چگونه مارک زاکربرگ به دموکرات ها در تأثیرگذاری بر انتخابات 2020 کمک کرد

چگونه مارک زاکربرگ به دموکرات ها در تأثیرگذاری بر انتخابات 2020 کمک کردانتخابات 2020 دزدیده نشد – اما می توان برای آنها هزینه پرداخت کرد. میلیون ها فعال چپ مارک زاکربرگ دسترسی به دفاتر انتخاباتی محلی را خریداری کردند و به آنها امکان داد تا تلاش های گسترده ای را برای به دست آوردن رای در شهرهای تحت سلطه دموکرات ها از درون سازماندهی کنند.

شهرها و شهرستان های ایالات متحده نباید مدیریت انتخابات را به حامیان خود بسپارند. اما کمپین گسترده ای که توسط بنیانگذار فیس بوک تأمین مالی شد ، بسیاری را به این کار وسوسه کرد.

از طریق مرکز فناوری و زندگی مدنی و مرکز تحقیقات و نوآوری در انتخابات ، زاکربرگ مبلغ بی سابقه ای از بودجه خصوصی-419.5 میلیون دلار-را به ایمیل و رای گیری در سال 2020 اختصاص داده است.

این مبلغ تقریباً 479.5 میلیون دلار از بودجه فدرال و ایالت برای هزینه های انتخابات مربوط به COVID در همان سال است. اما دلارهای زاک با محدودیت هایی همراه شد که مبارزات انتخاباتی فعالان را برای تغییر قوانین به نفع رأی غیابی و جمع آوری آرا – و دسترسی حامیان به اطلاعات انتخاباتی ، مانند تعداد رای دهندگان در مناطق مختلف ، تقویت کرد.

همانطور که نویسنده مولی همینگوی و محقق ویلیام دویل برای The Post تصمیم گرفته اند ، چپ از هدایای زاکربرگ برای سوء استفاده از بیماری همه گیر برای تغییر قوانین رای گیری قدیمی استفاده کرده است ، با هدف مشخص ایجاد یک سوگیری ساختاری برای حرکت دموکرات ها. این پول به طور مساوی در سراسر کشور هزینه نشد ، بلکه بر شهرستانهایی تمرکز کرد که دموکرات ها معتقد بودند رقابت پذیرتر خواهند بود.

به عنوان مثال ، در ویسکانسین ، پول زاک از “ناظران رأی” برای “کمک به رای دهندگان ، احتمالاً در درهای ورودی آنها ، پاسخ به س questionsالات ، کمک به پردازش آرا” – رفع رأی های غیرقابل قبول – “و تماشای امضا برای آراء غایب” استفاده کرد. یکی از فعالان آنجا حتی سعی کرد به پایگاه داده رای دهندگان کمیسیون انتخابات میلواکی دسترسی مستقیم داشته باشد.

موفق شده است. از 25 کمک مالی CTCL به ارزش 1 میلیون دلار یا بیشتر به شهرها و شهرستانهای آریزونا ، جورجیا ، میشیگان ، کارولینای شمالی ، پنسیلوانیا ، تگزاس و ویرجینیا ، 23 مورد به جو بایدن تعلق گرفت.

در گرجستان ، دویل دریافت که کشورهایی که دلار زوک دریافت کردند به طور متوسط ​​2.3 واحد در سال 2020 دموکراتیک تر از سال 2016 بودند. استانهای بدون بودجه به سختی حرکت کردند.

همه اینها در یک مسابقه تنگاتنگ اتفاق می افتاد ، زیرا ده ها هزار رای از میلیون ها نفر در پیروزی های مهم کالج انتخاباتی که بایدن را به کاخ سفید فرستاد ، جمع شدند.

شایان ذکر است که انتخابات دزدیده نشده است. هیچ رأی دهنده ای رای ها را اختراع یا تغییر نمی دهد. اما نباید به طرفداران خصوصی اجازه داده شود که کار هیئت های انتخاباتی محلی را انجام دهند. به نظر می رسد که CTCL “غیر حزبی” نامیده می شود دروغ است زیرا بر حوزه هایی تمرکز داشت که بیشترین کمک را به دموکرات ها کرد.

بوی بد می دهد – اما دموکرات ها در تلاش هستند که این توافق را دائمی کنند. فرماندار دموکرات ویسکانسین قانون تلاش برای جلوگیری از شرکت گروه های خصوصی در انتخابات را رد کرد.

آنها مدعی هستند کشورهایی که سعی می کنند تجارت خنده دار را سرکوب کنند ، دموکراسی را به خطر می اندازند. اما دموکراسی نباید برون سپاری شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *