کشف این که آبله های خفاش مانند نوزادان انسان می لغزد می تواند به تحقیقات تکاملی زبان کمک کند


جفت مادر و توله سگ از گونه های خفاش نئوتروپیک Saccopteryx bilineata در روز. توله سگ به شکم مادران متصل است. [Michael Stifter]

رفتار لکنت زبان خفاش شباهت قابل توجهی با لکنت زبان نوزادان دارد ، یافته ای که محققان موزه Naturkunde Berlin می گویند می تواند ایده های جدید ارزشمندی را برای تحقیقات زیست زبانی درباره ریشه های زبان انسان ارائه دهد. این تیم ادعا می کند که مطالعه آنها روی بزرگترین خفاش اخراج شده (Saccopteryx bilineata) ، آنها از طریق آن ویژگی های غرغر کردن توله سگ ها را با ویژگی هایی که در نوزادان انسان صحبت می کنند مقایسه کردند ، نشان دهنده “… اولین تجزیه و تحلیل رسمی چرت زدن توله سگ های خفاش است.”

تجزیه و تحلیل دانشمندان نه تنها شواهدی واضح از لکنت زبان در خفاش ها تشخیص داده است ، بلکه آنها نشان می دهند که صدای قلقلک توله سگ های خفاش به طرز چشمگیری شبیه چرت زدن در نوزادان انسان است که با هشت ویژگی یکسان ، از جمله تقلید از هجا های متعارف و موزون بودن مشخص می شود. با پیشنهاد این که این اجزای مشترک ممکن است مکانیسم های مشابه مشابهی در سایر پستانداران یادگیری صوتی داشته باشند ، تیم تحقیق اظهار می کند که یافته ها می تواند راه را برای تحقیقات بیشتر در مورد مکانیسم های شناختی و ماکرومولکولی و عملکردهای تطبیقی ​​زمینه ساز رفتارهای لکنتی هموار کند.

Mirjam Knörnschild ، دکترا ، نویسنده مقاله ای که توسط تیم در آن منتشر شده است ، می گوید: “دیدن این موازی های قانع کننده بین رفتار تمرینات آوازی دو پستاندار یادگیری آوازی بسیار جذاب است.” علوم پایهبه “مطالعه ما به زمینه بین رشته ای زیست زبان شناسی کمک می کند ، که بر مبانی بیولوژیکی زبان انسان برای مطالعه تکامل آن تمرکز دارد. کار بر روی یادگیری آوازی ، صحبت کردن در مورد گونه های خفاش ، در نهایت می تواند قطعه دیگری از پازل را برای درک بهتر منشأ تکاملی زبان انسان به ما ارائه دهد. “

Knörnschild ، همراه با اولین نویسنده و نویسنده متناظر ، Ahana A. Fernandez ، PhD ، دانشمند میهمان در موسسه تحقیقات گرمسیری اسمیتسونین (STRI) و نویسندگان مشترک Lara S. Burchard ، PhD و Martina Nagy ، PhD ، یافته های خود را در مقاله ای با عنوان: “لکنت زبان در خفاش یادگیری آوازی شبیه به غر زدن نوزاد انسان است.”

https://www.youtube.com/watch؟v=tTE2VTSq7jQ

منبع: موسسه تحقیقات گرمسیری اسمیتسونیان

زبان ، شاید بیش از هر چیز ، ماهیت انسان را مشخص می کند. گفتار ، خروجی صوتی زبان ، نیاز به کنترل دقیق بر مفصل های صوتی ما ، از جمله زبان ، لب ها و فک دارد. همه نوزادان با چالش کنترل دقیق کنترل کننده های صوتی برای تولید صداهای گفتاری روبرو هستند. هنگامی که نوزادان شروع به تولید اولین کلمات مشابه صداهای گفتاری می کنند ، این کنترل در حین غر زدن به دست می آید. لکنت زبان به نوزادان و کودکان اجازه می دهد تا با به دست آوردن کنترل حرکتی بر دستگاه صوتی و انتشار صداهایی که مصداق های مصوت (مانند “قوز زدن” و “رفتن”) ، صامت ها (مانند “ba” و “ga”) را تقلید می کنند ، صداهای گفتاری را تمرین کنند. و ریتمیک (به عنوان مثال ، “da da da”) که زبان انسان را تعریف می کند.

در واقع ، رشد معمولی کودک مستلزم غر زدن بدون توجه به فرهنگ و زبان آموخته شده است و بنابراین با ویژگی های جهانی مشخص می شود. به عنوان مثال ، محققان خاطرنشان کردند که “توانایی تولید هجاهای متعارف ، مانند” دا دا “، در حین لفظ برای کسب موفقیت آمیز زبان ضروری است ، و چرت زدن مناسب سن ، نشان دهنده رشد معمولی کودک است.”

بسیاری از دانش ما در مورد فراگیری زبان انسان از طریق تحقیقات مقایسه ای در مورد فرایندهای هستی زایی صوتی در حیوانات غیر انسانی ، به ویژه آنهایی که قادر به تقلید صدا هستند ، یکی از اجزای کلیدی زبان انسان به دست می آید. با این حال ، رفتار لکنت زبان در قلمرو حیوانات نادر است و تا کنون این پدیده تقریباً منحصراً در پرندگان آواز خوان توصیف شده است. اگرچه تحقیقات پرندگان آواز بینش مهمی در مورد رشد گفتار در کودکان به ما ارائه کرده است ، اما ترجمه کامل نتایج به انسان تا حدی مشکل است زیرا پرندگان آوازخوان و انسانها از نظر آناتومیکی با یکدیگر تفاوت دارند – پرندگان سرنگ دارند ، ما حنجره داریم – و از نظر ساختار مغزی.

فرناندز به عنوان بخشی از کارهای میدانی خود ، خفاش ها را به حضور آنها در نزدیکی روزهای استراحت خود عادت داد ، مشاهدات مربوط به رفتارهای طبیعی آنها را به دست آورد و صداهای آنها را در محیطی کاملاً ناراحت کننده برای ماه ها ضبط کرد. [Ana Endara]

پستاندار ، بزرگترین بال خفاش ، Saccopteryx bilineata، همچنین شواهدی از پچ پچ نشان می دهد ، اگرچه در نگاه اول ، به نظر می رسد شباهت کمی به انسان دارند. S. bilineata توله سگ ها می توانند صدا را تقلید کرده و با افزایش سن ، تمرین صوتی آشکاری را انجام دهند. این عمل آوازی شبیه به چرت زدن در نوزادان توصیف شده است ، و در طی این توله سگها با تقلید از مربیان بزرگسال آهنگهای محلی را بدست می آورند ، اما محققان خاطرنشان کردند: “… تجزیه و تحلیل رسمی وجود نداشت.”

دانشمندان برای مطالعه خود رفتار لکنت زبان 20 نفر را مورد مطالعه قرار دادند S. bilineata توله سگ در زیستگاه طبیعی خود در پاناما و کاستاریکا. برای جمع آوری داده ها ، خفاش ها به حضور محققان در مجاورت پست های خود عادت داشتند ، بنابراین امکان ضبط آکوستیک روزانه و همراه با ضبط ویدئو از بدو تولد تا از شیر گرفتن وجود داشت. فرناندز توضیح داد: “کار با توله سگ خفاش وحشی یک فرصت منحصر به فرد است زیرا به شما امکان می دهد رفتارهای پیچیده را در یک محیط طبیعی و بدون مزاحمت مشاهده و ثبت کنید.”

با رشد و توسعه آنها ، S. bilineata توله سگ ها به طور متوسط ​​هفت هفته را درگیر رفتارهای روزانه خود می کنند. این تیم خاطرنشان کرد: “غر زدن توله سگ ها در سه هفته اول پس از تولد شروع شد ، یعنی حدود یک سوم از همنوایی صوتی 10 هفته ای آنها.” این غرش توله سگ ها دارای توالی های صوتی متفاوتی است که شامل انواع هجا از مجموعه آوازی بزرگسالان است. آنها ادامه دادند: “دعواهای توله سگ توله سگ شامل نمونه های تمایز ناپذیر و انواع هجا بزرگسالان بود.” توله سگها در طول صدای جنجالی با تقلید از مربیان بزرگسال آهنگهای محلی را به دست می آورند. ” نگی افزود: “غرش کردن توله سگ ها یک رفتار صوتی بسیار قابل مشاهده است ، در فاصله قابل توجهی از استراحت شنیده می شود و دعوا با بچه ها تا 43 دقیقه طول می کشد ، و هنگام سوزش ، توله سگها آهنگ مردان بالغ را یاد می گیرند.”

فرناندز همچنین اظهار داشت: “توله سگ ها در حال غر زدن ، قسمتی از مجموعه آوازی بزرگسالان را از طریق تقلید صوتی مربیان بزرگسال یاد می گیرند. این امر باعث می شود که توله سگ توپ را به یک رفتار بسیار جالب تبدیل کند زیرا هنگام یادگیری به ما می گوید و فرصتهای خوبی برای مطالعه اینکه آیا و چگونه عوامل مختلف ، به عنوان مثال ، محیط اجتماعی ، بر موفقیت یادگیری تأثیر می گذارد.

در آزمایشگاه ، ضبط های صوتی برای تجزیه و تحلیل ویژگی های صدای توله سگ مورد ارزیابی قرار گرفت. محققان دریافتند که چرت زدن توله سگ ها با همان هشت ویژگی چرت زدن نوزادان مشخص می شود. Burchardt می گوید: “به عنوان مثال ، چرت زدن توله سگها با تکرار هجاها ، شبیه به تکرار مشخصه هجا -” da da da “در چرت زدن کودکان ، مشخص می شود. علاوه بر این ، آنها دریافتند که ریتم قلقلک توله سگها در توله سگهای نر و ماده اتفاق می افتد ، که در مقایسه با پرندگان آوازخوان ، جایی که فقط جوانها سوت می زنند ، بسیار متضاد است.

نویسندگان در ادامه پیشنهاد کردند: “نمونه های اولیه تمایز نیافته ممکن است با پیش سازهای گفتاری در نوزادان انسانی قابل مقایسه باشند. [i.e., sounds not commonly used in mature speech]، در حالی که انواع هجاهای بزرگسالان ممکن است با هجاهای متعارف تولید شده توسط نوزادان انسان قابل مقایسه باشد [i.e., acoustic structure clearly reminiscent of fully developed adult syllable types]به “

نویسندگان نشان می دهند که شباهت در ویژگی های لکنت زبان بین دو گونه با ویژگی های مشترک ، از جمله تولید صدای حنجره ، معماری مغزی مشابه و یادگیری تولید صوت ، می تواند به دانشمندان کمک کند تا درک جدیدی از مهارت ها و اصول شناختی مشترک داشته باشند. آنها به این نتیجه رسیدند: “این موازی ها در هستی زایی صوتی بین دو گونه پستاندار ، امکانات آینده ای را برای مقایسه مکانیسم های شناختی و عصبی مولکولی و عملکردهای تطبیقی ​​چرت زدن در خفاش ها و انسان ها ارائه می دهد.” این شباهت ها در هستی زایی صوتی بین دو گونه پستاندار ، امکانات آینده ای را برای مقایسه مکانیسم های شناختی و عصبی- مولکولی و عملکردهای تطبیقی ​​چرت زدن در خفاش ها و انسان ها ارائه می دهد. “

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *