کارشناس فلسطینی: آمریکا به دنبال ایجاد ستاد جاسوسی در قدس اشغالی است


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس ، مرکز حقوقی «حمایت از اقلیت عرب در اسرائیل» (دادگاه) از طرح آمریکا و اسرائیل برای ساخت مجتمع دیپلماتیک وابسته به سفارت واشنگتن در شهر قدس اشغالی رونمایی کرد که این مجتمع ساخته خواهد شد. در سال 2009. سرزمین فلسطین..

راسم عبیدات، کارشناس فلسطینی در مورد بیت المقدس، نسبت به این طرح هشدار داد و گفت که این یک “نشانه خطرناک” است. زیرا آمریکا از این عقده علیه مردم فلسطین استفاده خواهد کرد.

عبیدات به مرکز اطلاع رسانی فلسطین گفت: طرح ساخت مجتمع دیپلماتیک آمریکا در بیت المقدس تلاشی جدید از سوی دولت صهیونیستی برای تصرف هر چه بیشتر زمین های ممکن بر اساس قانون غیبت است.

وی تصریح کرد که مقامات صهیونیستی برای تبدیل قدس اشغالی به یهودیت، زمین های شهروندان را اشغال می کنند. این شهر یهودی شده است و مردم فلسطین در آن جایی ندارند.

این تحلیلگر فلسطینی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف ساخت این مجموعه تبدیل شدن به یک نقطه اطلاعاتی است و سفارت آمریکا پس از جاسوسی اطلاعات کاملی درباره مردم فلسطین به ویژه ساکنان بیت المقدس در اختیار صهیونیست ها قرار می دهد.

عبیدات در پایان گفت: آمریکا تصمیمی نمی گیرد که به نفع ملت و آرمان فلسطین باشد.

مرکز حقوقی حمایت از اقلیت های عرب در اسرائیل اعلام کرده است که شواهد جدیدی از طرح مشترک آمریکا و اسرائیل برای ساخت این مجموعه که قرار است در زمین های فلسطینی ساخته شود، در اختیار دارد.

این مرکز همچنین اعلام کرد که گروهی از مالکان اصلی این زمین شامل فلسطینی های ساکن در قدس شرقی و سایرین با تابعیت آمریکا از سفر بایدن به فلسطین اشغالی استفاده کرده و خواستار لغو فوری اجرای پروژه شدند.

بر اساس آرشیو مالکیت زمین، این زمین متعلق به آوارگان فلسطینی و مهاجران فلسطینی است و در سال 1950 میلادی با استناد به قانون اموال غایبان، توسط دولت صهیونیستی مصادره شده است.

بر اساس تحقیقات مرکز دادگستری، اسناد به دست آمده نشان می دهد که این زمین ها متعلق به خانواده های فلسطینی است که قبل از سال 1948 در زمان حاکمیت انگلیس به این کشور اجاره داده شده و سپس از مالکان اصلی مصادره شده است.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.