کربکندی: با وضعیت فدراسیون، تیم ملی بهتر از آن چیزی نیست که انتظار می رفت/ پرونده ویلموتس تلخ بود


محمدرضا کربقندی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره انصراف تیم ملی فوتبال امید از رقابت های همبستگی کشورهای اسلامی، اظهار داشت: بهتر است مهدی مهدویقیه مشکلاتی را که باعث شد اعلام کند اما واقعیت این است که ما باشگاه ها اهمیت لازم را برای تیم ملی قائل هستند، امید نمی دهند و بازیکنان خود را در اختیار آن قرار نمی دهند، تردیدی نیست. این مشکل همیشه وجود داشته است. تیم هوپ یا برای مدت کوتاهی بازیکن دارد یا اصلا آنها را نمی گیرد. قانون به نفع تیم های ملی دیگر اجرا نمی شود و این موضوع نیز در تصمیم گیری ها بسیار موثر است.

وی افزود: تیم ملی هر چه به بازی های بیشتری امیدوار باشد آمادگی بیشتری دارد اما حضور کشورهای اسلامی در بازی های همبستگی را به عنوان یک فرصت و فرصت خوب از دست دادیم. البته نمی توان انتظار خاصی از فدراسیون فوتبال در این زمینه داشت زیرا مشکلات زیادی دارد و به قدری به هم ریخته است که حتی برای آماده سازی تیم ملی بزرگسالان هم با مشکل مواجه هستیم.

دروازه بان سابق تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: انتخابات فدراسیون فوتبال و کاندیداتوری سرپرست فعلی تیم ملی از اهمیت تیم ملی امید کاسته است. مطمئناً با این وضعیت، تیم بالغ ما بهتر از حد انتظار نیست و بر خلاف بقیه دنیا که برنامه ریزی عالی و کارهای بلندمدت برای تیم های خود انجام می دهند، برنامه ای نداریم. انتظار اینکه فدراسیون به این موارد رسیدگی کند غیر منطقی است، در غیر این صورت می تواند به باشگاه ها دستور دهد که بازیکنان خود را در اختیار تیم امید قرار دهند. البته باشگاه ها نیز به بازیکنان جوان خود نیاز دارند و نمی توان گفت 100 درصد آنها مقصر هستند. برنامه ریزی و زمان بندی به گونه ای بود که پایه مالی پایین و بازیکنان جوان باکیفیت در تیم آینده دار قرار نگرفتند.

کرب کندی در خصوص اینکه اکثر باشگاه های بزرگی مانند سپاهان، تراکتور، پرسپولیس و استقلال در موضوع اخیر با تیم امید همکاری نکردند، گفت: استقلال و پرسپولیس همیشه در ارتباط هستند. آن ها در تصمیم گیری های خود چندان به این اصول توجه نمی کنند اما با توجه به شرایط فعلی باید انتظار داشته باشیم که امید تیم ملی المپیکی شود. شاید به همین دلایل این تیم صعود نکرده است. تیم های آسیایی از ما جلوتر هستند و همیشه برای تیم المپیک خود بهتر عمل می کنند. شاید غیر از همکاری نکردن باشگاه ها دلایل دیگری هم برای عدم اعزام تیم امید وجود داشته باشد و مهدویکیا به عنوان تصمیم گیرنده باید پاسخگو باشد.

وی در تشریح وضعیت فعلی تیم ملی بزرگسالان کشورمان گفت: وضعیت تیم ملی بسیار نگران کننده است. مشکلات فدراسیون، اختلافات به وجود آمده، سرمربی در اردوی تیم ملی و تصمیمی که در خصوص توزیع گرفته شده، روز به روز بر دغدغه اهالی فوتبال و هواداران تیم ملی افزوده می شود. تا به حال فقط یک بازی تدارکاتی انجام داده ایم و ممکن است فقط یک بازی دیگر در فیفادی پیش رو داشته باشیم. از این شرایط نمی توان آینده خوب تیم ملی در جام جهانی را پیش بینی کرد. اگر اتفاق خوبی بیفتد استثناست چون هیچ عاملی برای کمک به تیم در آستانه جام جهانی وجود ندارد.

پیشکسوت فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: 3-4 ماه بعد از قطعی شدن صعودمان به جام جهانی به دنبال تغییر سرمربی بودیم و اتفاقاتی افتاد که همه از آن خبر دارند. تیم ما بازی و اردوی تدارکاتی خوبی نداشت. در این شرایط نمی توان به عملکرد فدراسیون فوتبال نمره مثبت داد. اختلافات در دوران انتقال اسکوچیچ زمان زیادی را برای ما گرفت و باعث ایجاد اختلاف بین بازیکنان و کادر فنی شد. در این شرایط تصمیم کمیته فنی برای برکناری اسکوک نباید علنی می شد. قبل از این باید اجازه می دادند که یک مقام بالاتر در مورد این تصمیم نظر بدهد تا این همه بحث و جدل پیش نیاید.

کربکندی افزود: شرایط تیم ملی با این اتفاقات بسیار بد است. وضعیت سایر تیم های آسیایی در جام جهانی را بررسی کنید و تدارکات آنها را با ما مقایسه کنید. تا به حال فقط یک بازی دوستانه مقابل تیم نیمه الجزایری در گرمای سوزان قطر انجام داده ایم. من نمی دانم چه کسی در مورد این مسائل مهم بررسی های لازم را انجام خواهد داد، زیرا همه متمرکز بر انتخابات هستند.

وی درباره حواشی پرونده مارک ویلموتس و ثبت نام مهدی تاج در انتخابات فدراسیون تاج گفت: این پرونده یکی از تلخ ترین اتفاقات فوتبال ما بود. قرارداد بد ویلموتس و مبلغی که باید به او بدهیم هیچ تناسبی با نتایج تیم ملی زیر نظر این مربی ندارد. برای نگرفتن پاسخ قانع کننده باید بهای سنگینی بپردازیم. در نهایت مشخص نشد مقصر واقعی کیست، قرارداد چگونه تنظیم شده و چه کسانی در آن نقش داشته اند. خوشبختانه در کشور ما هیچ راهی برای مقابله با عوامل بروز چنین حوادثی وجود ندارد!

سرمربی سابق ذوب آهن اصفهان تصریح کرد: همیشه گفته ام امیدوارم هرکسی به فدراسیون بیاید ذره ای دلش برای تیم ملی باشد. ما همیشه برای قدرت و مقام و مقام با هم دعوا داریم و در این شرایط فوتبال بیش از همه کشته می شود زیرا هیچکس به فکر فوتبال نیست و همه به دنبال جایگاه و منافع خود هستند. برای همین در فوتبال ما اتفاقاتی می افتد که در دنیا کم است، نمی دانم مسئول این مشکلات کیست؟

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.