ژان پل بلموندو ، نماد موج نو فرانسه ، در 88 سالگی درگذشت


ژان پل بلموندو ، بازیگر فرانسوی موج نو که در روزهای خود با مارلون براندو و جیمز دین مقایسه می کرد ، در 88 سالگی درگذشت.

بلموندو شاید بیشتر به خاطر نقشش به عنوان قاتل در فیلم ژان لوک گدار در سال 1960 “بدون نفس” (“out bout de souffle”) شناخته شده است.

به گزارش نیویورک تایمز ، میشل گودست ، وکیل بلموندو ، مرگ وی را در کانال تلویزیونی فرانسوی BFM تأیید کرد ، اگرچه علت آن هنوز گزارش نشده است.

بلموندو مانند بسیاری از بازیگران برجسته آن روز هالیوود ، مردانگی غیر احساسی را در شخصیت های خود تجسم می داد ، مانند هوانورد شوالیه در فیلم “آن مرد از ریو” (“L’Homme de Rio”) ، که قصد نجات نامزد ربوده شده خود را دارد. . – نقشی که منتقدان آن را ستودند که بلموندو “در چابکی از داگلاس فیربنکس ، در صخره زدن از هارولد لوید و در نابودشدنی از جیمز باند پیشی گرفت”.

ژان پل بلموندو
بازیگر فرانسوی ژان پل بلموندو با مردان برجسته هالیوود از جمله همفری بوگارت ، مارلون براندو و جیمز دین مقایسه کرده است.
گاما-کیستون از طریق گتی ایماژ
ژان پل بلموندو در سال 1973
ژان پل بلموندو در سال 1973
گاما رافو از طریق گتی ایماژ

یوجین آرچر منتقد تایمز در سال 1965 در مقایسه این بازیگر با جیمز دین گفت: “بلموندو تجلی بعدی از رد جوانی و آزاردهنده تر است. کنار کشیدن او از جامعه ای که والدینش انجام داده اند کاملاً است. او با لبخند فساد را می پذیرد. بدبینانه ، این کار را نمی کند. حتی به خود زحمت ندهید که بجنگد. او برای خودش تلاش می کند تا هرچه می تواند بدست آورد. مرد بلموندو قادر به هر کاری است. “

این بازیگر تا آنجا پیش رفت که La Nouvelle Vague را برای بینندگان بین المللی تعریف کرد ، اگرچه گفته می شود در سال های اخیر او نقش خود را در این جنبش حفظ کرده است.

بلموندو در مصاحبه ای در دهه 1960 گفت: “من اغلب با سوت بیرون می رفتم و برخی از بچه ها می خواستند زمان بدی را سپری کنند.” “من قبلاً با آنها دعوا می کردم. حالا هم همینطور همه می گویند او بلموندو را مسطح کرده است. “

بلموندو در سال 2017 با یک عمر دستاورد جایزه سزار فرانسه را دریافت کرد. در سال 2010 ، جایزه انجمن منتقدان فیلم لس آنجلس نیز از این بازیگر به دلیل حرفه حرفه ای خود تقدیر کرد.

از بلموندو سه فرزند از جمله راننده فرانسوی پاول بلموندو و تعداد برابر نوه ها به یادگار مانده است که بسیاری از آنها هنر را دنبال می کردند.

ژان پل بلموندو
جایزه سزار فرانسه به ژان پل بلموندو با یک دستاورد مادام العمر مفتخر شد.
خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *