کودکانی که زمان بیشتری را در طبیعت گذراندند ، عملکرد بهتری داشتند

کودکانی که زمان بیشتری را در طبیعت گذراندند ، عملکرد بهتری داشتند


خبر – کودکان دارای پیشینه کمتر مرفه بیشتر محرومیت از COVID -19 را برای سلامت روان خود چالش برانگیزتر می دانند زیرا نسبت به همسالان ثروتمند خود ارتباط کمتری با طبیعت تجربه کرده اند.، یک مطالعه جدید نشان می دهد.

یک مطالعه نشان داد کودکانی که در اولین قرنطینه COVID-19 دلبستگی خود را به طبیعت افزایش داده اند ، در مقایسه با کودکانی که دلبستگی به طبیعت یکسان یا کاهش یافته است-صرف نظر از زندگی اجتماعی-اقتصادی آنها ، بیشتر در معرض مشکلات رفتاری و احساسی قرار دارند. وضعیت

این مطالعه که توسط محققان دانشگاه کمبریج و دانشگاه ساسکس انجام شد ، نشان داد که کودکان خانواده های ثروتمند در مقایسه با همسالان کمتر مرفه خود تمایل دارند در طول یک بیماری همه گیر ارتباط بیشتری با طبیعت داشته باشند.

تقریباً دو سوم والدین تغییر رابطه فرزندان خود با طبیعت را در زمان قرنطینه گزارش کرده اند ، در حالی که یک سوم کودکانی که رابطه شان با طبیعت کاهش یافته است مشکلات روحی و روانی خود را افزایش داده اند-یا از طریق “رفتار نامناسب” یا به دلیل افزایش غم و اندوه یا اضطراب.

این یافته ها دلیل طبیعت را به عنوان روشی کم هزینه برای حمایت از سلامت روانی کودکان تقویت می کند و نشان می دهد که باید بیشتر برای حمایت از کودکان در ارتباط با طبیعت – هم در خانه و هم در مدرسه – اقدام کرد.

پیشنهادات محققان برای دستیابی به این هدف عبارتند از: کاهش تعداد فعالیتهای فوق برنامه سازماندهی شده برای کودکان برای گذراندن زمان بیشتر در خارج ، ارائه پروژه های باغبانی در مدارس و تأمین بودجه مدارس ، به ویژه در مناطق محروم ، برای اجرای برنامه های یادگیری مبتنی بر طبیعت.

این مطالعه امروز در مجله منتشر شد مردم و طبیعت ، همچنین راهنمای مهمی در مورد محدودیت های احتمالی آینده در طول همه گیری COVID-19 ارائه می دهد.

سامانتا فریدمن ، محقق در مرکز تحقیقات خانواده دانشگاه کمبریج می گوید: “ما می دانیم که دسترسی و تعامل با طبیعت با مزایای گسترده ای برای کودکان و بزرگسالان همراه است ، از جمله کاهش سطح اضطراب و افسردگی و کاهش استرس.” ، اولین نویسنده این مطالعه

وی افزود: “قرنطینه COVID-19 به این معنی است که کودکان دیگر در فعالیت های معمول مدرسه و تعاملات اجتماعی عادی خود مشغول نیستند. از بین بردن این موانع زمینه جدیدی را در اختیار ما قرار داده است تا در مورد چگونگی تأثیر تغییرات طبیعت بر سلامت روان صحبت کنیم.”

“ارتباط با طبیعت ممکن است به محافظت از برخی کودکان بریتانیایی در برابر اثرات قرنطینه کمک کرده باشد ، اما ما متوجه شدیم که کودکان خانواده های کمتر مرفه کمتر در آن زمان ارتباط بیشتری با طبیعت خواهند داشت.”

افزایش ارتباط با طبیعت در گزارشاتی مبنی بر اینکه کودکان وقت خود را صرف باغبانی ، بازی در باغ یا انجام فعالیت های بدنی در فضای باز می کنند ، منعکس شده است. این به طور کلی مربوط به در اختیار داشتن زمان بیشتری برای این فعالیت ها در زمان قرنطینه بود. برعکس ، به گفته والدین ، ​​کاهش ارتباط با طبیعت با عدم توانایی دسترسی به برخی از فضاهای طبیعی به دلیل محدودیت های سفر در آن زمان توضیح داده شد.

دکتر ایلین فینک ، مدرس روانشناسی در دانشگاه ساسکس که در مطالعه ای شرکت داشت ، گفت:

وی افزود: “اگر بریتانیا نیاز به بازگشت به این شرایط در آینده داشته باشد ، به ویژه در کشورهایی که محدودیت های قرنطینه ای مانع از دسترسی کودکان به طبیعت شده است ، یافته های ما می تواند در طراحی مجدد قوانین قرنطینه م instrumentثر باشد.

تمدید مدت زمان دسترسی کودکان به طبیعت یا افزایش مسافتی که کودکان می توانند برای رسیدن به طبیعت طی کنند ، می تواند بر سلامت روانی آنها تأثیر مثبت بگذارد. “

در این مطالعه از یک نظرسنجی آنلاین برای جمع آوری پاسخ 376 خانواده در بریتانیا ، با کودکان سه تا هفت ساله ، بین آوریل تا جولای 2020 استفاده شد. بیش از نیمی از این خانواده ها گزارش کردند که ارتباط فرزندانشان با طبیعت در اولین COVID-19 افزایش یافته است. بسته. والدین باقیمانده که دلبستگی فرزندانشان به طبیعت در این مدت کاهش یافته یا ثابت مانده است نیز گزارش داده اند که فرزندان آنها مشکلات رفاهی بیشتری دارند.

از پرسشنامه استاندارد طلایی که به طور گسترده استفاده می شود به عنوان معیاری برای سلامت روان هر کودک استفاده شد – برای ارزیابی مشکلات عاطفی مانند ناراحتی ، اضطراب ، اضطراب و افسردگی. و مشکلات رفتاری مانند عصبانیت و بیش فعالی.

مشکلات سلامت روان می تواند در کودکان مختلف به شکل های مختلف ظاهر شود. ما دریافتیم که دلبستگی بیشتر به طبیعت با مشکلات عاطفی و رفتاری کمتری همراه است. “

وی افزود: “در واقع ، تجربیات متضاد دسترسی به طبیعت بین گروه های مختلف اجتماعی و اقتصادی ممکن است بیش از آنچه که مطالعه ما نشان داد ، آشکارتر باشد زیرا شرکت کنندگان در مطالعه آنلاین ما عمدتا از گروه های ثروتمند جامعه بودند.”

والدین دارای کودکان سه تا هفت ساله با توجه به یک کودک خاص به نظرسنجی این مطالعه پاسخ دادند. محققان روی این گروه سنی تمرکز کردند زیرا احتمال دارد به دلیل همه گیری اختلالات زیادی را تجربه کنند و همچنین درک کمتری از آنچه در حال رخ دادن است دارند.

مطالعه ما طیف وسیعی از روش ها را نشان داد که والدین می توانند به کودکان در افزایش ارتباط خود با طبیعت کمک کنند. فریدمن می گوید این ممکن است برای برخی کمی دلهره آور باشد ، اما نیازی به اردو زدن در جنگل و جستجوی غذا نیست – واقعاً می تواند به سادگی راه رفتن در نزدیکی خانه یا نشستن ده دقیقه در روز در روز باشد.

###دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *