چگونه می توان خودآگاهی سلامت پستان را از نظر متخصصان بهداشت زنان تمرین کرد

چگونه می توان خودآگاهی سلامت پستان را از نظر متخصصان بهداشت زنان تمرین کرد


در حالی که به نظر می رسد سرطان سینه بیشتر از همیشه شایع است – و هر سال بر زنان جوان و جوان تأثیر می گذارد – در واقع امید زیادی برای زنان در هر سنی وجود دارد. با این حال ، درست است که این تشخیص به طور فزاینده ای رایج است – “از هر هشت زن یک نفر مبتلا به سرطان پستان تشخیص داده می شود و پنج تا ده درصد از آنها به عوامل ژنتیکی مربوط می شود”. تارا اسکات ، دکترD. ، متخصص زنان و زایمان ، پزشک طب کاربردی و یکپارچه ، مدیر بازاریابی و بنیانگذار گروه پزشکی Revitalize در Fairlawn ، اوهایو ، به FitOn گفت که بسیاری از بیماران جوانتر از قبل هستند. به همین دلیل است که خودآگاهی از سلامت سینه بسیار مهم است.

دکتر اسکات معتقد است که رژیم غذایی ، شیوه زندگی و عوامل محیطی در این افزایش نقش دارند ، اما ما ابزارهایی برای پیشگیری ، تشخیص و کاهش سرطان سینه با موفقیت باورنکردنی به لطف تحقیقات ، آموزش و پیشرفت در زمینه پزشکی داریم.

بیایید یک تمرین جدید را شروع کنیم: بهداشت سینه. مراقبت از سینه ها به عنوان بخشی از رویکرد 360 برای سلامت و تندرستی ما. برنامه مراقبت از پوست ما سفارش داده شده است ، برنامه های تمرینی ما بسته شده است … اما روال مراقبت از سینه ما چطور؟ پیش از این ، دو نفر از ستاره های سلامت زنان (از جمله دکتر اسکات) بهترین راه را برای چرخاندن این توپ به اشتراک می گذارند.

از چه زمانی باید تمرین سینه را شروع کنید؟

برای سالها ، زنان تصور می کردند که باید تا سن 40 سالگی (برخی حتی متوجه شده اند که 50 سال دارد) منتظر انجام ماموگرافی سالانه باشند-اما کارشناسان می گویند خودآگاهی در مورد سلامت پستان باید از سنین نوجوانی شروع شود. دکتر اسکات می گوید: “من بیشتر و بیشتر زنانی را می بینم که به سرطان سینه مبتلا می شوند و همچنین جوان می شوند.”

سوفیا الو ، MD ، MS ، FACSمدیر جراحی سینه در بیمارستان Good Samaritan ، بیمارستان سنت فرانسیس و بیمارستان Mercy در نیویورک با این نظر موافق است. دکتر فو می گوید: “بهتر است” خودآگاهی پستان “را از سنین پایین و در سنین نوجوانی آغاز کنیم.” این کار با آگاهی از آنچه ماه به ماه در سینه فرد می گذرد انجام می شود تا شما را راهنمایی کند که در اسرع وقت به پزشک خود مراجعه کنید. “

برای رعایت بهداشت سالم پستان چه راه هایی را می توانید دنبال کنید؟

چندین روش ساده وجود دارد که می توانید شیوه زندگی و روال خود را برای تمرکز بر دو بخش مهم سلامت سینه تنظیم کنید: پیشگیری از بیماری های پستان و تشخیص زود هنگام هر گونه مشکل.

حتی هیجان انگیزتر این است که این روشهای تشخیص و پیشگیری طی سالهای گذشته به میزان قابل توجهی بهبود یافته است. ما پیشرفت هایی در تکنیک ها و روش های غربالگری برای شناسایی سرطان ها در مراحل اولیه داریم [we have] دکتر می گوید. فو “ماموگرافی سه بعدی ، MRI ، تصویربرداری مولکولی از پستان (فقط در بیمارستان مرسی موجود است) و ماموگرافی کنتراست همه مواردی هستند که به نحوه غربالگری و تشخیص سرطان سینه و تشخیص آنها می انجامد.”

چک ماهانه (تشخیص زودهنگام)

دکتر فو اشاره کرد که با چک های ماهانه شروع می شود. این کمی متفاوت از چیزی است که ممکن است قبلاً با آن آشنا باشید. او توضیح می دهد: “مواردی که باید به دنبال آنها باشیم مشابه آنچه ما قبلاً” معاینه خود سینه “می نامیدیم ، که دیگر توصیه نمی کنیم ، زیرا ثابت نشده است که تغییری ایجاد می کند.”

بیاموزید که چگونه به نظر می رسد و چگونه به نظر می رسد. مدتی را در آینه بگذرانید تا خودتان را بررسی کنید. هدف این است که – اساساً – سینه های خود را مانند پشت دست خود بشناسید. به این ترتیب ، می توانید تغییرات قابل مشاهده را شناسایی کنید. دکتر فو می گوید: “علائم بصری که ممکن است نشان دهنده چیز جدی تری باشد شامل تغییرات پوستی ، افتادگی پوست ، عقب کشیدن نوک سینه و ترشح نوک سینه است.”

از آنجا ، ممکن است بتوانید با پزشک خود مشورت کنید (بیشتر در مورد آن در یک لحظه). دکتر فو می گوید: “یافته های فیزیکی که ممکن است نشان دهنده چیز جدی تری باشد شامل توده ها یا تورم غدد لنفاوی در زیر بغل ، استخوان ترقوه یا ناحیه گردن است.” “دانستن آنچه در سینه فرد از ماه به ماه می گذرد تا بتوانید در اسرع وقت به پزشک خود مراجعه کنید.”

ویزیت پزشک و آزمایش ژنتیک (تشخیص زودهنگام + پیشگیری)

ملاقات منظم با پزشک – از جمله متخصص زنان و زایمان – می تواند در تشخیص زودهنگام و روش های پیشگیری کمک کند. حفظ سوابق جامع و مرور سابقه خانوادگی (به ویژه در مورد دسته کلی سرطان) بسیار مهم است. به گفته دکتر ، دانستن سابقه خانوادگی سرطان ، به ویژه سینه ، تخمدان ، لوزالمعده ، ملانوم ، پروستات پیشرفته و سرطان سینه ، روده بزرگ یا معده برای مردان مهم است.

اکثر زنان شروع این ملاقات ها را تا اواسط تا اواخر 40 سالگی در نظر نمی گیرند ، اما دکتر فو از شما می خواهد که زودتر معاینه شوید ، به خصوص اگر عمل کنید شما سابقه سرطان در خانواده دارید. او می گوید: “توصیه می شود در 25 سالگی برای ارزیابی خطر رسمی به جراح یا متخصص پستان مراجعه کنید تا ریسک خطر شما مشخص شود و توصیه های خاصی برای شما در مورد زمان شروع غربالگری و بهترین مطالعات غربالگری برای شما مناسب است.” به به

پس آزمایش ژن سرطان سینه BRCA چطور؟ با توجه به دسترسی به آزمایش ژنتیک در خانه ، این موضوع اخیراً بیشتر و بیشتر شده است. این را گفت ، دکتر اسکات آن را توضیح دهید تنها 5 تا 10 درصد موارد سرطان سینه ناشی از عوامل ژنتیکی استبه “اگر سرطان سینه در خانواده شما وجود دارد ، بله ، من فکر می کنم آزمایش و داشتن این دانش به شما امکان می دهد پیشگیرانه عمل کنید. اگر نه ، من آن را توصیه نمی کنم.”

مزایای زیادی برای این آزمایش ها وجود دارد. آزمایش ژنتیکی تأثیر زیادی در نحوه غربالگری و درمان سرطان سینه و سایر سرطان های مرتبط با آن دارد و در تعداد زیادی از افراد ، با انجام ماستکتومی یا اووفورکتومی برای کاهش خطر ابتلا به سرطان ، تشخیص بالقوه سرطان را در آینده به آنها ارائه می دهد. دکتر فو.

آزمایشات هورمونی (پیشگیری)

دکتر اسکات نوع دیگری از پیشگیری را توضیح می دهد ، یعنی رسیدن هورمون های بدن به سطح سالم. این کمی دقیق تر است و بهتر است با کمک و نظارت پزشک انجام شود.

مسائل هورمونی [are linked] دکتر اسکات می گوید. ما مدتهاست با این موضوع موافقت کرده ایم [in the medical community] چه کسی – کدام استروژن باعث سرطان سینه می شودبه بنابراین ، اگر شرایطی دارید که شامل استروژن بالا (مانند آندومتریوز ، فیبروم یا دوره های سنگین) است ، احتمالاً در معرض خطر بیشتری قرار دارید. ”

در این شرایط چه می کنید؟ او توصیه می کند که با آزمایشگاه خود به آزمایشگاه بپردازید. “توصیه می شود در این شرایط هورمون های خود را آزمایش کنید و تعیین کنید که سطح بدن شما بالا رفته یا از تعادل خارج شده است.” توضیح دهید که این بیش از رویکرد یکپارچهو به عنوان یک پزشک حرفه ای ، اینطور است کار با بیماران برای پیشگیری از سرطان.

شیوه زندگی سالم مبتنی بر پستان (پیشگیری)

هر دو متخصص بر انتخاب شیوه زندگی سالم خاص (مانند رژیم غذایی ، BMI و شیوه زندگی عمومی) که خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهند ، تأکید کردند. دکتر فو می گوید ، از این به عنوان “اصلاح عوامل خطر اصلاح پذیر” یاد می شود. (واقعیت جالب: همه چیز اراده دارد علاوه بر این به تنظیم هورمون ها کمک می کند … و سلامت کلی عالی!).

رژیم غذایی

هر دو متخصص رژیم غذایی سالم را برای سلامت کلی و پیشگیری از سرطان توصیه می کنند. از فیبر و ویتامین D استفاده کنید و در صورت امکان ، گوشت قرمز و محصولات لبنی را کاهش دهید تا تغذیه سالم پستان بهبود یابد.

مطالب مرتبط: راهنمای نهایی تغذیه سالم

BMI

پزشکان توصیه می کنند در این مورد از وزن و BMI سالم برای اهداف پزشکی استفاده کنید. BMU کمتر از 27 (در برخی موارد 25) ایده آل است ، دکتر فو توضیح می دهد ، “ثابت شده است که چاقی با افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه مرتبط است. “

سبک زندگی

انتخاب شیوه زندگی سالم که تقریباً با همه شرایط سلامتی کار می کند در اینجا نیز کاربرد دارد. اهتمام در این زمینه می تواند راهگشا باشد! اسناد از شما می خواهند سیگار نکشید ، مصرف الکل خود را به یک یا دو نوشیدنی در هفته کاهش دهید و ورزش کنید (نکته مورد علاقه ما!).

آنها هر دو 150 دقیقه ورزش با شدت متوسط ​​در هفته را توصیه می کنند (و برای ترخیص از پزشک با پزشک و/یا متخصص قلب مشورت کنید).

برنج چطور؟

در مورد اینکه آیا سوتین در سلامت پستان ذکر شده است یا خیر (یا آیا می تواند منجر به سرطان سینه شود یا خیر) موارد متعددی مطرح شده است. دکتر اسکات می گوید لازم نیست نگران هیچ کدام از این موارد باشید. “این مطالعه توسط انجمن تحقیقات سرطان آمریکا منتشر شده است در نگاه [bras and breast cancer] و من متوجه شدم که هیچ جنبه ای برای سوتین وجود ندارد – پوشیدن ، نپوشیدن ، زیر سیم [or wire-free] به سلامت سینه کمک می کند. با این حال ، من توصیه می کنم از سیم برای راحتی استفاده نکنید. ”بنابراین ، اگر دوست دارید استراحت کنید ، اما در مورد ورزش های مورد علاقه خود که باعث ایجاد سرطان با فشار کمتر می شوند ، استرس نداشته باشید.

اخبار مثبت در مورد سلامت سینه

دکتر فو می گوید: “به طور مداوم تکنیک ها و استراتژی های درمانی در سرطان سینه بهبود یافته است.” به این ترتیب ، امید برای بیماران بیش از هر زمان دیگری وجود دارد. او می گوید: “پیش آگهی کلی بهتر از سرطان های دیگر است.” میزان بقای پنج ساله برای همه مراحل ترکیبی 93 درصد است ، [and] برای مرحله اول ، 99 درصد است. “

او می گوید که بخشی از این امر به “در دوره درمان فردی” برمی گردد که “بر اساس بیولوژی تومور برای هر فرد طراحی شده است”. این امر از طریق انواع خاصی از آزمایش ها انجام می شود که می تواند درمانهای غیر ضروری و قدرتمند را برای بیماران ارائه دهد. دکتر فو می گوید: “آزمایش ژنومیک به تعیین رفتار تومور هر فرد کمک کرده است ، بنابراین می دانیم که آیا شیمی درمانی مفید است و بسیاری از زنان را از شیمی درمانی غیر ضروری که در گذشته دریافت کرده بودند نجات می دهد.” دکتر فو توضیح داد که علاوه بر کاهش شیمی درمانی ، اشعه نیز کاهش یافته است. ما با داده های تحقیقاتی بیشتر توانستیم دوز تشعشعات و افرادی که به تابش نیاز دارند را کاهش دهیم. “

واضح است که این پیشرفت ها در پزشکی مدرن بسیار سودمند بوده و برای درمان مستقیم و کمتر تهاجمی (و پیشگیری!) مجاز بوده است. حتی جراحی ها بهبود یافته است. دکتر فو می گوید: “ما با کاهش جراحی زیر بغل و استفاده از تکنیک های جدیدتر برای ترسیم و احتمالاً اتصال مجدد لنفات زیر بغل ، میزان لنف ادم خود را بهبود بخشیده ایم.”

خط پایین

امید بیشتر از همیشه وجود دارد. ترکیب راهکارهای پیشگیری و تشخیص زودهنگام می تواند به شما این اطمینان را بدهد که نه تنها از سینه های سالم بلکه از بدن (و زندگی) سالم بهترین شانس را دارید. بنابراین ، خودآگاهی در مورد سلامت پستان را در برنامه مراقبت از خود قرار دهید و این خبر را گسترش دهید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *