کشتی قهرمانی جهان میرزازاده مقابل کیلپ/مسابقه پر شور ایران طلا می بیند؟


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، صربستان میزبان روز پایانی کشتی فرنگی قهرمانی جهان است و امین میرزا زاده سنگین وزن کشورمان در فینال روی تشک خواهد رفت. این تنها شانس طلای کشورمان محسوب می شود، اما او به مصاف رضا کیالوپ دارنده مدال های طلا، نقره و برنز المپیک جهان خواهد رفت.

در وزن 130 کیلوگرم امین میرزازاده در دور نخست با علیم خان سیزدیکوف از قزاقستان کشتی گرفت و با نتیجه 5 بر صفر پیروز شد.

کشتی گیر سنگین وزن کشورمان در دور دوم به مصاف صباح شریعتی کشتی گیر ایرانی الاصل و دارنده مدال برنز المپیک ریو از آذربایجان رفت و با برتری 9 بر صفر به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت.

در این مرحله میرزازاده دارنده مدال طلای امیدهای جهان با نتیجه یک بر یک یاکوبی کاجایا دارنده مدال نقره المپیک و دارنده مدال برنز جهان از گرجستان را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. میرزازاده در این دیدار مقابل کونتاس کانیستاتاس از لیتوانی قرار گرفت که با نتیجه 2 بر یک پیروز شد و به فینال راه یافت. آنها امشب (سه شنبه) در فینال به مصاف کایالپ ترکیه می روند.

به گزارش خبرنگار فارس، کشتی کشورمان در این دوره از رقابت ها عملکرد بسیار ضعیفی داشته است به طوری که تاکنون محمدرضا گرا مدال نقره و محمدهادی ساراوی به مدال برنز دست یافته اند. باید دید میرزازاده می تواند کاروان کشتی را طلایی کند یا خیر؟

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.