کورتیس فلاورز از می سی سی پی DA که او را 6 بار در همان پرونده قتل محاکمه کرد شکایت می کند


یک مرد سیاه پوست می سی سی پی پس از حدود 23 سال پشت میله های زندان آزاد شد و روز جمعه علیه یک وکیل ناحیه سفیدپوست شکایت کرد که شش بار او را برای قتل چهارگانه 1996 محاکمه کرد.

کورتیس فلاورز در سال 2019 پس از لغو محکومیت و اعدام برای ششمین محاکمه وی در ارتباط با تیراندازی در مغازه مبل فروشی که منجر به کشته شدن چهار نفر شد ، از زندان آزاد شد.

وکیل وی روز جمعه در بیانیه ای گفت: “کورتیس فلاورز هرگز نباید متهم می شد.”

فلاورز از داگ ایوانز ، دادستان منطقه مونتگومری و سه بازپرس دیگر به دلیل آنچه که دادگاه عالی گفته است الگوی خلاف قانون اساسی برای کنار گذاشتن هیئت منصفه سیاهپوست در محاکمات فلاورز شکایت کرده است.

در این شکایت ادعا می شود که دادستان ها شاهدان را تحت فشار قرار داده اند تا “بیانیه ای در مورد دیدن آقای گل در مکانهای خاص در روز قتل” جعل کنند ، بدون توجه به دیگر مظنونان.

راب مک داف از مرکز عدالت می سی سی پی نوشت: “کیفرخواست با تبعیض نژادی و سوء رفتارهای مکرر آلوده شده است.” “این دعوی به دنبال مسئولیت چنین رفتارهای نادرست است.”

داگ ایوانز ، دادستان منطقه در هر یک از محاکمات کورتیس فلاورز خدمت کرد.
داگ ایوانز ، دادستان منطقه در هر یک از محاکمات کورتیس فلاورز خدمت کرد.
AP

ایالت می سی سی پی به دلیل حبس ناعادلانه به فلاورز 500 هزار دلار پرداخت شد. این دعوی خسارت خاصی را طلب نمی کند. غرامت توسط هیئت منصفه تعیین می شود.

پرونده قتل در حال حاضر در دست دادستان کل لین فیچ است ، که سال گذشته گفت که شواهد بسیار ضعیف است تا بتواند گل ها را برای هفتمین بار محاکمه کند.

این ریسک مضاعف در مورد Flowers صدق نمی کند زیرا سه محکومیت به دلیل اشتباهات تعقیبی در دادگاه تجدیدنظر رد شده و دو مورد به محاکمه ختم شده است ، بدین معنا که متهم به دلیل همان جرم از نظر فنی محاکمه نمی شود. در عوض ، او اساساً شش آزمایش اول را متحمل شد.

کورتیس فلاورز (مرکز) در چهار محاکمه مجرم شناخته شد و قبل از لغو تصمیمات دادگاه عالی می سی سی پی و ایالات متحده به اعدام محکوم شد و فلاورز را از زندان در سال 2019 آزاد کرد.
کورتیس فلاورز (مرکز) در چهار محاکمه مجرم شناخته شد و قبل از لغو تصمیمات دادگاه عالی می سی سی پی و ایالات متحده به اعدام محکوم شد و فلاورز را از زندان در سال 2019 آزاد کرد.
AP

برخی از بستگان قربانیان معتقدند که گلز گناهکار است. وکلای مدافع استدلال می کنند که این قتل عام کار یک قاتل آموزش دیده بود ، نه آن جوان 26 ساله که هیچ سابقه کیفری نداشت.

پادکست رادیویی عمومی 2018 “در تاریکی” با یک پسر زندانی مصاحبه کرد که شهادت خود را پس گرفت که گلز اعتراف کرده بود که او واقعاً قاتل است.

او در این برنامه گفت: “بسیاری از تخیلات ، بسیاری از دروغ ها” به دادگاه گفت.

با موضوعات نامه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *