کلید حل مشکلات را نباید در خارج از کشور و در دست خارجی ها دید/مقامات امنیتی مجبور به انجام اقدامات متقابل موقت علیه اینستا شدند.


به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد علی بهادر جهرمی سخنگوی دولت در دیدار با دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد گفت: خداوند به صراحت به ما گفته است که تغییر و توسعه در گرو تغییر درون است، اما متأسفانه گاهی برعکس این گزاره است. تصور می شود که تغییر از درون امکان پذیر است.

وی تصریح کرد: به جای تکیه بر اراده خود و جوانان برای حل مشکلات، از بیرون به دنبال حل مشکلات کشور بوده ایم. نتیجه نگاه کردن به بیرون این بود که مردم تحت استرس زیادی بودند. این فشار به ویژه در حوزه اقتصادی محسوس بود.

سخنگوی دولت با بیان اینکه شعار دادن دردی را دوا نمی کند و باید رویه را اصلاح کنیم، افزود: هرکس توهین می کند، هرکس جرمی می کند باید برخورد شود، باید بدون در نظر گرفتن فردی پرونده پیدا کرد و با آنها برخورد کرد. موقعیت کنار آمدن با

جوهرمی با اشاره به فشارهای اقتصادی کنونی گفت: شرایط زمان روی کار آمدن دولت قابل قبول نبود و کشور با تورم بی سابقه 59 تا 60 درصدی اداره می شد که تنها در زمان جنگ جهانی بر کشور ما حاکم بود. تورم 60 درصدی با شروع رژیم سیزدهم به تورم 40 درصدی تبدیل شد، وقتی سقوط کرد یعنی درمان در راه است، متوسط ​​رشد اقتصادی در ده سال گذشته به دلیل تحریم های فلج کننده صفر شده بود. اما متوسط ​​نرخ رشد اقتصادی در سال گذشته به 5.5 درصد رسید.

وی تاکید کرد: این نرخ رشد 5 درصدی رشد ده ساله صفر درصدی را جبران نمی کند بلکه باید مسیر انقلابی را طی کنیم تا به رشد اقتصادی مطلوب برسیم.

دیوار بین مردم و مسئولان برداشته شد.

سخنگوی دولت با بیان اینکه فشارهای اقتصادی دوگانه ناشی از سوءمدیریت، محدودیت ها و فشارهای روانی در فضای مجازی ضربه سنگینی به مردم وارد کرده است، گفت: دولت سیزدهم متعهد به اعتماد به مردم و همه سلیقه ها است. از این رو راه آهن مسیر بازگشت مردم را در پیش گرفت و 31 بازدید استانی برای بررسی تمامی مشکلات در این مسیر انجام شد. در این سفرها، وزرا در تمام شهرها ظاهر شدند و به سخنان مردم گوش دادند. در نتیجه راه آهن، اقتصاد شروع به اصلاح کرد و ایده اصلاح اقتصاد از درون و نه از بیرون حاکم شد.

دولت جدید دائماً بین مردم و دانشگاه به سمت عقب حرکت می کند، این دولت دیوارهای بین دولت و مردم به ویژه دانشگاهیان را فرو ریخته است.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.