Desperate times for Elim villagers as water shortages continue to plague province.

کمبود آب در لیمپوپو: آیا انتخابات محلی ناامیدی را کاهش می دهد؟


علیرغم نزدیک شدن انتخابات محلی ، روستاییان الیمی در لیمپوپو به حل مشکل کمبود آب در این منطقه خوشبین نیستند. سالها درخواست آنها از دولت محلی در گوش ناشنوایان قرار گرفت.

حرف زدن با اخبار سلامت الکترونیکویکی موالی ، ساکن الیم ، گفت که ساکنان علی رغم درخواست های بیشمار از شهرداری های محلی به دلیل کمبود آب با چالش های قابل توجهی روبرو شده اند.

موالی گفت: “من فکر می کنم ما به اندازه کافی غذا خوردیم. پس از سال ها مطرح کردن همین موضوع با شهرداری شهرستان ومبه و شهرداری محلی ماخادو ، هیچ کاری انجام نشده است. به نظر می رسد درخواست های ما برای آب جاری توسط افراد قدرت نادیده گرفته می شود.”

“حتی بیمارستان فاقد آب جاری است و نیاز به مقدار زیادی آب برای فعالیت دارد. سال گذشته ، ما این موضوع را هم با وزارت بهداشت و هم با شهرداری شهرستان ومبه مطرح کردیم و چاهی در بیمارستان حفر شد. با این حال ، آب از چاه کافی نیست ، که منجر به قطع آب به طور مرتب در بیمارستان می شود. “

موالی افزود که مشکلات آبی که ساکنان را آزار می دهد ، احتمالاً سالها ادامه خواهد داشت ، زیرا شهرداری منطقه ویمبی در نگهداری چاه در روستاهای مجاور ناموفق بوده است.

وی گفت: “روستاهای ما دارای چاه هایی هستند که قرار است آب مورد نیاز ما را تامین کنند ، اما به دلیل نگهداری نادرست آنها همیشه خراب می شوند و وقتی شهرداری تصمیم به تعمیر آنها می گیرد ، همیشه کار ضعیفی انجام می دهند. طی چند روز اغلب گزارش می شود که چاه ها شکسته می شوند. از نو.”

بیمارستان الیم به مخازن آب متکی است

نیل چیکوامبانا ، سخنگوی وزارت بهداشت لیمپوپو گفت که کمبود آب گاهی بیمارستان را مجبور می کند تا به تانکرهای آب ارائه شده توسط شهرداری اعتماد کند.

“کمبود آب مدتی است که به دلیل ارتباطات غیرقانونی بیمارستان الیم را تحت تأثیر قرار داده است و ما چندین بار سعی کرده ایم با رهبری سنتی محلی این مشکل را برطرف کنیم ، اما موفق نشده ایم. چیکوامبانا گفت: “بیمارستان برای عملکرد نیاز به آب دارد ، بنابراین کمبود آب چالش های جدی ایجاد می کند.”

روستاهای اطراف بیمارستان ، مانند Mveni ، Watervale ، Magangeni ، Mutonga و Shirley ، سالهاست که از کمبود آب رنج می برند و باعث شده است که برخی از ساکنان به طور غیرقانونی آب را از خط لوله اصلی بیمارستان بیرون بیاورند ، این امر باعث ایجاد مشکلاتی در آب هم برای مراکز درمانی و هم اطراف می شود. جوامع

به عنوان یک راه حل موقت ، شهرداری ومب سال گذشته یک چاه حفر کرد تا بیمارستان را با آب تامین کند ، اما این امر نتوانست الزامات مصرف تاسیسات را برآورده کند.

روستاییان محلی می گویند که سالها مجبور بوده اند برای مصارف خانگی از ساکنانی که چاه خصوصی داشتند آب بخرند. این برای برخی بسیار گران تمام شد ، زیرا سطل آب پنج لیتری آب R3.00 هزینه دارد.

زندگی بدون آب سخت است

برای Mavhungu Mudzhadzhi از Waterfall ، زندگی بدون آب بسیار دشوار است.

“مجبور به خرید آب بسیار دردناک است ، به خصوص اینکه من یک شیر آب دولتی در خانه دارم که هزینه آن را پرداخته ام. اما این امر حتی یک قطره آب نیز برای من صرفه جویی نمی کند. هزینه یک سطل آب 0.00 روپیه است. پول زیادی. برای بدتر شدن اوضاع ، ما در خانه من یک توالت فرنگی نیز نیاز به آب دارد. بنابراین ما باید کمی آب را که از همسایگان خود خریداری می کنیم ذخیره کنیم تا در توالت نیز استفاده کنیم. “

گاهی اوقات باید با بوی غیرقابل تحمل در خانه مقابله کنیم ، زیرا به دلیل کمبود آب نمی توانیم توالت را تمیز کنیم. این بسیار دردناک است ، به ویژه اینکه دولتی که ما به آن رای دادیم نتوانست به ما آب بدهد. من حتی منتظر انتخابات بعدی نیستم ، زیرا می دانم که هیچ چیز تغییر نخواهد کرد. “

در آخرین هفته ماه سپتامبر ، ساکنان روستاهای الیم ، با کمک سازمان صلح ساز Fompanani مستقر در لیمپو ، یادداشت شکایتی را به شهرداری منطقه ویمبی ارائه کردند.

Tendai Chandigere مدیر Vumbanani گفت که آنها نگران تامین نشدن آب آشامیدنی تمیز به ساکنان Elim هستند.

رنج همچنان ادامه دارد

“ما از سال 2017 تلاش کردیم نگرانی ها را در مورد کمبود آب در روستاهای الیم مطرح کنیم ، اما به نظر می رسد که هیچ چیزی به این زودی اتفاق نمی افتد ، اما ساکنان هنوز در رنج هستند. ما اخیراً در یک تجمع شرکت کرده و یادداشتی را در مورد شکایات خود تحویل دادیم. به مدیر اجرایی شهر Vhembe ، اما ما هنوز منتظر پاسخ هستیم. یکی از پیشنهادات ما این است که یک خط لوله اصلی آب از سد چند میلیون رند ناندونی ساخته شود ، که آب مورد نیاز ما را تامین و آب را برطرف می کند. کمبود در بیمارستان الیم ، ”چندیگره گفت.

“آب یک زندگی است و همه حق دارند از آب تمیز استفاده کنند ، اما برای مردم الیم ، آب همچنان به عنوان یک منبع کمیاب باقی می ماند. کسانی که نمی توانند آب بخرند آسیب خواهند دید. از این رو ، ما برای مقابله با آب برای همه با نیروهای ساکن شده ایم. ”

عاقلانه رای دهید

ماچودو مولودزی ، از روستای موینی ، معتقد است که انتخابات آتی دولت محلی می تواند راه حلی برای کمبود آب در لیمپوپو در منطقه ارائه دهد اگر مردم عاقلانه رای بدهند.

“آب همه چیز است و بدون آن زندگی آسان نیست ، به خصوص در حال حاضر که ما با COVID-19 زندگی می کنیم ، این امر مستلزم این است که ما مرتباً دستان خود را با آب و صابون بشوییم. بدون آب ، پایبندی به این امر دشوار است زیرا مجبوریم مولودی گفت: کمی آب که برای خرید می خریم حفظ کنیم. “مانند آشپزی و نوشیدن.

وی افزود: “من فکر می کنم ما به اندازه کافی رنج کشیده ایم و همچنین فکر می کنم که ما به عنوان ساکنان این قدرت را داریم که همه چیز را تغییر دهیم و این رأی ما است زیرا افرادی که قبلاً به آنها رأی داده بودیم کمتر به نیازها و حقوق خود اهمیت می دهند. بنابراین ، با نزدیک شدن به انتخابات در چند هفته ، ما باید عاقلانه رای دهیم تا شرایط فعلی را که در آن قرار داریم تغییر دهیم.

– اخبار سلامت الکترونیکیدیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *