کمک مجلس برای رفع تنش آبی 700 روستای لارستان/ اعتبار برای ساخت 5 هزار خانه در استان.


به گزارش خبرگزاری فارس از خرم آباد، محمدباقر قالیباف عصر امروز در آخرین جلسه پیگیری و نظارت میدانی شورای اسلامی شهر استان لرستان ضمن گرامیداشت هفته دولت اظهار داشت: لرستان دارای دو نعمت بزرگ نیروی انسانی و خداوند است. . با توجه به فرصت ها و منابع طبیعی. امیدوارم با هم کمک کنیم تا مشکلاتی را که امروز مردم این استان متحمل می شوند، که آب شرم و شرمساری است، حل کنیم.

وی افزود: سفری که بنده در خدمت شما هستم و سفری که رئیس جمهور به استان کردند حول همین محور و برنامه ریزی شده و مکمل هم هستند. اصل این کار در برنامه 5 ساله هفتم ادامه دارد.

رئیس شورای اسلامی با بیان اینکه مصوبات سفرهای اخیر را به مردم و رسانه ها اعلام می کنیم، یادآور شد: محرومیت زدایی و توانمندسازی کار مجلس را در اولویت قرار داده ایم.

وی خاطرنشان کرد: وضعیت استان لرستان به گونه ای است که باید در اولویت قرار گیرد.

قالیباف به محرومیت زدایی در روستاهای لرستان اشاره کرد و گفت: تاکنون برای رفع تنش آبی 325 روستا وام پرداخت شده و برای 475 روستای دیگر نیز اعتبار در نظر گرفته می شود. حدود 700 روستای دارای تنش آبی در لرستان یکجا اعتبار داده شده است، بنابراین انتظار داریم تا دو سال آینده لرستان به استان هایی بپیوندد که تنش آبی وجود ندارد.

وی گفت: شهرستان های چیگانی و دلفان نیز پایلوت اجرای طرح های محرومیت زدایی و توانمندسازی روستایی هستند. برای جذب و توانمندسازی ادارات دولتی و نیروهای جهادی در این مناطق استفاده خواهد شد.

رئیس مجلس گفت: برای امداد گران و خانواده های شهدا و رزمندگانی که نیاز به کمک دارند در حد 5 هزار واحد مسکونی در صورت تامین زمین از سوی استان اعتبار می دهیم و متعهد به تامین و ضمانت می شویم. ساخت و ساز.”

وی در ادامه خطاب به مدیران استانی گفت: مدیران استانی برای کار خود از مرکز به مرکز نگاه نکنید. باور خود شما ریشه مشکل را باز خواهد کرد. ما در مرکز نیز تاثیرگذار هستیم اما کار واقعی در دستان شماست.

قالیباف گفت: ما تمرکز زدایی را در مرکز می خواهیم و این اعتقاد دولت و مجلس است.

رهبر قوه مقننه گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری در برنامه هفتم قطعاً موضوع محوری را پیش خواهیم برد و موتورها را بر اساس موضوع محوری در نظر خواهیم گرفت.

وی افزود: یک محرک کلیدی در لارستان که در سراسر کشور وجود دارد بحث آب است. پرداختن به موضوع آب در کشور از سطح ملی تا محلی با رویکردی یکپارچه و حاکمیتی دقیق، اولویت‌بندی آب شرب، آب کشاورزی و صنعتی و به‌ویژه با سیاست‌گذاری در حوزه صحیح مورد توجه قرار گیرد. مصرف

وی بر اهمیت سهم طبیعت در ساخت سدها و پرداخت کمک های پایین دستی و بالادستی تاکید کرد و گفت: وقتی به سد مرعشی که امروز از آن بازدید کرده ایم نگاه می کنم، هنوز دو مورد وجود دارد که ده ها سال است درباره آن صحبت می شود. من را شگفت زده می کند، افسوس که هفتمین برنامه آن بر روی سدها و دیگر مسائل آب در لرستان تمرکز خواهد کرد.

قالیباف گردشگری را یک ظرفیت بزرگ در لرستان عنوان و خاطرنشان کرد: گردش آب می تواند زیرساخت های صنعتی، جاده ای و گردشگری استان را برطرف کند.

وی با بیان اینکه از سال 1402 بر اساس برنامه هفتم بودجه بسته می شود، گفت: مشکل اشتغال و کار در لارستان معضلی است که نباید تحت الشعاع هیچ قشر دیگری قرار گیرد.

رئیس مجلس از مسئولان خواست تا مدیران قوی کار کنند و حل مشکلات را نیازمند مدیریت قوی دانست و افزود: ثبات و همدلی در مدیریت لازمه حل مشکلات و رسیدن به توسعه است.

وی یادآور شد: در طول 40 سال 16 استاندار در لرستان تغییر کردند و این نشان می دهد که ثبات اداری وجود نداشت.

قالیباف گفت: بارها شنیده ام که چرا به مدیران محلی فرصت مدیریت لارستان داده نمی شود؟ امروز این فرصت به وجود آمده است و همه باید برای توسعه استان کمک کنند. برای حل مشکلات باید از سطح پایین به سطح بالاتر هماهنگی صورت گیرد.

رئیس مجلس تاکید کرد: امروز بیش از هر زمان دیگری باید بدانیم که برای خنثی کردن تحریم‌ها، جنگ اقتصادی و جنگ رسانه‌ای که امروز با آن روبه‌رو هستیم، نیازمند همدلی و همدلی هستیم و با توکل به مردم و ایمان به خدا، مبارزه خواهیم کرد. آی تی.

وی با اشاره به قانون تسهیل وای فای کسب و کار و سیستم صدور مجوز گفت: به همه دستگاه های دولتی به صراحت می گویم که دیگر هیچکس برای جواز شغلی به دفاتر مراجعه نکند و همه از پورتال استفاده کنند، بروید مجوز بگیرید. . این قانون است و همه دستگاه ها باید آن را رعایت کنند.

قالیباف خاطرنشان کرد: در این بخش باید در بین مردم آگاهی ایجاد کنیم تا مردم این قانون را بشناسند تا اتفاقات بزرگی در زمینه مجوزها رخ دهد.

وی با بیان اینکه همه پروژه ها در استان های محروم مانند لرستان باید اولویت بندی شود، گفت: به دلیل اینکه در لرستان کشاورزی در اولویت است و تعهد دولت به منطقه کم بود، قبل از سفر از دولت درخواست کردیم که در این خصوص بحث و بررسی شد و در مورد صحت این حوزه بحث شد. تلاش می کنند به مرز 2 هزار میلیارد تومان برسند.

رئیس شورای اسلامی گفت: باید در دولت و مجلس این واقعیت را مطرح کنیم که مکانی مانند سد معشورا که برای همه مناطق لرستان از نظر کشاورزی و آب شرب مفید است باید از آن عبور کنیم. آماده کنید و سپس زمان مشخصی برای انجام آن بدهید.

بالاخره غالب گفت: باید به مردم جواب بدهیم. اگر در قدرت ما جایی نیست باید به مردم بگوییم.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.