کاربرد معده: مزایا و معایب

افزایش نرخ چاقی در بزرگسالان به افزایش تقاضا برای جراحی های چاقی (کاهش وزن) در سراسر جهان کمک کرده است. افرادی که به کاهش قابل توجهی در حجم بدن خود نیاز دارند ، به طور فزاینده ای از روش های جراحی کاهش وزن برای حل مشکلات وزن خود استفاده می کنند.

امروزه انواع مختلفی از جراحی های چاقی وجود دارد که نوید کاهش BMI بیماران مبتلا به چاقی مزمن را می دهد.

انواع مختلف جراحی چاقی عبارتند از بای پس معده ، جراحی Lap-Band ، بای پس معده Roux-en-Y ، گاستروپلاستی با نوار عمودی ، و روشهای جدیدتر به نام اسلیو معده و عمل جراحی معده.

این روشهای جراحی بر روی معده و / یا روده انجام می شود تا روند هضم طبیعی را تغییر دهد که به نوبه خود به بیماران چاق کمک می کند وزن خود را کاهش دهند.

عارضه معده چیست؟

عمل جراحی معده ممکن است گرمترین و ایمن ترین گزینه در بخش جراحی چاقی برای از بین بردن وزن اضافی بدن با عمل جراحی باشد. همچنین به عنوان imbrication معده ، قرار دادن لاپاراسکوپی انحنای بیشتر یا تا شدن معده ، یک روش جراحی چاقی محدود کننده است که در آن یک جراح با خمیدگی انحنای رنده معده به داخل ، حجم معده را کاهش می دهد و حجم معده را تا حد زیادی کاهش می دهد. 70 درصد..

با معرفی تکنیک ها ، فناوری ها و جراحان پیشگام ، عارضه معده به سرعت در حال موفقیت در بین بیماران چاق است که با روشهای سنتی کاهش وزن ، وزن خود را کاهش نداده اند.

با استفاده از روش لاپاراسکوپی ، جراح ابتدا پنج یا شش برش کوچک در شکم ایجاد می کند و سپس یک دوربین فیلمبرداری (لاپاراسکوپ) و ابزارهای بلند را از طریق این برش های کوچک وارد می کند تا یک یا چند چین بزرگ را به معده بدوزد.

بعد از جراحی ، معده به شکل “آستین” یا “لوله نازک و بلند” شبیه عمل جراحی اسلیو معده است ، اما بر خلاف جراحی اسلیو معده ، برش معده ، بستن یا برداشتن معده در معده ضروری نیست. تکثیر به

این روش همچنین به عنوان یک روش کمتر تهاجمی شناخته می شود ، جراحی حتی روده را هدایت نمی کند یا دستگاه های خارجی را کاشته نمی کند و تکمیل آن حدود یک یا دو ساعت طول می کشد.

افزایش معده به طور بالقوه برگشت پذیر است و در صورت لزوم می تواند به روش دیگری تبدیل شود.

اگرچه جراحی قرار دادن معده برای کاهش وزن قابل توجه در بیماران چاق بی خطر و م effectiveثر تلقی می شود ، اما همچنان ضروری است که بیمار بالقوه مورد بررسی دقیق قرار گیرد تا از مناسب بودن عمل جراحی کاهش وزن اطمینان حاصل شود.

مزایای
جراحی اغلب به روش لاپاراسکوپی انجام می شود ، که به معنی برش جراحی کوتاهتر ، زمان بهبودی کوتاهتر و احتمال خطرات و عوارض کمتر است.

کاملاً برگشت پذیر است. در صورت لزوم بخیه هایی که برای خم شدن معده استفاده می شود برداشته می شود و ظرفیت اولیه معده بازگردانده می شود.

پس از جراحی ، قدرت جذب معده سالم باقی می ماند.

جراحی باعث کاهش یا جذب محدود مواد مغذی توسط روده کوچک نمی شود.

برداشت معده نیازی به برداشتن معده ، انحراف روده یا کاشت هیچ وسیله خارجی ندارد: بدون منگنه ، بدون نوار ، بدون پر کردن ، بدون تنظیم.

بعد از جراحی هیچ گونه بافت معده از بین نمی رود.

بیماران می توانند انتظار داشته باشند که بین 40 تا 70 درصد از اضافه وزن خود را در اولین سال بعد از عمل کاهش دهند.

جراحی می تواند چندین بیماری همراه با چاقی ، از جمله فشار خون بالا و دیابت را بهبود بخشد یا برطرف کند.

معایب
مانند هر روش لاپاراسکوپی ، همیشه خطر عفونت ، آسیب به اندام های اطراف و خونریزی وجود دارد.

اگرچه نادر است ، اما خطر نشتی در خط بخیه که برای خم شدن معده استفاده می شود وجود دارد.

این نوع جراحی کاهش وزن هنوز توسط سازمان غذا و دارو (FDA) تأیید نشده است.

از آنجا که عارضه معده نسبتاً جدید است و هنوز در مطالعات تحقیقی خود قرار دارد ، شرکت های بیمه هزینه های این روش را تامین نمی کنند ، بنابراین بیماران ملزم به تأمین مالی خود برای جراحی هستند.

اطلاعات و اطلاعات زیادی در مورد عوارض بلند مدت و میزان موفقیت اسلیو معده در دسترس نیست.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *