کرکبندی: در آستانه جام جهانی شاهد جنگ قدرت در فدراسیون برای تمرکز روی تیم ملی هستیم/ هدف از تغییر اسکوک چیست؟


رسول کربکندی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره شرایط فدراسیون فوتبال و فرصت ثبت نام از کاندیداهای ریاست جمهوری روز دوشنبه به پایان رسید، اظهار داشت: از فردی که به فوتبال علاقه دارد می خواهم رئیس فوتبال شود. . فدراسیون نه تشنه پست و مقام. متاسفانه در فوتبال کشورمان از این شخصیت ها کم نیست! افرادی که به اصل آن که فوتبال است توجهی ندارند و فقط به دنبال منافع خود هستند. در طول این سال ها، افراد زیادی را در فوتبال دیده ایم، مشکلی که به فوتبال ضربه می زند. به عنوان مثال در آخرین انتخابات فدراسیون فوتبال ابتدا رئیس فدراسیون توسط مجمع انتخاب شد و سپس اعضای هیئت مدیره نشستند و او را برکنار کردند.

وی افزود: ما در راه جام جهانی هستیم اما تیم ملی که مهمترین مسئله است به نوعی فراموش شده و در بالاترین سطح شاهد جنگ قدرت هستیم. هیچ کس به فوتبال اهمیت نمی دهد، همه به دنبال منافع خود هستند. من نمی گویم هیچ سیاستمداری وارد فدراسیون فوتبال نشود. برعکس، اگر قرار است یک سیاستمدار رئیس فدراسیون فوتبال شود، باید مدیری باشد که عملکردش در فدراسیون مورد قدردانی دوستان و دشمنان باشد. ما در گذشته افرادی داشتیم که نه تنها با رئیس جمهور رابطه خوبی داشتند بلکه خیلی خوب هم مدیریت کردند و جلوی فساد را در فدراسیون فوتبال گرفتند و تحت فشار نبودند، الان فدراسیون محله آمد و رفت و مردم فقط فکر می کنند. در مورد علایق شما

ذوب آهن سرمربی اسبق اصفهان با بیان اینکه سخنگوی فدراسیون فوتبال با بیان اینکه تکلیف سرمربی تیم ملی روز دوشنبه مشخص می شود، گفت: این فراوانی فوتبال ما را آزار می دهد. متاسفانه ایجنت ها و دلال ها در فوتبال ما نقش تعیین کننده ای داشته اند. من از خود اسکوک انتقاد می کنم و فکر نمی کنم مربی کاملی باشد، اما باید واقع بین باشیم. تیم ملی فوتبال کشورمان قرار نیست قهرمان جام جهانی شود. آرزوی نهایی ما در جام جهانی قطر فراتر رفتن از مرحله گروهی با توجه به شرایط اقتصادی کشورمان اسکوک بهترین گزینه است. بگذارید کار خودش را بکند و پول و انرژی ما را هدر ندهید.

وی افزود: هر مربی خارجی جدیدی که بخواهد بیاید در این مدت کوتاه زمان زیادی تا شروع جام جهانی ندارد و مسابقات از هم اکنون با فرهنگ و فوتبال ما آشنا می شود. واقعا هدف کسانی که می خواهند سرمربی تیم ملی را عوض کنند چیست؟!

کرب کندی درباره بازگشت کارلوس کی روش به تیم ملی گفت: در این شرایط نباید به عقب برگردیم. در حال حاضر برای انتخاب سرمربی تیم ملی بین بازیکنان اختلاف نظر وجود دارد که این وضعیت به ضرر فوتبال و تیم ملی ماست. تیم ملی همیشه در جام های جهانی گذشته حضور آبرومندانه ای داشته و با کمترین گل خورده مقابل قوی ترین تیم های دنیا شکست خورده یا مساوی کرده است، پس بهتر است کادر فنی عوض نشود.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.