گروهبان NYPD که دبورا دانر را در مقابل یک جلسه انضباطی به قتل رساند

گروهبان NYPD که دبورا دانر را در مقابل یک جلسه انضباطی به قتل رساند


یک گروهبان NYPD ممکن است در مورد تیراندازی مرگبار دبورا دانر ، پنج سال پس از مرگ زن برانکس ، که باعث ایجاد ارزیابی مجدد در سطح شهر از نقش پلیس در پاسخ به تماس های بهداشت روانی شد ، با نظم و انضباط روبرو شود.

گروهبان هیو بری قرار است سه شنبه محاکمه یک هفته ای را در این اداره آغاز کند. او به اتهامات اداری به دلیل عدم نظارت و محاسبه اشتباه تاکتیکی در قتل معروف مطرح خواهد شد.

این هزینه معمولاً به معنای از دست دادن روزهای تعطیل است ، اما بسته به تصمیم نهایی کمیسر Dermot Shea ، مجازات بیشتری را شامل می شود. پرونده جنایی بری سه سال پیش بدون تبرئه به پایان رسید.

دانر ، یک زن 66 ساله سیاه پوست با سابقه اسکیزوفرنی ، در بحران سلامت روانی بود که در 19 اکتبر 2016 ، بری به همراه سه پلیس فوریت های پزشکی به آپارتمان خود در قلعه هیل رسید. کارکنان ، و یک خواهر دانر.

در حالی که گروه در تلاش بود این زن را از آپارتمانش بیرون ببرد ، ظاهراً او خفاش بیس بال را تکان داد. بری ، گروهبان سفیدپوست که در آن زمان 32 ساله بود ، دو گلوله به تنه زن شلیک کرد و او را کشت. او بعداً گفت که از جان خود می ترسد.

شهردار بیل دی بلازیو و کمیسر پلیس وقت ، جیمز اونیل ، هر دو اقدامات این افسر را محکوم کردند. دی بلاسیو گفت: “بدیهی است ، در این مورد ، ما شکست خوردیم.”

اعتراض دبورا دانر در سال 2016

فلش

این درگیری باعث اعتراضات و افزایش آموزش مداخله در بحران در بین افسران ارشد پلیس شد ، پس از اینکه گزارش شد که بری دوره کاهش تنش را ندیده است. گروهبان خیریه با دفاع از اقدامات بری ، شهردار را متهم به راه اندازی “تعقیب و گریز سیاسی” علیه وی کرد.

(نه SBA و نه وکیل بری ، اندرو کوین ، به س questionsالات پاسخ ندادند. کوین از طریق منشی گفت که محاکمه به دلیل نامشخص بودن “مسائل مربوط به COVID” از تاریخ شروع دوشنبه به تعویق افتاده است)

در پی اعتراضات گسترده علیه عدالت نژادی و همچنین کشته شدن پلیس دنیل براد در روچستر ، درخواست ها برای رویکرد جدیدی در پاسخ به تماس های بهداشت روانی بار دیگر تشدید شد. در اوایل سال جاری ، د بلاسیو یک برنامه آزمایشی را راه اندازی کرد که به جای تماس با پلیس ، متخصصان واکنش به بحران را به برخی از خدمات بهداشت روانی 911 ارسال می کرد.

در حالی که مدافعان از خلبان تمجید کرده اند ، آنها می گویند که فاصله پنج ساله بین مرگ دانر و محاکمه اداره بری بر عدم موفقیت مداوم شهر در اجرای مقررات به موقع تأکید می کند.

جو هیون کانگ ، مدیر انجمن های متحد برای اصلاحات پلیس ، روز دوشنبه در مصاحبه ای گفت: “به معنای واقعی کلمه هیچ بهانه ای برای ادامه این امر وجود ندارد.” “وقتی NYPD می خواهد سریع عمل کند ، آنها این کار را انجام می دهند. این تصمیمات سیاسی است که در بالاترین سطوح دولت گرفته شده است ، برای محافظت از افسران کشته یا وحشیانه طراحی شده است.”

در پرونده های اخیر ، از جمله محاکمه دانیل پانتالئو ، این شهر با ادعای اینکه باید منتظر تا اوج یک محاکمه جنایی بماند ، از اقدامات انضباطی سریع NYPD دفاع می کند.

بری توسط قاضی دیوان عالی ایالات متحده از اتهامات قتل درجه دوم در اوایل سال 2018 تبرئه شد. در آن زمان ، کمیسر اونیل گفت که NYPD یک “بازرسی انضباطی در تصمیمات تاکتیکی و نظارتی منجر به انتشار یک سلاح گرم” در این مورد.

در همان سال ، شهر با پرداخت 2 میلیون دلار به خانواده دانر موافقت کرد.

بری پس از تبرئه مجاز شد به عنوان گروهبان به نیرو بازگردد. وی در سال 2020 حقوق 152،000 دلار دریافت کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *