کاخ سفید: ما به دنبال ادغام کشورهای منطقه در دفاع هوایی هستیم.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «جان کربی» سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید روز پنجشنبه گفت که واشنگتن با طرح ادعاهای ضد ایرانی در تلاش است تا پدافند هوایی منطقه را هماهنگ کند.

به گزارش آسوشیتدپرس، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید گفت که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در جریان سفر خود به خاورمیانه (غرب آسیا) تلاش خواهد کرد تا روی موضوعاتی مانند دفاع هوایی برای مقابله با ایران کار کند.

کربی گفت: «ما به کار بر روی قابلیت‌های دفاعی یکپارچه ادامه می‌دهیم زیرا همانطور که می‌دانید، کل منطقه نگران حمایت از تروریسم در سراسر منطقه، علاوه بر ایران و توانایی‌های موشکی رو به رشد آن است.»

وی بار دیگر تاکید کرد که بایدن در این سفر درباره ادغام پدافند هوایی در منطقه گفتگو کرد. کربی گفت: «به دنبال این بررسی، ما ایده ادغام همه این پدافند هوایی را برای ایجاد یک سپاه مؤثرتر برای مقابله با تهدید فزاینده ایران داریم.»

این ادعای کربی چند ساعت پس از آن مطرح می شود که رویترز به نقل از منابع آگاه گزارش داد که بین برخی کشورهای منطقه بر سر پیوستن به ائتلاف ایران اختلافاتی وجود دارد. (جزئیات بیشتر).

رویترز در این گزارش افزود: اصرار بر تشکیل ائتلاف منطقه ای با مقاومت برخی کشورها از جمله عراق، کویت و قطر مواجه شده است. این خبرگزاری به نقل از یک مقام دولت بایدن گفت: «در پایتخت های مختلف دیدگاه های متفاوتی وجود دارد.

کربی در بخشی دیگر از اظهارات خود تأیید کرد که جو بایدن در سفر خود به عربستان سعودی با محمد بن سلمان ولیعهد سعودی دیدار خواهد کرد، اگرچه او گفت که این دیدار دوجانبه نخواهد بود.

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید گفت: رئیس جمهور شاه با سلمان و تیمش دیدار خواهد کرد همانطور که می دانید ولیعهد [عربستان] این بخشی از تیم است.”

انتهای پیام/.
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.