کالیفرنیا اولین ایالتی بود که برای فارغ التحصیلی دانش آموزان دبیرستانی به تحصیلات قومی نیاز داشت

کالیفرنیا اولین ایالتی بود که برای فارغ التحصیلی دانش آموزان دبیرستانی به تحصیلات قومی نیاز داشت


دانش آموزان دبیرستانی در کلاس 2030 کالیفرنیا باید بر اساس لایحه ای که روز جمعه توسط فرماندار گاوین نیوسوم امضا شد ، دوره تحصیلات قومی را برای فارغ التحصیلی تکمیل کنند.

اعتقاد بر این است که گلدن استیت اولین در ایالات متحده است که چنین حکمی را تعیین کرده است.

مدارس دولتی و مدارس دولتی در ایالت ملزم به ارائه حداقل یک دوره تحصیلی قومی از سال تحصیلی 2025-2026 هستند.

دانش آموزان باید کلاس را بر اساس سایر شرایط عمومی در زبان انگلیسی ، ریاضیات ، علوم و مطالعات اجتماعی بگذرانند.

این الزام را می توان از طریق کلاس مطالعات قومی موجود در مدرسه ، یک دوره معتبر UCLA و دانشگاه ایالتی کالیفرنیا یا یک دوره توسعه محلی تکمیل کرد.

قانون جدید ، AB 101 ، توسط نماینده مجلس کالیفرنیا ، خوزه مدینا ، یک دموکرات در رودخانه تهیه شده است. مدینه ، که این قانون را در سال 2020 معرفی کرد ، آن را گامی “در مبارزه طولانی برای آموزش برابر برای همه دانش آموزان” توصیف کرد.

مدینه در بیانیه ای گفت: “از فرماندار نیوزوم متشکرم که AB 101 را امضا کردید. مدت زیادی است که مطالعات قومی در برنامه درسی دبیرستان گنجانده شده است.” “دانش آموزان نمی توانند بدون در نظر گرفتن مشارکت و مبارزات بومیان آمریکایی ، آفریقایی تبارها ، لاتینوها و آمریکاییهای آسیایی به درک کاملی از تاریخ دولت و ملت ما دست یابند.”

مدارس دولتی و مدارس معتبر در کالیفرنیا باید حداقل یک دوره تحصیلی قومی را از سال تحصیلی 2025-2026 ارائه دهند.
بلومبرگ از طریق گتی ایماژ

به گفته KTLA ، MC بر چهار گروه حاشیه ای تاریخی و مشارکت آنها در تاریخ آمریکا متمرکز شده است ، از جمله: آمریکایی های آفریقایی تبار ، شیکاناس و دیگر مردم لاتین ، آسیایی آمریکایی ها ، جزایر اقیانوس آرام و بومیان آمریکا.

این برنامه همچنین شامل یهودیان آمریکایی ، آمریکایی های عرب ، سیک ها و آمریکایی های ارمنی است که در برابر لایحه مشابه قبلی که آنها را مستثنی می کرد ، لابی کردند.

بر اساس این لایحه ، دوره باید دارای معیارهای زیر باشد:

  • برای استفاده از دانش آموزان از همه نژادها ، مذاهب ، ملیت ها ، جنسیت ها ، گرایش های جنسی ، زمینه های مختلف قومی و فرهنگی ، دانش آموزان دارای معلولیت و زبان آموزان انگلیسی مناسب است.
  • این قانون هیچ گونه تعصب ، عدم تحمل یا تبعیض علیه هر شخص یا گروهی از افراد را بر اساس هر گروهی که تحت بخش 220 محافظت می شود ، به طور مستقیم یا غیر مستقیم منعکس یا ترویج نمی کند.
  • عدم آموزش یا تشویق اعتقادات مذهبی.
دوره ها برای انتخاب گروه های حاشیه ای که در تاریخ آمریکا مشارکت داشته اند - مانند آفریقایی آمریکایی ها ، لاتین تبارها ، آمریکایی های آسیایی ، جزایر اقیانوس آرام و بومیان آمریکا - اصلی است.
دوره ها برای انتخاب گروه های حاشیه ای که در تاریخ آمریکا مشارکت داشته اند – مانند آفریقایی آمریکایی ها ، لاتین تبارها ، آمریکایی های آسیایی ، جزایر اقیانوس آرام و بومیان آمریکا – اصلی است.
بلومبرگ از طریق گتی ایماژ

KTLA گزارش می دهد که منطقه مدرسه لس آنجلس ، دومین منطقه بزرگ در کشور ، در واقع سال گذشته به درخواست دوره های آموزشی قومی به عنوان یک الزام تا سال تحصیلی 2023-2024 رای داد.

علاوه بر این ، نیوزوم قانونی را امضا کرده است که مدارس و کالج های دولتی را ملزم می کند که محصولات قاعدگی رایگان را در همه سرویس های بهداشتی ارائه دهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *