چین تحریم های جدید آمریکا علیه محموله های نفتی ایران را رد کرد


به گزارش خبرگزاری فارس، سخنگوی وزارت خارجه چین اقدام جدید وزارت خزانه داری آمریکا برای اعمال تحریم های جدید علیه شبکه عرضه نفت ایران را رد کرد.

وزارت خزانه داری آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که دو فرد، 13 شرکت و دو نفتکش را به فهرست تحریم های خود علیه ایران اضافه کرده است. وزارت خزانه داری ادعا می کند که این گروه شامل «شبکه ای از افراد و شرکت هایی است که از شرکت های شل برای تسهیل انتقال و فروش محصولات نفتی و پتروشیمی ایران در شرق آسیا استفاده کرده اند». (جزئیات بیشتر)

شرکت هایی که روز چهارشنبه به فهرست تحریم های آمریکا اضافه شدند در کشورهای مختلفی از جمله امارات متحده عربی، چین، ایران و سنگاپور مستقر هستند.

شیائو لیجیان سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به تحریم ها گفت: چین همواره با تحریم های غیرقانونی و غیرموجه آمریکا و مداخله قضایی به شدت مخالفت کرده است. ما از آمریکایی‌ها می‌خواهیم در هر صورت از روش نادرست توسل به تحریم‌ها دست بکشند و در مذاکرات اجرای برجام نقش مثبتی داشته باشند.

وزارت خارجه چین برای اشاره به تحریم‌های ثانویه ایالات متحده از مفهوم «تجاوز قضایی» استفاده می‌کند که اشخاص ثالث و حوزه‌های قضایی را ملزم به رعایت قوانین داخلی ایالات متحده می‌کند.

شیائو لیجیان افزود: جامعه بین المللی از جمله چین طبق قوانین بین المللی با ایران همکاری کرده است، این همکاری منطقی و قانونی است و به هیچ شخص ثالثی آسیب نمی رساند و مورد احترام و همکاری است.

دولت آمریکا سال هاست که تهران را به بهانه های مختلف برای پیشبرد جنگ اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران تحریم کرده است. واشنگتن از شرکت ها و شرکت های آمریکایی در کشورهای ثالث می خواهد که از تحریم ها پیروی کنند.

دفتر تروریسم و ​​اطلاعات مالی وزارت خزانه داری یا FTI که در سال 2004 به عنوان یکی از آژانس های وزارت خزانه داری آمریکا تأسیس شد، محور اصلی جنگ اقتصادی این کشور علیه این کشورها است. سیاست های کلان

تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران در حالی صورت می‌گیرد که دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا ادعا می‌کند که سیاست به اصطلاح «فشار حداکثری» خود را کنار گذاشته است تا مبنایی برای بازگشت کشورش به برجام فراهم کند. بایدن از زمان ورود به کاخ سفید عملا سیاست دولت قبلی علیه ایران را ادامه داده است.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.