گروسی: ساپینتو باید بازیکن را متقاعد به استفاده کند، نه زور، هواداران استیگل نباید دشمنان خوشحال باشند


محسن گروسی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره دیدار استیگال مقابل پکان اظهار داشت: در این بازی فقط گل نبود. استقلالی ها حریف خود را تحت فشار زیادی قرار دادند. او موقعیت های خوبی هم داشت اما نتوانست گلزنی کند اما متاسفانه داوران کارهایی انجام می دهند که شک ایجاد می کند.

عدالت نبود و سر استثمارگر را بریدند.

وی افزود: طبق نظر کارشناسان پنالتی برای استیگلال گرفته نشد. واقعا شرم آوره نباید بگذارند این قضات تصمیم بگیرند. واقعا آزادی را می گیرند. بازیکنان استقلال زحمت زیادی کشیدند و تیم نسبت به هفته های قبل خوب بازی کرد. البته پکان در این مدت چند موقعیت داشت که طبیعی بود. اگر عدالت رعایت می شد، استگال می توانست برنده این مسابقه باشد.

مهاجم سابق استقلال درباره انتقادات به عملکرد بازیکنان گفت: برایم مهم نیست کدام بازیکن در زمین بود و کدام بازیکن نبود، به هر حال مربی دوست ندارد بازیکن بدش را به زمین بیاورد. بسیاری معتقدند که باید Amanoff باشد. من هم بازی او را دوست دارم. اما خوب نیست که با انتقاداتمان سعی کنیم بازیکن را بیرون کنیم. سپینتو باید خودشان به این نتیجه برسند که این بازیکن می تواند سازنده باشد و امیدوارم سپینتو تجدید نظر کند.

گروسی گفت: همه بازیکنان تلاش می کنند تا بتوانند برای تیم کار کنند و بهترین عملکرد خود را داشته باشند. اگر در این صحنه مقابل پکان پنالتی می گرفت شاید حریف آنطور دفاع نمی کرد. او جلو آمد و شرایط بازی متفاوت بود. اگر عادلانه بود، استقلال می توانست برنده بازی باشد.

وی افزود: متأسفانه آنها خیلی راحت از این صحنه ها عبور می کنند و داوران به راحتی کار خود را انجام می دهند. بدون اینکه چیز خاصی باشه شاید داوران خوبی نداشته باشند اما نمی دانم داستان چیست که همچنان از این داوران حمایت می کنند و به آنها تصمیم می دهند. آستگلال معمولا بازیکنان خوبی دارد و ساپینتو هم از آنها استفاده می کند. آنها فقط بدشانسی آوردند که توپ هایشان به گل تبدیل نشد.

نباید چنین القابی به بازیکنان بدهیم.

پیشکسوت استگال از اینکه هواداران انتظار موقعیت یابی بیشتری از تیم دارند گفت و پس از پایان بازی به بازیکنان حمله کرد و گفت: این رفتار برای دادن چنین آدرسی به بازیکنان جالب نیست. بازیکن هرگز نمی آید تا خودش را خراب کند. شک نکنید با دل بازی می کنند. وقتی این اتفاقات می افتد، دچار استرس می شوند. به دلیل این استرس نمی توانند به 100 درصد پتانسیل خود دست پیدا کنند. البته این برای یک ورزشکار حرفه ای خوب نیست اما در کشور ما این وضعیت است.

وی افزود: هواداران برای جلب رضایت دشمن این کار را نکنند. استثمار بازی خوبی انجام داد. اگر گل داشت عالی بود هواداران لطفا صبور باشید و به حمایت خود ادامه دهید تا این بازی عالی همراه با گل در مسابقات بعدی نیز ادامه یابد.

آزادی برای قهرمان شدن باید قوی تر از آن باشد.

گروسی در مورد اینکه ساپینتو در نشست خبری اعلام کرد به قهرمانی اعتقاد دارد و اینکه آیا می توان به آینده تیم امیدوار بود، گفت: قطعا می توان امیدوار بود اما نباید امید کاذب داد. برای قهرمان شدن باید قوی تر از آنها باشیم. آنها اکنون تیم خوبی هستند، اما باید خیلی بهتر باشند تا دوباره قهرمان شوند. اینکه انسان اعتماد به نفس داشته باشد خیلی چیز خوبی است، اما پشت این اعتماد به نفس هم باید شایستگی لازم باشد. استقلال نسبت به هفته های قبل روانتر بازی کرد. اگر در بازی های بعدی هم همین روند را ادامه دهد و گل بزند، ساپینتو می تواند به گفته هایش امیدوار باشد.

استرس در وجود بازیکنان است.

مشکل اصلی تیم این است که همه کار می کنند اما گل نمی خورند: مهاجم استقلال گفت: بین بازیکنان تیم تنش وجود دارد. وقتی دوربین روی آنها باشد، اگر به چهره آنها دقت کنید، می بینید که تنش خاصی دارند. موقعیتشون خوبه در یک بازی چند موقعیت باید ایجاد کنید تا دروازه حریف باز شود؟

وی ادامه داد: برخی تیم ها دو توپ می آورند و گل می زنند اما استگال با وجود آن همه موقعیت گل نمی خورد. این تنش کار آنها را در زدن ضربات پایانی سخت کرده است. می بینید محیبی چقدر خوب حرکت می کند اما در لحظه آخر نمی تواند به چارچوب بزند. انشاالله این مسائل کم کم حل می شود، بدون شک با بازی خوب گل می بینیم و بعد پیروز می شویم.

این حرف ها تاثیر منفی دارد.

گروسی با بیان اینکه تا زمانی که کادرفنی حضور دارد باید از آن حمایت کرد، گفت: در حین یا بعد از بازی اینطور انتقاد کردن خوب نیست. نقد خوب است، اما انتقاد سازنده. تیم باید در ورزشگاه حمایت شود. همه حمایت می کنند اما این حرف ها روی بازی های بعدی تاثیر منفی می گذارد. امیدوارم هواداران به حمایت از تیم ادامه دهند تا در بازی های بعدی نتایج خوبی کسب کنیم.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.