کره شمالی جمهوری های دونتسک و لوهانسک را به رسمیت می شناسد.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «دنیس پوشکین» رئیس جمهوری خلق دونتسک گفت: کره شمالی روز چهارشنبه این جمهوری خودخوانده را به عنوان یک پیروزی دیپلماتیک دیگر به رسمیت شناخت.

جمهوری دموکراتیک خلق کره امروز جمهوری خلق دونتسک را به رسمیت شناخت. جمهوری خلق دونتسک و دولت آن همچنان قوی تر می شوند. این یک پیروزی دیگر دیپلماسی ماست.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وی افزود: این تصمیم مبنایی برای توسعه بیشتر روابط اقتصادی و افزایش مشارکت شرکت ها در جغرافیای تجاری خواهد بود. وی گفت: ما از مردم کره شمالی به خاطر این حمایت مهم مردم دونباس سپاسگزاریم.

بر اساس این گزارش، سفارت کره شمالی در مسکو روز چهارشنبه به اسپوتنیک گفت که پیونگ یانگ استقلال جمهوری خلق لوهانسک (LPR) و جمهوری خلق دونتسک (DPR) را به رسمیت شناخته است. این سفارت با اشاره به اینکه یادداشت مربوطه به سفارت روسیه در پیونگ یانگ ارسال شده است، گفت: ما به رسمیت شناختن هر دو جمهوری را تایید می کنیم.

سفیر کره شمالی در مسکو سندی مبنی بر تصمیم خود برای به رسمیت شناختن دونتسک تحویل داد

در 29 ژوئن، وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که این کشور تصمیم گرفته است استقلال جمهوری خلق دونتسک و جمهوری خلق لوهانسک را به رسمیت بشناسد.

در ماه فوریه، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، فرمان‌هایی مبنی بر به رسمیت شناختن استقلال جمهوری دونباس در شرق اوکراین را امضا کرد، پس از آن ارتش روسیه برای حمایت از جمهوری دونباس در برابر حملات کیف به اوکراین حمله کرد. این دو جمهوری در آوریل 2014 از اوکراین اعلام استقلال کردند و پس از آن شاهد شورش در کیف در فوریه همان سال بودند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.