کاهش 60 درصدی آتش سوزی در اراضی منابع طبیعی کشور


به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، نقی شعبانیان عصر امروز در گفت و گو با خبرنگاران، با بیان اینکه مشکلات زیادی در حوزه محیط زیست، منابع طبیعی و کم آبی در دنیا وجود دارد، گفت: گازهای گلخانه ای و فرسایش خاک از جمله این خسارات در جهان است. جهان از

معاون سازمان جنگل های سازمان منابع طبیعی کشور، لزوم تقویت ارتباط با مردم در خصوص حفظ منابع طبیعی را ضروری دانست و گفت: استان بوشهر به دلیل شرایط اقلیمی و منطقه خشک و کم بارش، ویژه است که نیاز به توجه دارد.

وی مراتع، جنگل ها و سواحل را فرصتی مهم در حوزه منابع طبیعی عنوان کرد و گفت: باید به افزایش تولید و کشت توسعه بیابانی، ریزگرده ها و گیاهان و درختان جنگلی و مرتعی توجه ویژه شود.

شعبانی اضافه کرد: آمار آتش سوزی اراضی منابع طبیعی کشور در سال جاری نسبت به سال گذشته 60 درصد کاهش داشته است و میزان آتش سوزی در سال گذشته نسبت به سال قبل 45 درصد کاهش داشته است.

معاون سازمان جنگل های سازمان منابع طبیعی کشور گفت: بر اساس برنامه وزیر جهاد کشاورزی و تاکید رئیس جمهور تا 4 تا 5 سال آینده یک میلیارد اصله نهال در جنگل ها و اراضی حساس کاشته می شود. . کشور

وی خاطرنشان کرد: بسیج و سپاه از ظرفیت ها و توانمندی های بالایی برخوردارند و در همه ابعاد برای حل مشکلات پیشتاز هستند و این توانمندی نیاز به مهار دارد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.