گرمای شدید بازدیدکنندگان اروپایی؛ دمای بیش از 40 درجه و صدها فوت


به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری فارس، اروپا تحت موج گرمای شدیدی قرار دارد که به دلیل آن دمای هوا در بسیاری از کشورها به 40 درجه سانتی گراد رسیده است.

وب سایت شبکه خبری بلومبرگ گزارش می دهد که با افزایش دما، روشن شدن تعداد کولرها و افزایش هزینه برق، اما گسترش خشکسالی از آلمان به پرتغال بسیار نگران کننده تر است. .

بر اساس این گزارش زمستان سال گذشته در اروپا هوا مساعد بود اما اکنون کمبود بارندگی در این قاره مشکل ساز شده است. اکنون این مشکلات دوباره در اروپا ظاهر شده و در سراسر قاره گسترش یافته است. فهرست رودخانه های اروپایی مستعد خشکسالی طولانی است، از جمله راین و ابرو.

مقامات محلی روز شنبه اعلام کردند که آتش سوزی در جنوب غربی فرانسه برای پنجمین روز ادامه یافت و بیش از 10000 هکتار از زمین های جنگلی را ویران کرد و هزاران نفر را آواره کرد. آتش شکست خورده است.

شبکه خبری “CGTN” چین نیز گزارش داد که آتش سوزی جنگل ها در فرانسه، اسپانیا و پرتغال همچنان ادامه دارد و صدها نفر خانه های خود را تخلیه کرده اند.

روزنامه «چاینا مورنینگ پست» نیز در گزارش روز شنبه خود نوشت، جنوب غربی اروپا روز شنبه برای ششمین روز موج گرمای شدیدی را تحمل کرد و باعث آتش سوزی جنگل ها شد. آتش نشانان فرانسه، پرتغال، اسپانیا و یونان در حال مبارزه با آتش سوزی های جنگلی هستند که هزاران هکتار از زمین ها را نابود کرده و ده ها آتش نشان را کشته اند.

این دومین موج گرمایی است که طی هفته‌ها بخش‌هایی از جنوب غربی اروپا را درنوردیده است، زیرا دانشمندان تغییرات آب و هوایی را مقصر می‌دانند. موج گرما دست کم 360 نفر را در اسپانیا که دمای آن از 40 درجه سانتیگراد فراتر رفته است، کشته است.

پرتغال همسایه در هفته گذشته 238 فوتی را به ثبت رساند که بیشتر از مدت مشابه سال های قبل است. گرما و خشکسالی طولانی مدت همچنین باعث آتش سوزی جنگل های ویرانگر در اسپانیا و پرتغال شده است. یونان نیز با آتش سوزی های مرگبار جنگل های خود دست و پنجه نرم می کند.

وزرای دولت پس از اینکه اداره هواشناسی اولین هشدار «قرمز» خود را برای گرمای شدید در انگلیس صادر کرد و در مورد «تهدید جانی» هشدار داد، وزرای دولت گفتگوهای ویژه ای انجام دادند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.