کروم دینیکوتینات گلیسینات و کاهش چربی

کروم دی کوتینات گلیسینات یک ترکیب حاوی کروم است که ممکن است به عنوان یک مکمل غذایی مفید باشد. کروم جزء “فاکتور تحمل گلوکز” (GTF) است، ترکیبی که در سلامت انسان مهم است. مصرف مناسب کروم در رژیم غذایی تضمین می کند که بدن می تواند مقدار کافی GTF را برای کمک به هضم، حفظ سطح مناسب قند خون، کنترل فشار خون و احتمالاً برای کمک به کاهش وزن ایجاد کند.

کروم در چندین ترکیب مختلف از جمله کروم دی کوتینات گلیسینات، کلرید کروم، مخمرهای غنی شده با کروم و پیکولینات کروم موجود است. کروم پیکولینات رایج‌ترین شکلی است که در مکمل‌های غذایی استفاده می‌شود، اما برخی هستند که از کروم دی‌کوتینات گلیسینات استفاده می‌کنند، از جمله IntraPro، یک مکمل سازنده بدن با پروتئین بالا، و TrimSpa X32، یک محصول کاهش وزن.

برخی از مطالعات نشان داده اند که ترکیبات نیکوتینات کروم مانند کروم دی کوتینات گلیسینات چندین برابر موثرتر از سایر ترکیبات کروم جذب و نگهداری می شوند. این یک شکل زیستی از کروم است که هیچ گونه عوارض جانبی شناخته شده ای ندارد و به طور طبیعی به سنتز GTF کمک می کند.

GTF به متابولیسم اسیدهای چرب و کربوهیدرات ها کمک می کند. این یک عامل مهم در تعادل مناسب گلوکز خون است. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد مکمل های کروم می توانند با بهبود نسبت کلسترول “خوب” (HDL) به کلسترول “بد” (LDL) به کنترل فشار خون بالا کمک کنند. مؤسسه ملی بهداشت در حال انجام تحقیقاتی برای تعیین اینکه آیا مکمل‌های کروم می‌توانند در کمک به افراد مبتلا به دیابت و افراد مبتلا به هیپوگلیسمی برای حفظ سطح مناسب قند خون و انسولین مؤثر باشند یا خیر، انجام می‌دهند. همچنین شواهدی وجود دارد که سطوح مناسب کروم با کاهش بیماری عروق کرونر قلب و گلوکوم مرتبط است.

مکمل کروم غذایی برای افرادی که کمبود کروم ناشی از سن، بیماری یا ورزش شدید مکرر دارند، مهم است. هنوز مقدار مصرف روزانه توصیه شده برای کروم وجود ندارد، اما دوزهای ایمن و کافی توسط تولیدکنندگان مکمل تخمین زده می شود. این شکل از کروم اخیراً در مکمل های کاهش چربی محبوب مانند TrimSpa و Intra Pro استفاده شده است که به محبوبیت آن کمک کرده است. اگر مقادیر اضافی کروم در مدت زمان طولانی مصرف شود، برخی از اثرات سمی ممکن است، بنابراین مکمل ها نباید در مقادیر بالاتر از توصیه پزشکان یا تولید کنندگان محصول مصرف شوند. کمبود کروم ممکن است نسبتاً شایع باشد. این با قطعیت مشخص نیست زیرا هیچ آزمایش قابل اعتمادی برای کمبود کروم وجود ندارد.

مکمل‌های کروم ممکن است در برنامه‌های کاهش وزن مفید باشند، اما هنوز برای تایید اثربخشی آن به آزمایش‌های علمی گسترده نیاز است. از آنجایی که شناخته شده است که به سلامت کلی کمک می کند، ممکن است منطقی باشد که آن را در یک برنامه تناسب اندام کلی بگنجانید. بیماران باید با پزشکان خود یا سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی مشورت کنند تا تعیین کنند چه سطحی از مکمل کروم ممکن است برای آنها مناسب باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد فراهمی زیستی بالا و استفاده از این فرم از کروم برای کاهش چربی، به http://www.supplementnews.org/Chromium_(as_Chromium_Dinicotinate_Glycinate) مراجعه کنید.

رژیم لاغری سریع