گوید: “به عنوان مثال ، ما می دانیم که پزشکان ممکن است به دلیل نگرانی از نیاز به دیالیز از بحث بیماری مزمن کلیه اکراه داشته باشند ، حتی اگر بخش کوچکی از بیماران مبتلا به CKD در نهایت نیاز به دیالیز پیدا کنند.” بنابراین ، مهم است که بدانیم چگونه می توانیم پزشکان و بیماران را در مورد پیامدهای بیماری مزمن کلیوی بر اساس ارزیابی واقعی خطرات ، در یک صفحه قرار دهیم. ما ابزارهای دقیقی برای پیش بینی پیامدهای بیماری مزمن کلیه از جمله دیالیز ، حوادث قلبی عروقی و مرگ داریم. گام بعدی این است که ببینیم آیا استفاده از این ابزارها برای مراقبت از بیماران می تواند منجر به آگاهی بیشتر از بیماری مزمن کلیه و همچنین مشارکت و مدیریت بهتر بیماران با هدف نهایی بهبود نتایج سلامت شود. ”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *