کمیسیون امنیت ملی مجلس: امنیت مرزهای شناخته شده بین المللی یک امر ضروری است.


به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی در جلسات اخیر این کمیسیون موضع خود را در خصوص تحولات و تحرکات اخیر در منطقه قفقاز جنوبی اعلام کرد.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

بسمه الله تعالی

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی به عنوان کمیسیون ویژه پیگیری مسائل امنیتی و سیاست خارجی این هفته با حضور نهادها و سازمان های ذیربط و کارشناسان در خصوص تحولات منطقه قفقاز جنوبی جلسات متعددی برگزار کرد. . نتایجی که انتظار می رود می تواند به پیشبرد هرچه دقیقتر اهداف اساسی کشور، ثبات و امنیت منطقه ای کمک کند.

متأسفانه در ماه های گذشته برخی تحرکات تعادل و تمهیدات امنیتی و سیاسی را در این منطقه حساس به هم ریخته است.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی با توجه به توسعه و اهمیت موضوع تاکید می کند که حفاظت از مرزهای شناخته شده بین المللی و تمامیت ارضی کشورها امری ضروری و هرگونه نقض آن غیرقابل قبول است. و برخلاف اصول حقوق بین الملل. جمهوری اسلامی ایران از کشورهای منطقه به حسن همجواری و البته پاسخ مناسب، قاطع و به موقع به فتنه های جاری صهیونیسم بین المللی و ناتو در منطقه در قالب پروژه های توطئه ژئوپلیتیکی می خواهد. . و توهمات و جاه طلبی های تاریخی که صلح و امنیت پایدار را تضعیف می کند، از واقعیت تاریخی و الزامات ژئوپلیتیکی منطقه بسیار دور است.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی بر اساس رسالت و وظیفه ذاتی خود توسعه این منطقه را با حساسیت و دقت مضاعف در دستور کار خود دنبال کرده و در راستای منافع ملی گام های لازم را بردارد. و از حقوق مردم ایران دفاع کرد.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.