کلاهبرداران «شاد» دستگیر شدند/ کلاهبرداری 2 میلیارد تومانی از 100 نفر


به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از شناسایی و دستگیری 2 کلاهبردار اینترنتی که از طریق دسترسی غیرمجاز به حساب های کاربری اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می کردند، خبر داد.

سرهنگ داوود معظمی گدرزی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در گفت وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس در تشریح جزئیات خبر فوق گفت: چند نفر از شهروندان مبنی بر دسترسی غیرمجاز به پلیس فتا پایتخت مراجعه کردند که پس از آن کلاهبرداری از حساب کاربری و مخاطبین آنها در شبکه اجتماعی تلگرام به طور ویژه در دستور کار پلیس فتا پایتخت قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا پایتخت گفت: کارشناسان پلیس فتا عملیات ویژه خود را آغاز کردند و در تحقیقات اولیه مشخص شد که مجرمان چندین حساب کاربری در شبکه شاد به نام اپراتور پشتیبان ایجاد کرده اند که پیامی با عنوان Delete ارسال شده است. برای ارسال یک حساب کاربری به کاربران و تشویق مردم به ارسال یک کد 5 رقمی که از طریق پیامک برای تایید هویت برای آنها ارسال می شود.

سرهنگ گودرزی افزود: پس از ارسال کدهای کاربران شبکه آموزشی شاد – که معمولاً نوجوانان هستند – برای سارقان، کلاهبرداران با دسترسی غیرمجاز به شبکه اجتماعی تلگرام، گوشی آنها را هک کردند و با سوء استفاده از شماره و هویت، شروع به تقلب از مخاطبین شاکت کردند. .

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه بیش از 100 شاکی در این پرونده وجود دارد و تعداد شکایات همچنان در حال افزایش است، گفت: ماموران سایبری پلیس فتا پایتخت با بررسی تمامی جوانب پرونده موفق شدند متهم را با استفاده از قاضی پیدا کنند. روش های فنی و علمی فضای مجازی شناسایی و پس از طی مراحل قضایی، دو تبهکار از مخفیگاه خود در حاشیه تهران دستگیر و به همراه دستگاه های الکترونیکی تحویل پلیس فتا شدند.

رئیس پلیس فتا پایتخت خاطرنشان کرد: این باند بیش از 20 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود. بسیاری از شهروندان را برای اهداف پلید خود بازیچه ساخته بودند.

سرهنگ گدرزی با اشاره به لزوم فعال سازی رمز عبور دو مرحله ای برای حساب های کاربری شبکه های اجتماعی، به شهروندان توصیه کرد در حین کار در شبکه های اجتماعی و کاربران خود، تنظیمات امنیتی و حریم خصوصی را رعایت کنند و از به اشتراک گذاری اطلاعات حساب با دیگران خودداری کنند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.