چگونه NYPD در خیریه مسلمانان در سالهای پس از 11 سپتامبر نفوذ کرد


11 سپتامبر و NYPD: The Legacy
در این مجموعه بیستمین سالگرد ، WNYC / Gothamist در حال بررسی این است که چگونه حملات 11 سپتامبر اساساً NYPD ، رویکرد پلیس آن و رابطه شهر با بزرگترین اداره پلیس شهری کشور را تغییر داد. برای دریافت پیوندهایی به همه داستانهایی که منتشر کرده ایم و برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه تشخیص این سالگرد توسط WNYC ، Gothamist و رادیو عمومی نیویورک ، به انتهای این داستان بروید.


محمد باه در حالی که بین کامیون غذا و آشپزخانه خود در مرکز جامعه مسلمانان (MCC) در سانست پارک بروکلین دست به دست می شود ، دستانش پر است. او مشغول آماده شدن برای هدیه غذایی دو بار در هفته برای بی خانمان ها در میدان هرالد ، ابتکار مسلمانان در حال پس دادن (MGB) ، یک حرکت غذایی داوطلبانه است که در خارج از MCC فعالیت می کند.

بهه ، 37 ساله ، بومی کوئینز ، و شبکه داوطلبانش مشتاق این ماموریت هستند. اما علیرغم کار خوب آنها ، آنها با چالش های مهمی روبرو شدند. مانند دیگر جوامع مسلمان نیویورک پس از 11 سپتامبر ، آنها توسط NYPD تحت نظارت و نظارت قرار گرفتند. و آنها می گویند اثرات هنوز ادامه دارد.

برای Bahe ، او در سال 2012 شروع به کار کرد. او می گوید که می خواهد با کلیشه های منفی مبارزه کند ، بنابراین او و برخی دوستان گروهی از داوطلبان را برای مسلمانان آمریکایی برای برگزاری گردهمایی های غذایی در اطراف شهر ایجاد کردند. اما کمی بعد ، بهه می گوید متوجه چیز مشکوکی شده است.

بهه به یاد می آورد: “کار به جایی رسید که دو پلیس به معنای واقعی کلمه به دنبال من آمدند و من به خودم گفتم این در ذهن من است.” “اما آنها همیشه اتومبیل های یکسانی بودند و هر بار که من توقف می کردم ، آنها متوقف می شدند ، اتومبیل هایی کاملاً علامت گذاری شده و بدون علامت”.

پس از اینکه بهه تجربیات خود را در یک گفتگوی گروهی به اشتراک گذاشت ، اعتراف شگفت انگیزی وجود داشت: یکی از اعضای گروه به عنوان خبرچین NYPD کار می کرد.

“او شش ماه با ما بود. و هنگامی که ما آن را می خواندیم ، “بهه با اشاره به چت خبرچین گفت” ما فکر کردیم که او سعی می کند ما را مسخره کند. “

آ "مسلمانان BAck می دهند" کامیون غذای قرمز

کامیون بازگشت غذای مسلمان بهه

فلش

کامیون بازگشت غذای مسلمان بهه

جکس اف. فلوید / گوتامیست

به گفته بهه ، مطلع ، از دانش آموزان مسلمان در مدارس محلی جاسوسی کرده بود. از آنجا ، پلیس علاقه مند به بازگشت مسلمانان شد.

بهه می گوید: “آنها به او گفتند که گروهی از جوانان ملاقات می کنند و جوانانی که ممکن است بی فایده باشند.” اما تنها کاری که ما انجام می دهیم تغذیه مردم است. “

طبق اسناد دادگاه ، پیگیری ها اشکال متفاوتی داشت ، از مجموعه اسامی کامل و مکانهای ملاقات مشترک تا سایه مظنونان ادعایی. به گفته بهه ، پلیس نیویورک در عوض به مخبر پولی گفته است که اتهامات جزئی را در پرونده خود باقی خواهد گذاشت.

این یک رویداد منفرد نبود. مدت کوتاهی پس از 11 سپتامبر ، تعداد ناشناخته ای از مخبران و افسران لباس شخصی در اطراف منطقه نیویورک و فراتر از آن مستقر شده بودند تا به صحبت های مسلمانان گوش دهند و آنها را کنترل کنند. این شامل حضور در مراسم دعا ، گوش دادن به مکالمات ، پارک مأموران در نزدیک مساجد برای نظارت عکس و فیلم ، نقشه برداری از کل محله ها بر اساس اصل و نسب و حتی شروع مکالمات در مورد تروریسم و ​​گزارش پاسخ به پلیس بود. طبق اطلاعات ACLU ، این اطلاعات در پایگاه های اطلاعاتی NYPD وارد و ذخیره می شود.

به گفته بهه ، این شیوه ها فقط بر ترس و پارانویای فزاینده در جامعه افزوده است.

بهه می گوید: “در ابتدا من اهمیتی نمی دادم زیرا هیچ کار غیرقانونی انجام نمی دادم.” “اما من ترسیدم که این بچه ها دنبالم بیایند و چیزی را بعد از پارک کردن در ماشینم بگذارند.”

هنگامی که عملیات اطلاعاتی مخفی NYPD پس از تحقیقات توسط آسوشیتدپرس علنی شد ، زندگی بهه و دوستانش در حال ویرانی بود. مسجدی که در برایتون ساحل حضور یافتند آنها را از ترس اینکه مبادا اطلاعات بیشتری جذب کنند ، ممنوع کرد.

بهه می گوید: “آنها ترسیدند و به ما گفتند که دیگر نمی خواهند ما آنجا باشیم ، آنها ما را سرزنش کردند.” “و آنها می گویند” ما هیچ کاری نکردیم ، شما می دانستید که ما چه کار می کنیم “، ما به معنای واقعی کلمه فضایی در مسجد داشتیم که یک انبار غذا بود … اما به ما گفته شد مشکلات زیادی وجود دارد.”

دیگران در جامعه نیز شروع به فاصله گرفتن از گروه کردند. سرانجام ، حتی گروه اصلی دوستان بهه تحت فشار شروع به شکستن کردند.

“بسیاری از اعضای ما در آن زمان ، مانند 99.9 درصد [of them] فقط برگشت ، “بهه گفت.

اما کسانی که در گروه باقی ماندند ، به همراه سایر افراد و موسسات ، از NYPD به دلیل استفاده از نمایه های مذهبی و نظارت بی دلیل برای انجام تحقیقات شکایت کردند.

بهه می گوید: “ما تنها موسسه خیریه مسلمان بودیم که از NYPD شکایت کردیم.”

ده ها نفر در مسجد داخل مرکز جامعه مسلمانان زانو زده و نماز می خوانند

نماز در مسجد بروکلین

فلش

نماز در مسجد بروکلین

جوزف گدئون / WNYC

بالاخره تقاضا برطرف شد. NYPD با کاهش کنترل جامعه مسلمانان و محدود کردن استفاده از افسران و مخبران مخفی موافقت کرده است. شهر همچنین یک نماینده غیرنظامی را برای خدمت در کمیته داخلی که تحقیقات را بررسی می کند ، تعیین کرده است. نکته قابل توجه این بود که این توافقنامه تحقیقات در مورد نژاد ، مذهب یا قومیت را عوامل انگیزشی ممنوع کرد.

هنوز ، تا به امروز ، NYPD منکر وجود دارد که یک برنامه نظارتی برای جامعه مسلمانان وجود داشته باشد.

“این یک نام بود ، هشتگی که منتقدان و طرفداران آن را مورد انتقاد قرار دادند [NYPD’s] جان میلر ، معاون کمیسیون اطلاعات و مبارزه با تروریسم NYPD ، به WNYC / Gothamist گفت: “زمانی وجود داشت که در آن سطح پارانویا وجود داشت که در آن همه احساس جاسوسی می کردند و شایعات زیادی وجود داشت که مردم حقیقت را نمی دانستند. بله [fiction]به “نام میلر در شکایت مطرح شده است.

این موضع در توافق منعکس شده است ، همچنین در آن آمده است که نتایج دادخواست به عنوان پذیرش گناه یا جنایت توسط شهر تلقی نمی شود.

با این حال ، چیزهای زیادی از تحقیقات NYPD به دست نیامد. عملیات های نظارتی و نقشه برداری این وزارتخانه منجر به یک تحقیق واحد در مورد پتانسیل یا تروریسم نشده است.

سالها از شکایت و اصلاحات بعدی پلیس می گذرد ، اما برخی از کارشناسان می گویند مسلمانان محلی آمریکا هنوز هم در نتیجه نظارت و هم در 11 سپتامبر تبعیض را تجربه می کنند.

پروفسور کالب الفن بیین ، مدیر مرکز علوم انسانی کالج گرینل و نویسنده این مقاله می گوید: “به عنوان مثال ، جوامع مسلمان نیویورک 11 سپتامبر را مانند دیگران تجربه کردند و فعالیت ضداسلامی ناشی از آن را تجربه کردند.” ترس در قلب ما: آنچه اسلام هراسی در مورد آمریکا به ما می گوید “بنابراین ، به این ترتیب ، مانند یک آسیب دیدگی مضاعف برای جوامع و جوامع مسلمان بود که دیگران آن را مسلمان می دانستند.”

محمد بهه ، که سر خود را تراشیده و عینک می زند ، در داخل یک ساختمان با شخص دیگری صحبت می کند

فلش

محمد بهه در بروکلین

جکس اف. فلوید / گوتامیست

پس از 11 سپتامبر ، Elfenbein ایجاد نقشه هراسی ، یک وب سایت داده های تصویری اختصاص داده شده برای ردیابی جنایات نفرت علیه مسلمانان آمریکایی. مجموعه داده های وی نشان می دهد که در حالی که فعالیت های ضد مسلمانان از زمان حملات ادامه داشته است ، در سال 2015 ، همزمان با کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا افزایش یافته است.

محمد بهه هنوز دلسرد نشده است. در طی این روند ، او و گروهش خیریه مسلمانان Giving Back را بازسازی کردند. تا سال 2015 ، آنها پول کافی برای خرید یک ساختمان در Sunset Park ، که در آن مرکز جامعه مسلمانان قرار دارد ، جمع آوری کرده بودند. علاوه بر انبار غذا ، مسجد ، برنامه های جوانان و خدمات مشاوره سلامت روان را در خود جای داده است. و در حال حاضر یک آشپزخانه 24 ساعته و 7 ساعته در Bay Ridge در حال ساخت است.

با این حال ، بهه اعتراف می کند که افراد در مرکز به سختی می توانند در گذشته حرکت کنند و دوباره به محیط خود اعتماد کنند.

او گفت: “ما تاریخ داریم.” این باعث می شود مردم کمی آسیب ببینند و سالها گذشته است. “

جوزف گدئون این داستان را به واحد شغلی و عدالت Gothamist / WNYC گزارش کرد. در صورت داشتن هرگونه توصیه ، داده یا ایده داستانی ، آن را به ایمیل [email protected] ایمیل کنید یا با توییتر تماس بگیرید @ JGedeon1به


11 سپتامبر پوشش ویژه
رادیو عمومی نیویورک برنامه ای گسترده برای گرامیداشت بیستمین سالگرد حملات 11 سپتامبر 2001 دارد. شامل تجزیه و تحلیل اخبار و پوشش در رادیو WNYC و Gothamist ، پوشش مستقیم ویژه یادبود 11 سپتامبر ، پوشش اخبار در روزهای بعد 11 سپتامبر و موسیقی برای بازتاب و بزرگداشت در ایستگاه کلاسیک WQXR. جزئیات به شرح زیر است:

11 سپتامبر و NYPD: The Legacy
درباره این مجموعه: ده ها روزنامه نگار و مهندس تحریریه WNYC گرد هم آمدند تا این مجموعه را برای رادیو Gothamist و WNYC تهیه کنند. این سریال که 11 سپتامبر به پایان می رسد ، بررسی می کند که چگونه حملات تروریستی 20 سال پیش اساساً NYPD را تغییر داده است. بیستمین سالگرد در بحبوحه یکی دیگر از لحظات مهم تاریخ ایالات متحده می آید: گزارشی از نژاد و پلیس ، در نیویورک و سراسر کشور. طی دو دهه گذشته ، NYPD متحول تغییر چشمگیری شده است ، ظرفیت ، دامنه و قدرت آن افزایش یافته است. این تغییرات امروزه تقریباً در همه جنبه های پلیس شهر نیویورک مشهود است – از اجرای این اداره در اطراف اعتراضات خیابانی ، تا شبکه گسترده بین المللی آن ، حضور آن در حمل و نقل عمومی و فلسفه ایمنی عمومی آن.
اولین روز: تاریخچه NYPD از تأسیس آن تا 11 سپتامبر
روز دوم: چگونه قدرت های NYPD پس از 11 سپتامبر گسترش یافت
روز سوم: میراث نظارت پلیس (قسمت اول و دوم)
روز چهارم: چیزی را ببینید ، چیزی بگویید
روز پنجم: شهردار آمریکا و NYPD
روز ششم: زندگی با تروما: COVID-19 و 11-S
روز هفتم: قربانی بازماندگان

پوشش زنده یادبود
در 11 سپتامبر ، برایان لرر از WNYC میزبان پوشش مستقیم ویژه مراسم رسمی یادبود است که از ساعت 20:35 شروع می شود. ساعت 11 صبح ، WNYC پخش می شود “نقطه کور: جاده به 11 سپتامبر، “یک مستند رادیویی دو ساعته اقتباس شده از پادکست نه قسمتی که میزبان جیم او گرادی از WNYC بود.

WQXR
ایستگاه موسیقی کلاسیک WQXR همچنین یک برنامه تمام روز ویژه برای 11 سپتامبر دارد. این برنامه شامل بیمه آهنگهای جان آدامز برنده جایزه پولیتزر “درباره انتقال روح” ، گروه جوانان بروکلین و فیلارمونیک نیویورک است. برنامه های خبری رادیویی در هفته برنامه ریزی شده است اینجا کلیک کنیدبهدیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *