کارگران NJ هزاران شکایت COVID-19 علیه کارکنان خود ثبت کرده اند. اینجا بدترین جنایتکاران هستند.


مقامات نیوجرسی می گویند که کارگران سراسر ایالت از نوامبر گذشته بیش از 3300 شکایت علیه کارفرمایان خود داشته اند و ادعا می کنند که نقض امنیت از درخواست دستیاران دندانپزشکی برای پوشیدن بارانی به عنوان تجهیزات محافظتی گرفته تا شرکت هایی که به کارمندان مثبت اجازه می دهند تا COVID وارد دفتر شوند.

برخی دیگر گفتند که روسای آنها اعتقاد ندارند که ویروس کرونا واقعی است.

بررسی WNYC / Gothamist در مورد این سوابق (2740 شکایت جمع آوری شده تا ماه ژوئن) نشان داد که رستوران ها و دفاتر دولتی بیشترین استناد را دارند ، اگرچه کارکنان صنایع مختلف شیوع بیماری را گزارش کرده و در محل کار احساس ناامنی می کنند. این شکایات تحت فرمان اجرایی که فرماندار فیل مورفی در اکتبر 2020 امضا کرد ، تنظیم شد. این دستورالعمل های ایمنی را برای محیط های کاری دولتی و خصوصی تعیین کرد و به کارمندان اجازه داد تا تخلفات را گزارش کنند.

وزارت کار نیوجرسی همه این ادعاها را بررسی کرد و گفت 124 مورد هنوز در دست بررسی است. بقیه بسته یا حل می شوند. آنجی دل سانتی ، سخنگوی سخنگو گفت که تمام بازرسی ها از راه دور از طریق تلفن یا ایمیل انجام می شود و در نتیجه ، هیچ شغلی مجبور به تعطیلی نمی شود. او گفت که وقتی به اکثر کارفرمایان گفته شد که پروتکل های COVID-19 را نقض می کنند ، آنها اقدامات لازم را برای بهبود شرایط انجام دادند و عکس هایی را برای بازرسان ارسال کردند یا سفارش خرید کردند تا نشان دهند که راه حل هایی را ارائه کرده اند.

وی در ایمیلی افزود: 51 کارمند و 10 کارمند موقت شکایت کردند: “آنچه ما دریافتیم این است که کارفرمایان بسیار نگران سلامت و ایمنی کارگران و مشتریان خود بودند و می خواستند کار درست را انجام دهند.”

این اتهامات که از طریق یک پرونده سوابق عمومی به دست آمده است ، پنجره ای را در مورد نحوه زندگی کارکنان که نمی توانند در خانه کار کنند نشان می دهد. بسیاری از رفتن به محل کار عصبی بودند اما حتی بیشتر از اخراج شدن یا از دست دادن دستمزد خود می ترسیدند.

یکی از کارگران یک شرکت وام مسکن در Shrewsbury در شکایتی نوشت: “همه ما از ورود به خانه می ترسیم ، اما اگر این کار را نکنیم ، اخراج می شویم.”

بر اساس تجزیه و تحلیل WNYC / Gothamist ، رستوران ها بیشترین تعداد شکایات را دریافت کرده اند و پس از آن سازمان های دولتی ، کارهای اداری ، خدمات غذا ، خرده فروشی و فروش خودرو و فروشندگان قرار دارند. بیشتر شکایات در ماه های نوامبر و دسامبر ثبت شده است. چادرهای کارگری ادعا شده محدودیت ظرفیت را اعمال نمی کند.

Target ، فروشگاه خرده فروشی ، 19 شکایت در 14 فروشگاه ثبت کرده است. سخنگوی Target گفت که آنها نگرانی ها را بررسی کرده و با مقامات فروشگاه همکاری کردند تا پروتکل های امنیتی شرکت را به آنها یادآوری کنند.

ShopRite 24 شکایت کرد و ادعا کرد که سوپر مارکت هایش در صورت مثبت بودن تست دیگران به سایر کارکنان اخطار نمی دهند. این شرکت هیچ پیامی را در جستجوی نظر ارسال نکرده است.

کالج یونیون کانتی 19 شکایت داشت که مدعی بودند مدیران در پاییز گذشته نیازی به کنترل دما ، ردیابی تماس یا مجوز کار از راه دور ندارند. این دانشکده اعلام کرد که با تحقیقات همکاری کرده و ادعاها را “بی اساس” اعلام کرده است.

سوابق نشان می دهد که چندین نفر ادعا کرده اند که همکاران آنها که مبتلا به COVID-19 مثبت بوده اند یا علامت دار بوده اند ، به صورت حضوری به کار خود ادامه داده اند. یک نفر درباره استارباکس در بایون نوشت: “آنها تب دارند ، استفراغ می کنند و هنوز بدون آزمایش کار می کنند.”

پس از اطلاع مقامات دولتی به کارفرما در مورد ، پرونده بسته شد. استارباکس که 12 شکایت دیگر از فروشگاه های مختلف دریافت کرده است ، به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

شخص دیگری گفت که بهبود خانه لو در فلمینگتون به شش نفر مبتلا به COVID اجازه می دهد تا به کار خود ادامه دهند. آن پرونده نیز بسته شد زیرا شاکی اطلاعات تماس را ترک نکرد. لوو نظری نداد

لو کیمل ، مدیر اجرایی New Labour در نیوبرانزویک ، می گوید عدم بازرسی حضوری گاهی اوقات به این معنی است که کارفرمایان می توانند به آسانی از نهادهای نظارتی طفره رفته و شرایط کار خطرناک را طولانی کنند. سازمان او علیه Access Bio شکایت کرد ، جایی که کارگرانی که آزمایش COVID-19 را انجام داده بودند ادعا کردند که این شرکت به کارکنان خود استراحت نمی دهد تا دست های خود را بشویند یا اجازه حذف اجتماعی را بدهند. کیمل پس از یک ماه انتظار برای اقدام دولت ، گفت که سازمان او امور را به دست گرفته است.

کیمل گفت: “دولت اساساً می گفت که این شرکت به تماس های آنها پاسخ نمی دهد.” “شرایطی که من به آن گوش می دادم به همان صورت باقی ماند. بنابراین در نهایت ، ما مجبور شدیم با بسیج تعدادی از کارگران وارد عمل شویم. “

یک نماینده Access Bio گفت که ایمنی کارگران را جدی می گیرد و خوشحال است که تحقیقات بسته شده است.

اکنون ، حمایت های COVID-19 مانند فاصله گذاری اجتماعی ، پروتکل های پاکسازی ، کار از راه دور و ماسک داخلی کاهش یافته است. هنگامی که مورفی به وضعیت اضطراری بهداشت عمومی نیوجرسی در ماه ژوئیه پایان داد ، دستور اجرایی که باعث ایجاد شکایت شد نیز پایان یافت.

سسیلیا گیلیگان لتو ، مدیر پروژه شورای محیط کار نیوجرسی ، ائتلافی از گروه های کارگری و اجتماعی گفت: “ما هنوز از شر این ویروس خلاص نشده ایم و برخی از این مشکلات هنوز وجود دارد.” “ما برخی از محافظت ها را سلب کردیم.”

نظارت بدون دندان؟

شکایات دیگر نگرانی هایی را در مورد شرایط ناامن برای دانش آموزان ایجاد کرده است. ظاهراً مکان پیش دبستانی مدرسه گودارد در سیکلرویل به کودکان و معلمان بیمار اجازه می داد که همچنان وارد شوند. شاکی می نویسد: “مدرسه باید بسته شود.” در بونتون ، تمام خدمه شب مراقبت یک مدرسه بیمار بودند و جایگزین نشدند. طبق شکایت ، مدرسه باز ماند.

لتو می گوید: “این برنامه کامل نبود ، اما کاملاً ساختار برخی از کارهایی را که کارفرما باید برای محافظت از کارگران انجام دهد ، ارائه می داد.”

بر اساس پایگاه داده شکایات ، معمولاً شکایات علیه نهادهای دولتی به سازمان های ناظر مانند وزارت بهداشت یا وزارت آموزش و پرورش ارسال می شد و سپس بسته می شد. درخواست های دیگر به دلیل عدم توجه به مسائل مربوط به COVID رد شد. پرونده ها نیز گاهی اوقات بسته می شوند زیرا نمی توان با کارفرما تماس گرفت یا کارفرما ادعاها را رد کرد. اما در بسیاری از موارد ، پایگاه داده همیشه نمی گوید که آیا ادعاهای خاص واقعاً برطرف شده است یا خیر.

کیمل می گوید: “وزارت کار واقعاً تمام قدرت انجام هیچ کاری را جز اطلاع کارفرمایان در مورد کارهایی که باید انجام دهد ، نداشت.” “اما هیچ راهی برای اطمینان از این که این اتفاق می افتد وجود ندارد. هیچ ساختار خوبی در آنجا وجود نداشت. و اگر هیچ پیگیری برای رسیدن به جایی که یک شرکت می تواند به دلیل تجاوز تعطیل شود وجود نداشت ، این یک مشکل است.”

فرمان های همه گیر فرماندار مورفی به مقامات این فرصت را داد که یک تجارت را تعطیل کرده و کارفرمایان را برای اطلاع احضار کنند ، اما مقامات گفتند که آنها از این اختیارات استفاده نمی کنند.

میشل سیکرکا ، رئیس و مدیرعامل انجمن تجارت و صنعت نیوجرسی ، گفت که این فرمان اجرایی به کارفرمایان شفافیت می دهد که باید چه کار کنند ، اما می گوید اکثر آنها در حال حاضر تمام تلاش خود را برای حفظ ایمنی کارگران انجام می دهند.

وی گفت: “بسیاری از شرکت های ما پیش از این که این مدت به پایان برسد ، چنین الزاماتی را در محل کار اعمال کرده اند.” وی افزود هیچ خبری از ابراز نگرانی یا مشکل شرکت ها در مورد دستورالعمل اجرایی یا اجرای آن ندارد.

لتو ، از شورای کار محیط زیست ، گفت که علیرغم شکست در اجرا ، فرمان اجرایی به پر کردن خلاء ناشی از ایمنی و بهداشت شغلی (OSHA) کمک کرد. آژانس فدرال محل کار را بر اساس استانداردهای نظارتی بازرسی و به آنها استناد می کند ، اما OSHA استانداردهای ایمنی COVID-19 را برای صنایع غیر از مراقبت های بهداشتی صادر نکرده است. آنها دستورالعمل هایی را منتشر کرده اند ، اما آنها داوطلبانه هستند و مجازات ندارند.

موارد کووید -19 دوباره در نیوجرسی در حال افزایش است و بستری شدن در بیمارستان ها از 1000 نفر برای اولین بار از ماه مه گذشته است ، رهبران کارگران نگران هستند که فقدان محافظت در سال گذشته می تواند کارگران را در معرض بیماری یا آوردن ویروس به خانه قرار دهد ، به ویژه به این دلیل که تنها 60 درصد از موارد 9.3 میلیون نفر از ساکنان این ایالت کاملاً واکسینه شده اند. در حالی که مورفی نیاز به واکسیناسیون یا آزمایش های هفتگی برای مدارس ، زندان ها ، مراکز بهداشتی و ادارات دولتی دارد ، اکثر کارفرمایان خصوصی قوانین خود را تعیین می کنند.

“[COVID] لتو گفت: “او یک قاتل نامرئی بود و هنوز آنجاست.” “با بازگشت نوع دلتا ، این کارگران را دوباره می ترساند.”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *